Kometa zaplatí za fanoušky pokutu 50 tisíc. Po čtvrté pokutě jí hrozí i zavření tribuny s kotlem

Hokejový klub Kometa Brno bude znovu platit za vulgární projevy svých fanoušků. Disciplinární komise potrestala Brno pokutou 50 tisíc. A nejen to, extraligovému klubu hrozí zavření hlavní tribuny.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Komety Brno

Fanoušci Komety Brno | Zdroj: ČTK

Za transparenty v zápase se Spartou, které nabádaly fanoušky k vulgárním pokřikům, dostalo Brno pokutu 30 tisíc a další 20 tisíc zaplatí za pořadatelskou službu, která měla zasáhnout i v průběhu zápasu. Co je ale možná daleko horší, a v extralize je to velká vzácnost, hrozí Brnu uzavření tribuny E, tedy hlavního kotle. Fanoušci teď mají měsíční podmínku, a pokud by se situace opakovala nebo i zhoršila, mohou přijít i jiné tresty, o kterých mluví předseda disciplinární komise Karel Holý.

Vedení hokeje bojuje proti vulgaritám na stadionech. Represe, nejsme v divadle, zlobí se fanoušci

Číst článek

„Následně může dojít i k uzavření celého zimního stadionu a budou muset hrát buď bez diváků, pokud to bude pokračovat, anebo nakonec budou muset hrát i na jiném kluzišti, což by se samozřejmě nikomu nelíbilo,“ vysvětluje Holý.

Majitel a trenér brněnského klubu Libor Zábranský měl telefon nedostupný. Tiskový mluvčí klubu Michal Chylík se ztotožňuje s tím, co Radiožurnálu řekl o současné situaci jeden z fanouškovského uskupení Modrobílí Michal Jimramovský, který uvedl, že nechce přilévat olej do ohně a je možné, že se fanoušci opravdu zklidní.

Brněnští fanoušci se budou muset kvůli podmínce držet zkrátka do 10. prosince, do té doby sehrají doma pět utkání. Obě strany teď může těšit i reprezentační pauza, během které je dost času na domluvu, jak by se mělo a mohlo fandit.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme