Mládež Jestřábů Prostějov nesmí nastoupit do soutěží, svaz ji vyloučil kvůli dluhům

Týmy mladých hokejistů prostějovského klubu Jestřábi si v nové sezoně soutěžní zápasy nezahrají. Český svaz ledního hokeje jim to totiž zakázal kvůli dluhům. Neuhrazené závazky jsou také důvodem, proč jim prostějovská radnice nedala dotace. Navíc Jestřábi ani nedostali přidělený led na zimním stadionu. Pokud vedení klubu dluhy vyřeší, může se za rok do soutěží opět přihlásit.

Prostějov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládež Jestřábů Prostějov byla vyloučena ze soutěží (archivní foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Situace v klubu už bohužel byla neúnosná. Byly tam neuhrazené závazky vůči hokejovým subjektům, dluhy vůči finančnímu úřadu, byl vydán exekuční příkaz. Bylo třeba to řešit ještě před začátkem soutěží,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na problémy Jestřábů Prostějov se zaměřil Tomáš Minarčík

Podle předseda Jestřábů Vladislav Odstrčila jsou dluhy klubu zatím neprůhledné. „Nejsou dobře specifikovány u účetního, který doteď vedl účetnictví. Musíme provést analýzu ekonomické situace, abychom věděli, co tam máme. Pak teprve můžeme klub ozdravit.“

Všichni mladí hokejisté Jestřábů mohou v příští sezóně odejít na hostování bez souhlasu svého mateřského klubu. Většina z nich už od dubna trénuje s týmy SK Prostějov 1913, který s nimi počítá i do soutěží.

„Od tohoto okamžiku mohou začít hrát soutěžní utkání. Příští týden mají první mistrovská utkání mladší a starší žáci, potom i přípravky,“ říká předseda SK Prostějov 1913 Milan Sedlo.

Dorostenci musí hledat mimo město

Zákaz hrát soutěže se nejvíce dotkl juniorů a dorostenců Jestřábů. Mohou sice odejít na hostování do jiných klubů, ale jen mimo Prostějov. SK 1913 totiž v této kategorii své týmy nemá.

„Bohužel jsme byli postaveni před hotovou věc. Tréninky nám tu nikdo neudělal a byli jsme vyslaní do okolních klubů. Ty se byly naštěstí ochotné o kluky postarat. Myslím, že 98 procent dorostenců se někde umístilo,“ říká Petra Píchalová, jejíž syn bude v příští sezóně hostovat v týmu mladších dorostenců Olomouce. 

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme