Na závěrečnému večeru NHL se dočkali aplausu také bojovník s roztroušenou sklerózou a obětavý manžel

Mimo hlavní hvězdy večera, Connora McDavida, se do paměti publika při závěrečném udílení cen pro nejlepší hráče NHL zapíšou ještě další dvě jména. Bryan Bickell a Craig Anderson. Prvně jmenovanému útočníku Caroline Hurricanes byla loni v listopadu diagnostikována roztroušená skleróza. Andersonově manželce lékaři objevili vzácnou formu rakoviny hrtanu. Právě brankář ottawských Senátorů získal Bill Masterson Trophy.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bryan Bickell se svou manželkou Amandou při slavnostním večeru NHL | Zdroj: Reuters

Bryan Bickell se na slavnostním večeru severoamerické soutěže dočkal obrovských ovací. Na pódiu převzal šek v hodnotě 20 000 dolarů pro nadaci, kterou zřídil spolu se svou ženou Amandou a která má podporovat znevýhodněné děti a dospělé trpící právě roztroušenou sklerózou.

"Jsem trochu nervózní ale je mi ctí být tady. Vidět všechnu tu úctu k mému příběhu, který jsem prožil v tomto roce i předcházející letech," řekl při přebírání šeku kanadský hokejista.

Bickellovi byla nemoc diagnostikována vloni v listopadu. Jak sám říká, nebyl si vůbec jistý, zda se k hokeji dokáže ještě někdy vrátit. Nakonec to zvládl, i když pouze do konce této sezóny.

Od ledna začal s tréninkem a zahrál si 10 utkání v nižší soutěži AHL. V dubnu byl povolán zpět do týmu Caroliny a svůj poslední zápas odehrál 9. dubna proti Philadelphii, kdy pomohl svému mužstvu proměněným trestných střílením k vítězství 4:3.

To Craig Andreson se musel popasovat s vážnou nemocí své manželky, jíž byla v říjnu diagnostikována vzácná forma rakoviny hrtanu.

Gólman Ottawy především děkoval svému klubu, který se k němu podle jeho slov zachoval skvěle. Dovolil mu trávit čas s manželkou, kdykoliv bylo třeba.

Jakmile se vrátil k hokeji tak měl fantastickou formu. Ze 40 utkání, ke kterým nastoupil, si připsal 25 výher se statistikou 2,28 gólu na zápas a celkovou úspěšností 92,6 %.

Andreson získal Bill Masterson Trophy pro hráče, kteří si během ročníku projdou složitými životními situacemi nebo prokážou velkou oddanost hokeji.

Mimo ottawského brankáře na ni byli nominování Andrew Cogliano z Anaheimu a Derek Ryan z Caroline Hurricanes. V loňském ročníku ji získal Jaromír Jágr.

Zuzana Borová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme