Michael Frolík rozhodl gólem v prodloužení o výhře Calgary nad Philadelphií 5:4. Voráček dvakrát asistoval

Calgary Flames si odváží z Philadelphie dva body za výhru v prodloužení, přičemž to s nimi ještě po první třetině nevypadalo dobře, prohrávali totiž 1:3. Poté však zavelel k obratu Sean Monahan, který vstřelil hattrick a dovedl zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl český útočník Michael Frolík. Jeho spoluhráč Jaromír Jágr nebodoval. Za domácí si připsal dvě asistence Jakub Voráček.

Philadelphia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Frolík

Michael Frolík | Zdroj: Reuters

Frolík ukončil utkání v druhé minutě prodloužení po brejku svou první střelou v zápase. Devětadvacetiletý kladenský rodák skóroval počtvrté v sezoně a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Hrdinou zápasu byl jeho spoluhráč Sean Monahan, jenž mezi 27. a 35. minutou zaznamenal první hattrick v kariéře.

V duelu se představil v roli čárového rozhodčího Libor Suchánek a připsal si po čtvrtečním utkání New York Islanders - Carolina druhý start v NHL.

V sestavě domácích Flyers chyběl obránce Radko Gudas, jenž byl v předchozím duelu proti Winnipegu vyloučen do konce zápasu.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Calgary 4:5 v prodl. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Manning, 14. Couturier (Voráček), 17. Provorov, 35. Patrick (Voráček) - 27., 30. a 35. Monahan, 8. Gaudreau, 62. Frolík. Střely na branku: 39:31. Diváci: 19.210. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Frolík, 3. Gaudreau (všichni Calgary).

Dallas - Edmonton 6:3 (2:2, 2:1, 2:0)
Branky: 7. Roussel, 9. Radulov, 28. Shore, 39. Faksa, 54. Jamie Benn, 59. Spezza - 17. a 21. Caggiula, 18. McDavid. Střely na branku: 21:30. Diváci: 18.312. Hvězdy utkání: 1. Roussel, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. McDavid (Edmonton).

Ottawa - Arizona 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 18. Stone, 22. Borowiecki - 20., 52. a 62. Duclair. Střely na branku: 32:28. Diváci: 16.471. Hvězdy utkání: 1. Duclair, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Stone (Ottawa).

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít