Majitel hokejového Brna chce udržet hlavní hvězdy. U Erata rozhodne rodina

Vítězná sestava se nemění – často zmiňované pravidlo snad ve všech kolektivních sportech. Hokejoví mistři z Komety Brno se tak snaží pro příští sezonu zachovat co největší část z úspěšného týmu. Podle majitele klubu Libora Zábranského je kádr na příští ročník z devadesáti procent hotový. Několik otázek ale zůstává. Jednou z nich je osud hvězdného útočníka Martina Erata, který uvažuje o konci kariéry.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Majitel a trenér Komety Brno Libor Zábranský (vlevo) a kouč Liberce Filip Pešán | Foto: Šálek Václav | Zdroj: ČTK

„Budu s Martinem ve čtvrtek sedět a myslím si, že dlouho. A pakliže by chtěl se vrátit do Ameriky a být s rodinou, tak má na to svaté právo. To, co v životě dokázal v hokeji, je něco neuvěřitelného. A co bude, nechci předjímat," řekl Radiožurnálu o Martinu Eratovi majitel brněnské Komety Libor Zábranský.

Kdo už od zkušeného útočníka už rozhodnutí slyšel, je reprezentační trenér Josef Jandač, kterému se Erat omluvil právě z rodinných důvodů z účasti na světovém šampionátu. Nominaci do reprezentace naopak přijal další člen mistrovského kádru obránce Jakub Krejčík. Ten přišel do Komety v lednu doslova pár minut před koncem přestupního termínu a měl klubu původně pomoci jen do konce sezony.

„S Ondrou Němcem strašně zvedli defenzivu. Nám po zranění Honzy Štencela takový bek typologicky chyběl a já jsem hodně stál, aby u nás byl. A otevřeně říkám, že chci, aby u nás byl i dál. A nejenom na rok," chce Zábranský přesvědčit Krejčíka, aby nezamířil do ruské KHL, ve které poslední sezony nastupoval.

Zmínil také dalšího beka Ondřeje Němce, třetího hráče Brna, o kterého usiloval reprezentační kouč Jandač. Ten ale nominaci odmítl kvůli zranění. Majitel Komety se jako každý rok rozhlíží i po posilách z jiných klubů. A jedno se podle něj nemění – hráče chce vždy nejdřív poznat osobně.

„My ještě než přistoupíme k nějakým jednáním o financích se zástupci, tak já vždy říkám, že s tím hráčem chci mluvit. A tak, jako se spousta hráčů dokázala přivést po tady těch hovorech, tak je taky spousta hráčů, se kterými jsem seděl a řekl jsem, že je nechci," přibližuje jednání Zábranský, který i v příští sezoně povede Kometu také z pozice hlavního kouče.

Konkrétní změny kádru oznámí až po 30. dubnu, kdy končí současné hráčské smlouvy.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme