Kometa popáté v řadě zdolala Spartu. Šest minut před koncem rozhodl Dočekal

Hokejisté Brna zvládli v repríze loňského čtvrtfinále dohrávku šestého kola extraligy. Spartu doma porazili 2:1, když museli otáčet nepříznivý vývoj utkání. Rozhodující branku vstřelil v 54. minutě útočník Martin Dočekal.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Brna a Sparty tradičně provázely rozjitřené emoce.

Zápas Brna a Sparty tradičně provázely rozjitřené emoce. | Foto: Václav Šálek | Zdroj: ČTK

Podobně jako na jaře se souboj Brna a Sparty nesl v hodně bojovném duchu. Zatímco v play off minulé sezony ale Kometa jasně kralovala a vyhrála všechny čtyři zápasy, tentokráte byl duel vyrovnaný.

Lepší vstup do něj měli hosté. V deváté minutě se trochu šťastně zapsal mezi střelce Jiří Smejkal, od kterého se odrazil kotouč do branky po střele Petra Kumstáta. Iniciativu poté převzali domácí, zejména v prostředním dějství. Šance Leoše Čermáka a Tomáše Svobody ale zůstaly nevyužity.

Přesto nakonec Pražané odjížděli s třetí porážkou v posledních čtyřech zápasech. Obránce Komety Ondřej Němec se o to postaral gólem do šatny, který nemohl padnout ve vhodnější chvíli. Finského brankáře Aittokallia totiž prostřelil vteřinu před koncem druhého dějství.

Vyrovnané klání rozhodla poslední dvacetiminutovka. Sparta v její polovině přečkala oslabení, ale pár vteřin po návratu do plného počtu se tečí Gulašiho střely prosadil Martin Dočekal. Sparta už se o vyrovnání snažila marně. Brnu podlehla popáté v řadě.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 26. 9. 2017)

(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 40. O. Němec, 54. Dočekal (Gulaši, Haščák) – 9. Smejkal (Kumstát, Pech). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 7 700 (vyprodáno).

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít