Kometa zaplatí za fanoušky pokutu 50 tisíc. Po čtvrté pokutě jí hrozí i zavření tribuny s kotlem

Hokejový klub Kometa Brno bude znovu platit za vulgární projevy svých fanoušků. Disciplinární komise potrestala Brno pokutou 50 tisíc. A nejen to, extraligovému klubu hrozí zavření hlavní tribuny.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Komety Brno | Zdroj: ČTK

Za transparenty v zápase se Spartou, které nabádaly fanoušky k vulgárním pokřikům, dostalo Brno pokutu 30 tisíc a další 20 tisíc zaplatí za pořadatelskou službu, která měla zasáhnout i v průběhu zápasu. Co je ale možná daleko horší, a v extralize je to velká vzácnost, hrozí Brnu uzavření tribuny E, tedy hlavního kotle. Fanoušci teď mají měsíční podmínku, a pokud by se situace opakovala nebo i zhoršila, mohou přijít i jiné tresty, o kterých mluví předseda disciplinární komise Karel Holý.

Vedení hokeje bojuje proti vulgaritám na stadionech. Represe, nejsme v divadle, zlobí se fanoušci

Číst článek

„Následně může dojít i k uzavření celého zimního stadionu a budou muset hrát buď bez diváků, pokud to bude pokračovat, anebo nakonec budou muset hrát i na jiném kluzišti, což by se samozřejmě nikomu nelíbilo,“ vysvětluje Holý.

Majitel a trenér brněnského klubu Libor Zábranský měl telefon nedostupný. Tiskový mluvčí klubu Michal Chylík se ztotožňuje s tím, co Radiožurnálu řekl o současné situaci jeden z fanouškovského uskupení Modrobílí Michal Jimramovský, který uvedl, že nechce přilévat olej do ohně a je možné, že se fanoušci opravdu zklidní.

Brněnští fanoušci se budou muset kvůli podmínce držet zkrátka do 10. prosince, do té doby sehrají doma pět utkání. Obě strany teď může těšit i reprezentační pauza, během které je dost času na domluvu, jak by se mělo a mohlo fandit.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme