Lídr soutěže z Plzně v Pardubicích nedokázal vstřelit gól a prohrál 2:0. Mountfield vyhrál nad Spartou

Ve 46. kole hokejové extraligy nedokázal najít jednoznačný lídr soutěže z Plzně recept na vynikajícího pardubického brankáře Kacetla, který svému týmu vychytal výhru 2:0. Z hráčů v poli se o výhru pardubického Dynama nejvíce zasloužil útočník Petr Sýkora, který si připsal gól a asistenci.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Dynama Pardubic

Radost hráčů Dynama Pardubice | Foto: Jan Jedlička | Zdroj: HC Dynamo Pardubice

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:3

Třinečtí naplnili roli velkého favorita, ale poslední Litvínov udolali až po tuhém boji 4:3. Třemi asistencemi se na vítězství Slezanů podílel Vladimír Svačina a pomohl k tomu, že Oceláři ovládli všechny čtyři vzájemné zápasy sezony. Hosté potřinácté v řadě prohráli a stále čekají na vítězství v kalendářním roce 2018. Třinec naopak uspěl pošesté za sebou.

Na chování fanoušků doplatí i hokejová Plzeň, disciplinárka uzavřela kotel

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 4:3

Už to vypadalo, že zápas dojde do prodloužení, ale opak byl pravdou. Pouhých pět vteřin před koncem třetí třetiny prostřelil hostujícího brankáře Konráda Jiří Ondráček a na stadionu Luďka Čajky tak mohla propuknout obrovská radost a nadšení. V přímém souboji o šestou příčku se tak právě na tuto pozici přesouvají hokejisté Zlína.

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno 2:0

Domácí chtěli asi více vyhrát, jejich výhra se dá označit jako zasloužená, ač při nich ve třetí třetině stálo mnoho štěstí. Na konci 59. minuty do prázdné branky zvýšil na 2:0 Adam Zeman a rozhodl o trochu překvapivých třech bodech pro Jihlavu. Dukla porazila úřadujícího mistra poprvé v sezoně, premiérové čisté konto udržel Josef Kořenář.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl.

Souboj o předkolo se dále dramatizuje. Vyrovnaný duel rozhodl pro domácí Piráty z Chomutova gólem po osmnácti vteřinách prodloužení obránce Stanislav Dietz. Piráti tak doma vyhráli potřetí za sebou.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:4

Boleslavští sice vedli, ale nezvládli vstřelit více gólů, ačkoliv k tomu měli mnoho šancí. O výhře Vítkovic definitivně rozhodla nevydařená čtyřminutová početní výhoda Středočechů na začátku třetí třetiny. Ostravané tak vezou z Mladé Boleslavi domů všechny tři body. Své soupeře porazili počtvrté v sezoně.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:0

Pardubičtí si připisují další cenný skalp, když na domácím ledě porazili lídra tabulky z Plzně. Ve 26. minutě otevřel skóre přesilovkovou střelou z vrcholu levého kruhu Tomáš Svoboda. Na další gól se čekalo až do samotného závěru, kdy se Dynamo bránilo náporu Plzně, která hrála bez gólmana, čehož využil trefou do odkryté klece Petr Sýkora. Ondřej Kacetl udržel třetí nulu v sezoně.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 4:1

Východočeši rozhodli o svém vítězstvím v prvních dvou třetinách, zejména v poslední minutě druhého dějství, kdy vsítili dva góly během pouhých čtrnácti vteřin. V třetí dvacetiminutovce pak svěřenci Václava Sýkory hlídali své vedení až do samého konce. Hradečtí hokejisté Pražany za tři body porazili poprvé v sezoně, doma vyhráli popáté v řadě.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 2. 2. 2018)
14. Litvínov 47 10 4 6 27 107:155 44

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 21. Roth (Martin Růžička), 38. Polanský (Svačina, Adamský), 50. Adamský (Svačina), 57. Roth (Svačina) - 26. Jurčík (Baránek, Gerhát), 58. Válek (Řehoř), 60. Trávníček (J. Mikúš, Gula). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 4538.

Aukro Berani Zlín - HC Olomouc 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Roberts Bukarts (Okál, Ferenc), 33. Roberts Bukarts (Okál, Freibergs), 45. Kubiš, 60. Ondráček (Kubiš) - 14. Skladaný (Jaroměřský), 30. Eberle (Laš, J. Galvas), 59. Irgl (Herman, J. Galvas). Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0.

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno 2:0 (1:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 20. Čachotský (Jiránek, J. Zdráhal), 59. A. Zeman (Šidlík). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 6500 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 32. V. Růžička ml. (Sklenář), 61. Dietz (Koblasa) - 52. L. Krenželok (Redenbach, Pyrochta). Vyloučení: 5:4, navíc Koblasa (Chom.) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3838.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Pacovský, Jan Hanzlík), 37. Pacovský (Kotvan, Klepiš) - 34. Kurovský (Hrbas, Roman), 47. Lev (Tybor, Baranka), 55. Š. Stránský (Szturc), 59. Kucsera (Dej, Hrbas). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3298.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. T. Svoboda (P. Sýkora, Trončinský), 60. P. Sýkora (Rolinek). Vyloučení: 4:7, navíc Schleis (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 8122.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Červený (Koukal, Graňák), 18. F. Pavlík (Džerinš, Graňák), 40. Džerinš (Cingel, Zámorský), 40. M. Látal - 11. Buchtele (Řepík). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5902.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít