Mladá Boleslav vyhrála po osmi zápasech na ledě soupeře, Sparta porazila Jihlavu

Mladá Boleslav dokázala po osmi zápasech vyhrát na cizím ledě, když porazila Chomutov 1:0. Sparta si poradila s Jihlavou 4:2 a Vítkovice zdolaly Olomouc 5:2. Pardubice podlehly Zlínu 2:3 a Litvínov Liberci 1:5. Plzeň přehrála Třinec 2:1 a Hradec Králové Brno 4:3 po prodloužení.

Chomutov, Jihlava (Aktualizováno: 20:44 19. 1. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj hokejistů Mladé Boleslavi a Chomutova

Souboj hokejistů Mladé Boleslavi a Chomutova | Zdroj: ČTK

Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav 0:1

První třetina nabídla vyrovnaný hokej, ale do šaten docházeli spokojenější hosté z Mladé Boleslavi. Ty poslal do vedení už ve druhé minutě Oldřich Kotvan tvrdou ranou od modré.

Žádnou další branku ani jeden z týmu nepřidal a Mladá Boleslav tak po osmi zápasech slaví první výhru na ledě soupeře.

HC Dukla Jihlava – HC Sparta Praha 2:4

Domácí Jihlava sice vstoupila do zápasu dobře. Ve čtvrté minutě se trefil sparťanský Lukáš Pech a zcela změnil ráz utkání. Pražané se prosadili do konce třetiny ještě dvakrát zásluhou Petra Vrány a Juraje Mikušky.

Už na čtyřbrankový rozdíl zvyšoval navrátilec z bratislavského Slovanu Jan Buchtele. Na 1:4 pro domácí pak snižoval Lukáš Anděl. O pouhé dvě branky pak prohrávali domácí díky Tomáši Čachotskému.

Dukla ale už dál snížit nebo vyrovnat nedokázala a tak Pražané odčinili svou poslední porážku na Horáckém stadionu a vyhráli 4:2.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 5:2

Hned čtyř branek se dočkali vítkovičtí diváci v první části. V desáté minutě poslal domácí do vedení Marek Hrbas, čtyřicet sekund po něm srovnal Bruno Mráz. Vítkovice pak znovu vedly trefou Patrika Zdráhala, po necelé minutě a půl bylo znovu srovnáno, když se prosadil Jan Eberle.

Ve druhé části dostal už potřetí v zápase do vedení domácí Lukáš Klok. Dalšími dvěma trefami pak zvyšovali na 5:2 nejdříve Peter Trška a následně Rostislav Olesz. To platilo i po 60. minutách, takže tři body za vítězství zůstávají ve Vítkovicích.

HC Dynamo Pardubice – Aukro Berani Zlín 2:3

Vedení se v Pardubicích ujali hosté ze Zlína a to když se přesně trefil David Šťastný. Dynamo mělo sice ještě v první dvacetiminutovce šance na vyrovnání, ale hosty podržel jistý Libor Kašík v brance.

Ve druhé třetině se prosadili opět jenom hosté a to konkrétně Pavel Sedláček, takže Zlín vedl 2:0. Za hosty snižoval na rozdíl jediné branky David Tomášek.

Domácí se dočkali vyrovnání zásluhou Rostislava Marosze. Zlín se ale znovu ujal vedení brankou Jakuba Ference. To už si Berani ze Zlína udrželi až do konce a po osmé v řadě tak dokázali bodovat.

Bílí Tygři Liberec – HC Verva Litvínov 5:1

První trefy se dočkali diváci v Liberci až při přesilovce domácích ve 28. minutě. Při té se prosadil Lukáš Jašek. I další branka padla do sítě hostů z Litvínova, když se znovu v přesilové hře trefil Tyler Redenbach.

Ve třetí části se prosadil znovu Jašek, když se nejlépe zorientoval před brankou Kantora a na 4:0 zvyšoval spíše sváteční střelec Ladislav Šmíd. Nakonec se prosadili i hosté z Litvínova. Přesilovku pět na tři dokázal využít Viktor Hübl. Definitivně vítězství Liberce pojistil Filip Pyrochta.

HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec 2:1

Ve třetí minutě otevřel skóre zápasu po samostatném úniku Martin Růžička. Plzeň dokázala ještě v první třetině zareagovat, když se po chybné třinecké rozehrávce a přečíslení tři na jednoho prosadil Tomáš Mertl.

Do vedení se hokejisté Plzně dostali poprvé v 35. minutě, když svou střelu zvedl na Hrubcovy betony Jakub Pour. To už si Plzeňští vzít nenechali a slaví výhru 2:1.

HC Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 po prodloužení

Lépe začali souboj o druhé místo hosté z východu Čech. Andris Džerinš byl dostatečně důrazný v brankovišti a poslal svůj tým do vedení. Minuté poté ale za brněnskou Kometu vyrovnal Tomáš Malec.

Ve třetině se znovu ujali vedení Hradečtí, když se trefil Lukáš Cingel. Po necelých dvou minutách byl opět stav nerozhodný díky využité brněnské přesilovce, při které se prosadil Martin Zaťovič. Blíže druhému místu hosty přiblížil znovu Džerinš.

Devět vteřin před koncem ale vrátil Brněnským naději Martin Nečas. Zápas tak šel do prodloužení, při kterém rozhodl o vítězství a druhém místě v tabulce pro Hradec Blaž Gregorc.

Tipsport extraliga (PLATNÉ K 19. 1. 2018)