Mrázek kryl 37 střel, Detroit přesto prohrál. Jágr přišel o rekord

I přes spolehlivý výkon Petra Mrázka, který kryl 37 střel a stal se třetí hvězdou zápasu, prohrál Detroit doma v pátečním utkání NHL s Washingtonem 3:4 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 61:56 Alexandr Ovečkin, který se v prodloužení trefil podvacáté v kariéře a v této statistice se posunul do čela před Jaromíra Jágra.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gólman Detroitu Petr Mrázek

Gólman Detroitu Petr Mrázek | Zdroj: Reuters

Mrázek držel čisté konto až do poslední minuty druhé třetiny, v níž ho z levého kruhu překonal Andre Burakovsky a vyrovnal na 1:1. Český gólman inkasoval podruhé z hole Jaye Beaglea, který proměnil v oslabení sólový únik. Red Wings dvěma trefami Tomáše Tatara skóre otočili, ale při závěrečné hře bez brankáře hosté vyšachovali obranu soupeře a střelou do prázdné klece vyrovnal T.J. Oshie. Bonusový bod vystřelil Ovečkin v přesilové hře ze své typické parkety z levého kruhu.

Nejenom televizní přenosy. V NHL mají kluby i svá vlastní rádia

Tomáš Hertl přispěl asistencí k výhře San Jose 3:0 na ledě New Jersey. Český útočník připravil první gól, když se u zadního mantinelu zbavil obránce a zpoza branky přihrál skórujícímu Melkeru Karlssonovi. Zbývající trefy zařídili ve druhé třetině Joe Pavelski a Joonas Donskoi. Brankář Matt Jones zneškodnil 28 střel a připsal si nulu po téměř roce.

Asistenci u první branky utkání zaznamenal také Radim Vrbata, který s Floridou promarnil vedení 2:0 a podlehl doma Pittsburghu 3:4. Mladoboleslavský rodák na útočné modré čáře protečoval puk do pásma a skákavý kotouč zaskočil Matta Murrayho. Gólman obhájců Stanleyova poháru ho vyrazil jen k Jamie McGinnovi, který puk doklepl do odkryté branky. Český útočník ale také nese vinu na rozhodujícím gólu z 58. minuty, když faulem nabídl hostům přesilovou hru, kterou využil Conor Sheary.

Ondřej Kaše se po třízápasové absenci vrátil po zranění do sestavy Anaheimu a pomohl jednou přihrávkou porazit Montreal 6:2. Hosté si po výhře v úvodním utkání sezony připsali sedmou porážku v řadě a navíc přišli o Aleše Hemského, který stihl jen pět střídání a odstoupil už v první třetině kvůli zranění v horní části těla.

Výsledky NHL:

Buffalo - Vancouver 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Justin Bailey, 18. Eichel - 26. a 60. Dorsett, 12. Markus Granlund, 29. D. Sedin. Střely na branku: 22:41. Diváci: 18 050. Hvězdy zápasu: 1. Dorsett, 2. D. Sedin (oba Vancouver), 3. Ch. Johnson (Buffalo).

New Jersey - San Jose 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 15. M. Karlsson (Hertl), 26. Pavelski, 39. Donskoi. Střely na branku: 28:33. Diváci: 14 381. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones, 2. Braun, 3. M. Karlsson (všichni San Jose).

Detroit - Washington 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 46. a 53. Tatar, 25. Helm - 40. Burakovsky, 42. Beagle, 59. Oshie, 62. Ovečkin. Střely na branku: 37:41. Petr Mrázek (Detroit) odchytal 61:14 minuty, inkasoval čtyři branky z 41 střel a úspěšnost zásahů měl 90,24 procenta. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Tatar, 3. Mrázek (oba Detroit).

Florida - Pittsburgh 3:4 (2:0, 0:3, 1:1)
Branky: 5. J. McGinn (Vrbata), 6. Barkov, 50. Weegar - 23. Malkin, 23. Rowney, 32. Crosby, 58. Sheary. Střely na branku: 31:48. Diváci: 15 756. Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Weegar (Florida).

Winnipeg - Minnesota 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 9. a 40. Laine, 10. Ehlers, 54. Wheeler - 20. Ch. Stewart, 31. M. Koivu, 36. M. Foligno. Střely na branku: 30:27. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Laine (oba Winnipeg), 3. Zucker (Minnesota).

Anaheim - Montreal 6:2 (3:0, 0:2, 3:0)
Branky: 4. a 48. D. Grant (na druhou O. Kaše), 2. D. Rasmussen, 14. Vermette, 46. Montour, 48. Ch. Wagner - 23. P. Byron, 38. Gallagher. Střely na branku: 45:51. Diváci: 17 174. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. D. Grant, 3. Bieksa (všichni Anaheim).