Hokejový šampionát začne bez diváků, potvrdil Fasel. Týmy budou fungovat v ‚bublinách‘

Zápasy základních skupin hokejového mistrovství světa v Lotyšsku se budou hrát bez přítomnosti diváků. Prezident mezinárodní federace IIHF René Fasel ale věří, že na čtvrtfinálové souboje by se fanoušci alespoň v omezeném počtu mohli dostat.

Riga Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Překvapilo by mě, kdyby se v průběhu prvního týdne hrály zápasy s diváky. Věříme, že by se situace mohla změnit od čtvrtfinále,“ uvedl Fasel v rozhovoru pro RTSsport. Důvodem, proč šampionát začne bez fanoušků, je nepříznivá pandemická situace v Lotyšsku.

Před dvěma týdny vyhrál KHL, teď už se soustředí na šampionát. ‚Je před námi nová mise,‘ říká Hrubec

Číst článek

Devět dní před začátkem turnaje jsou pořadatelé podle jeho slov připraveni, i když například v současnosti stále řeší nevyhovující podmínky v jedné z plánovaných tréninkových hal.

Fasel zároveň potvrdil, že se šampionát uskuteční v takzvané bublině a jednotlivé týmy i hráči budou izolováni a neměli by se dostat do kontaktu s okolím.

Mistrovství světa, které mělo původně s Lotyšskem organizovat i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Český tým se představí ve skupině A, první zápas jej čeká hned v úvodní den turnaje, kdy se utká s Ruskem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme