Vítkovice vyhrály osmý zápas v řadě, Kometa udolala Jihlavu

Hokejisté Komety Brno ve 33. kole extraligy využili domácího prostředí a porazili poslední Jihlavu 3:2 po prodloužení. Třinec veze tři body ze severu Čech. Vítkovice prodloužily sérii výher už na osm zápasů.

Brno (Aktualizováno: 19:23 26. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Komety slaví domácí výhru nad Jihlavou

Hokejisté Komety slaví domácí výhru nad Jihlavou | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 7:1

Ostravský tým zažívá mimořádně úspěšné týdny, vyhrál už osmý zápas v řadě. Aktuální formu Vítkovic odnesli Bruslaři z Mladé Boleslavi. V první třetině byli Středočeši střelecky aktivnější, ale čtyři sekundy před přestávkou Hrbas v oslabení otevřel skóre.

Můžeme si sáhnout na medaili, věří kouč Pešán. Hokejová dvacítka vstoupí do mistrovství světa

Po změně stran měl šanci vyrovnat Urban, ale neproměnil trestné střílení a Vítkovice začaly zvyšovat svůj náskok až na 6:0, až pak dal čestný gól hostí Orsava.

Po osmé výhře v řadě ztrácí třetí Vítkovice na druhý Hradec pouhé dva body, Východočeši ale kvůli účasti na Spenglerově poháru nehráli, přesto mají za sebou o jeden zápas navíc.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 2:3 po sam. nájezdech

Vedoucí Škoda Plzeň navýšila svůj náskok v čele tabulky jen o bod, prohrála totiž v samostatných nájezdech s Pardubicemi. Indiáni během zápasu dvakrát vedli, na trefy Kindla a Mertla ale odpověděli Treille a Rolinek.

V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným hráčem pardubický Petr Sýkora, který zajistil Dynamu druhý bod.

Kometa Brno - Dukla Jihlava 3:2 po prodloužení

Souboj aktuálního mistra s nováčkem byl zároveň utkáním týmů s horší aktuální formou. Kometa s vyprodanou halou v zádech po první třetině vedla 2:0, když brankáře Vejmelku, svého nedávného spoluhráče v brance Jihlavy, překonali Martin Dočekal a Jakub Krejčí.

Martin Erat táhne Kometu a myslí na olympiádu. 'Je to obrovská motivace' přiznává

Zapůjčený brankář, který proti Kometě nastoupil s helmou v jejích barvách, ale už do konce základní hrací doby neinkasoval a domácí o náskok přišli. Po přestávce snížil Josef Skořepa a ve 49. minutě při přesilové hře vyrovnal Erik De La Rose, získal tak Dukle bod.

Prodloužení trvalo 3 minuty, pak byl Vojtěch Němec při samostatném úniku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Němec ho proměnil a zajistil Kometě teprve třetí výhru z posledních 12 zápasů.

Verva Litvínov - Oceláři Třinec 2:5

Litvínovská Verva z posledních tří zápasů získala sedm bodů, ale proti Třinci se jí doma nedaří a s Oceláři prohrála už čtvrtý domácí zápas v řadě.

Slezané sice po dvaceti minutách prohrávali po dorážce Františka Gerháta,  jenže ve druhé třetině už využili svou převahu i  přes výborné zákroky domácího gólmana Petráska Linhart s Adamským skóre otočili. Za domácí tentokrát vyrovnal Martin Hanzl.

Třetí třetina už patřila Ocelářům a Jakub Petružálek, Jiří Polanský a Daniel Rákos do prázdné branky rozhodli o vítězství 5:2.

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chmutov 2:3 po prodloužení

Liberečtí Bílí Tygři už přes měsíc marně usilují o extraligovou výhru v základní hrací době, nepovedlo se jim to ani na Štěpána proti rivalům z Chomutova.

Liberci nestačily ani dvě branky Petra Jelínka, zápas šel za stavu 2:2 do prodloužení, kde o výhře Pirátů 3:2 rozhodl Vladimír Růžička mladší.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 26. 12. 2017)

33. kolo hokejové extraligy:
HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 3. Herman (Staněk). Rozhodčí: Mrkva, Souček - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 5500.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 17. D. Kindl (D. Sklenička), 36. Mertl (Stach, Gulaš) - 20. S. Treille (Cardwell), 45. Rolinek (P. Sýkora), rozhodující sam. nájezd P. Sýkora. Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kika - Pešek, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 7227.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. P. Jelínek (Lakatoš, Ševc), 52. P. Jelínek (Ordoš, Kolmann) - 15. Chlouba (Poletín, Chrpa), 44. V. Růžička ml. (Dietz, Vondrka), 65. V. Růžička ml. (Valach). Rozhodčí: Hribik, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 7096.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 20. Hrbas (Lev), 29. D. Květoň (Olesz, Kucsera), 36. Olesz (Š. Stránský, Trška), 45. Kucsera (P. Zdráhal), 47. Olesz (Kucsera), 51. Klok (Szturc, Š. Stránský), 60. Š. Stránský (Baranka) - 54. Orsava (Valský). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc D. Květoň - Pacovský oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 8461.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 20. Gerhát (F. Lukeš), 39. M. Hanzl (Trávníček) - 37. Linhart (D. Musil, Cienciala), 38. Adamský (Martin Růžička, Adámek), 45. J. Petružálek (Polanský), 52. Polanský (Cienciala, M. Doudera), 60. Rákos. Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 5624.

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Horký), 17. Krejčík (Horký), 64. V. Němec z trestného střílení - 28. Skořepa, 49. De la Rose (Rabbit). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Frodl, D. Klouček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít