Pastrňákův gól Bostonu k vítězství nestačil, Rittich v zápase proti Buffalu inkasoval čtyři branky

Boston vedl v utkání po gólu Davida Pastrňáka a asistenci Davida Krejčího ve Philadelphii 2:0, ale nakonec prohrál 3:4. Na obratu domácích se podílel jednou přihrávkou Jakub Voráček. David Rittich pustil čtyři góly z 23 střel a s Calgary podlehl doma Buffalu 3:4 v prodloužení.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák v utkání proti Philadelphii

David Pastrňák v utkání proti Philadelphii | Foto: Eric Hartline-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák dal první gól zápasu, když po křížném pasu Toreyho Kruga skóroval v přesilové hře střelou z první do odkryté branky.

V desáté minutě založil druhou gólovou akci Krejčí, kterou zakončil Peter Cehlárik. V té chvíli ještě Philadelphia ani nevystřelila. V úvodní třetině přesto snížil Oskar Lindblom a Sean Couturier čistým hattrickem otočil stav na 4:2.

U vyrovnávací branky asistoval Voráček, jehož ránu Couturier, první hvězda utkání, tečoval. Cehlárik už jen v předposlední minutě zdramatizoval zápas, ve kterém Boston nezúročil střeleckou aktivitu, když vyslal na branku o 23 střel víc než Flyers.

Rittich inkasoval poprvé v polovině utkání, když ho ze sólového úniku obelstil bekhendovou kličkou Evan Rodrigues a vyrovnal na 1:1.

Calgary se v úvodu třetí třetiny opět ujalo vedení, ale Buffalo v rozmezí 48. až 51. minuty obrátilo skóre dvěma střelami od modré čáry. Lídr Západní konference si ještě vynutil prodloužení, ve kterém ale překonal Ritticha zblízka Jack Eichel.

Výsledky NHL:

Ottawa - Colorado 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 48. a 59. Duchene, 23. B. Tkachuk, 24. Mark Stone, 30. Dzingel - 39. Zadorov, 57. MacKinnon. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.468. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Nilsson, 3. Mark Stone (všichni Ottawa).

Philadelphia - Boston 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky: 26., 27. a 56. Couturier (na první Voráček), 13. Lindblom - 10. a 59. Cehlárik (na první Krejčí), 5. Pastrňák. Střely na branku: 19:42. Diváci: 19.297. Hvězdy zápasu: 1. Couturier, 2. Hart (oba Philadelphia), 3. Cehlárik (Boston).

Calgary - Buffalo 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 20. J. Gaudreau, 47. M. Tkachuk, 52. Hanifin - 30. Rodrigues, 48. Dahlin, 51. McCabe, 62. Eichel. Střely na branku: 33:23. Brankář David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval čtyři góly z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 82,61 procenta. Diváci: 18.286. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Eichel, 3. Dahlin (oba Buffalo).

Arizona - San Jose 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 3. Crouse, 5. Pánik, 26. Fischer, 28. Ekman-Larsson, 59. Galchenyuk, 60. J. Archibald - 7. Labanc, 31. E. Kane, 56. Couture. Střely na branku: 41:29. Diváci: 13.342. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson, 2. Fischer, 3. Kempe (všichni Arizona).

Vancouver - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 9. B. Sutter, 30. Markus Granlund - 8. Khaira, 20. McDavid, rozhodující sam. nájezd Chiasson. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.166. Hvězdy zápasu: 1. Markus Granlund (Vancouver), 2. Nugent-Hopkins, 3. Koskinen (oba Edmonton).