Liberec prohrál v Boleslavi a je až třináctý. Litvínov už není poslední, Nečas po návratu skóroval

Hokejisté Liberce nezvládli extraligové utkání v Mladé Boleslavi a po porážce klesli na třinácté místo tabulky. Ze dna se naopak odlepil Litvínov, který vyhrál na ledě Olomouce.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Žejdl se raduje z gólu Mladé Boleslavi.

Lukáš Žejdl se raduje z gólu Mladé Boleslavi. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Pardubice – Vítkovice 3:4

Vichřice ovlivnila i hokejový zápas Pardubic s Vítkovicemi, protože v 19. minutě první třetiny vypadl proud. Vítr ale zároveň odvál šestizápasovou domácí neporazitelnost Východočechů. Samotné utkání bylo jako na houpačce, obě mužstva se střídala ve vedení. Rozhodující trefa nakonec přišla krátce po polovině zápasu, kdy se trefil Roman.

Třinec – Hradec Králové 0:3

Králem brankářských statistik extraligy zůstává Patrik Rybár. Slovenský gólman vychytal už své čtvrté čisté konto v sezoně a nadále tak má velký vliv na tom, že hradecká obrana je tou nejlepší v celé lize. Polovinu utkání čekali fanoušci na gól, než se prosadil hostující střelec Jarůšek. Hradec na vedoucí Plzeň ztrácí už jen tři body.

Olomouc – Litvínov 1:3

Tabulkou soutěže začíná stoupat Litvínov, kterému se první čtvrtina vůbec nepovedla. O vítězství Severočechů v Olomouci rozhodl skvělý vstup do zápasu. Za jedenáct minut vedli hosté 3:0. Hanáci tak sáhli ke střídání brankářů a mezi tři tyče se postavil Martin Falter. O nulu přišel litvínovský gólman Petrásek až v předposlední minutě.

Mladá Boleslav – Liberec 3:1

Liberec měl proti Mladé Boleslavi vynikající bilanci. Z posledních dvanácti zápasů totiž ani jednou neprohrál. Středočeši ale využili špatné formy Bílých Tygrů. Severočeši po porážce v Boleslavi spadli na předposlední místo s dvoubodovým náskokem na Jihlavu. Domácí se naopak pohybují na hraně přímého postupu do play off.

Chomutov – Brno 3:2 po prodl.

Chomutov ani Brno nemají zrovna optimální formu v posledních kolech. Kometu tak mohl před vzájemným zápasem potěšit alespoň Martin Nečas. Ten dal svůj první gól po návratu ze zámoří. Zachránil tím Kometě bod. V prodloužení se o rozhodující trefu postaral Sklenář. Moravané prohráli popáté z posledních šesti zápasů.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 29. 10. 2017)

(1:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. J. Sýkora (Rolinek), 26. M. Beran (Čáslava), 30. Ščotka (Tomášek) – 11. Baranka (Tybor, O. Roman), 17. Lev (O. Roman, Baranka), 27. Hudeček (Výtisk), 34. O. Roman (Lev, Tybor). Rozhodčí: Šír, Lacina – Gebauer, Hanzlík. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 7 024.

HC Oceláři Třinec – Mountfield HK 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Jarůšek (Kukumberg, Graňák), 53. Koukal (Červený), 59. Červený. Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 025.

HC Olomouc – HC Verva Litvínov 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 59. Strapáč – 3. Sörvik (Kubát, V. Hübl), 3. Gula (L. Doudera, Ihnacak), 11. Jurčík (Kubát, Šimeček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 4 431.

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Klepiš (P. Holík, Žejdl), 33. Pacovský (Jan Hanzlík, Eminger), 58. Lenc (P. Musil, Orsava) – 23. Jašek (Šmíd, Lakatoš). Rozhodčí: Hodek, Kubičík – Lederer, Ganger. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 3 783.

Piráti Chomutov – HC Kometa Brno 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Slovák (Tomica, Lauko), 36. Tomeček (Grman), 61. Sklenář (Vondrka, Huml) – 12. Zaťovič, 51. Nečas (Krejčík, Gulaši). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 243.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít