Nechodíme kanály, říká trenér Jandač v reakci na bezpečnostní hrozby v Paříži

I policisté se samopaly patří v poslední době ke sportovním akcím. V Paříži v pátek začne mistrovství světa v ledním hokeji, český tým ve Francii poprvé trénoval, a třeba nováček Jan Rutta se právě opatřením spojenými s bezpečnostními hrozbami trochu divil.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač | Zdroj: Reuters

„Jediné, co jsem viděl, tak byli policajti s puškami, co rozháněli auta, nebo hlídali hotel,“ říká Jan Rutta. A jestli ho tato opatření vylekala? „Abych řekl pravdu, tak nevím, jestli to je normální na všech mistrovství, protože je to pro mě první. Je to přehnané, ale lepší, aby tam kluci s puškami byli.“

I když kluci s puškami Ruttu překvapili, v hlavním městě Francie se bude starat hlavně o hokej, a moc se nebojí. „Samozřejmě všechny zprávy asi každý člověk čte. Také je věc, co všechno z toho, co média napíšou, je pravda a co zase vynechávají. Vysloveně strach jsem úplně neměl, spíš jsem zvědavý, co uvidím na vlastní oči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová reprezentace prý nebude v Paříži chodit skrz kanály, aby se vyhnula bezpečnostním hrozbám.

Jednu velkou sportovní akci v tomto ohledu Francouzi nedávno zvládli, a to loňské fotbalové mistrovství Evropy. Ve Francii je stále vyhlášený výjimečný stav a přehled o hrozbě terorismu má i reprezentační trenér Josef Jandač.

„Máme informace o tom, že týmy budou hodně střežené. Otázka je potom ten civilní život. Samozřejmě vnímám situaci, co se děje v Evropě a ve světě, ale to se týká i vás stejně tak jako nás, takže jak to vnímáte vy?“ nadhodil Jandač novinářům a shodli se, že podobná opatření už ke sportu patří. Jen těžko se tomu dá vyhnout.

„My určitě nechodíme kanály, prostě jdeme normálně do autobusu, jedeme autobusem a připravujeme různou taktiku na soupeře. Máme práce dost, než abychom se zabývali tím, jestli to vedle nás bouchne, nebo ne,“ říká Josef Jandač, který povede národní tým na mistrovství světa poprvé jako hlavní trenér.

Aktuálně největší hrozbou pro jeho tým ale budou hokejisté Kanady, obhájci titulu a první soupeř českého týmu na světovém šampionátu, který začne v pátek ve 20:15. 

František Kuna, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme