Frolík ukončil sérii třinácti utkání bez bodu, s Rittichem pomohli Calgary k výhře v prodloužení

Brankář David Rittich zneškodnil ve středečním utkání NHL 34 střel a dovedl Calgary v Buffalu k výhře 3:2 v prodloužení. Vítězství podpořil asistencí Michael Frolík, který v předchozích třinácti zápasech nebodoval. Druhý český gólman Petr Mrázek inkasoval už v úvodní třetině třikrát a s Carolinou prohrál na ledě New Yorku Rangers 2:3. Přihrávku u rozdílové branky si připsal Libor Hájek.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Buffalo překonalo Ritticha ve 27. a 42. minutě, čímž otočilo na 2:1. Nejdříve vyrovnal z úniku Jimmy Vesey a u druhého gólu zamířil přesně Victor Olofsson z levého kruhu ke vzdálenější tyči.

Útočník Frolík o svém trápení v Calgary: Je to taková zvláštní sezona, ale je to asi mnou

Calgary brzy odpovědělo dorážkou Matthewa Tkachuka, u jehož trefy si připsal druhou asistenci Frolík. Zápas rozhodl Elias Lindholm v čase 61:17. Rittich vychytal jedenáctou výhru v sezoně, stejně jich má i Mrázek. Oba patří v této statistice k nejlepším v NHL.

Carolina nezačala dobře, už v páté minutě prohrávala 0:2. Skóre otevřel Mika Zibanejad, který střílel v přesilové hře po pěkné přihrávce Adama Foxe do odkryté branky. Druhý gól přidal Brendan Smith i díky teči bránicího Eetu Luostarinena.

V závěru úvodní třetiny posunul Hájek na modré čáře puk Arťomu Panarinovi, jehož střelu usměrnil do branky Fox. Mrázek v dalších dvou třetinách kryl čtrnáct střel, celkově si připsal 22 zákroků.

Carolina snížila na rozdíl jedné branky ve druhé třetině během minuty a půl. Prosadili se Ryan Dzingel a Warren Foegele. Vzápětí měl velkou šanci na vyrovnání Martin Nečas, ale jeho střelu do prázdné branky zastavil Henrik Lundqvist nataženou hokejkou.

Švédský gólman, který v součtu zápasů základní části i play off chytal tisící zápas, zlikvidoval 41 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Washington porazil doma Floridu 4:3 i díky asistencím Jakuba Vrány a Radko Gudase 4:3. Po akcích českých hráčů získali Capitals ve třetí třetině klíčový náskok. Střelu Vrány vrazil Sergej Bobrovskij přímo k Larsu Ellerovi, který bekhendem do odkryté branky upravil stav ve 46. minutě na 3:2.

Poté přihrál Gudas skvěle do jízdy na útočnou modrou čáru Brendanu Leipsicovi, který se natlačil před branku a povedeným blafákem zvýšil.

NHL:

Buffalo - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 27. Vesey, 42. Olofsson - 18. Brodie, 45. M. Tkachuk (Frolík), 62. E. Lindholm. Střely na branku: 36:29. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval dvě branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Diváci: 17 485. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Vesey (Buffalo).

Ottawa - Boston 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 41. Chabot - 46. Marchand, 49. Chára. Střely na branku: 34:21. Diváci: 13 336. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Chára (oba Boston), 3. Ennis (Ottawa).

Detroit - Toronto 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
Branky: 24. a 28. A. Johnsson, 2. Dermott, 3. Barrie, 10. Tavares, 22. W. Nylander. Střely na branku: 25:54. Diváci: 19 515. Hvězdy zápasu: 1. A. Johnsson, 2. Andersen (oba Toronto), 3. Bernier (Detroit).

Tampa Bay - St. Louis 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Branky: 24. Kučerov, 32. Cirelli, 55. B. Point - 26. a 29. Sundqvist, 49. Sanford, 52. B. Schenn. Střely na branku: 35:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Sundqvist (St. Louis), 2. Cirelli (Tampa Bay), 3. Barbašev (St. Louis).

NY Rangers - Carolina 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Zibanejad, 5. B. Smith, 19. Fox (Hájek) - 35. Dzingel, 36. Foegele. Střely na branku: 25:43. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 57:54 minuty, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Diváci: 17 269. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Panarin, 3. Fox (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Vancouver 8:6 (2:1, 0:3, 6:2)
Branky: 3. a 42. Guentzel, 48. a 60. Malkin, 13. Rust, 47. Kahun, 51. Aston-Reese, 57. Letang - 17. a 43. J. T. Miller, 40. a 44. Gaudette, 28. E. Pettersson, 39. Virtanen. Střely na branku: 40:22. Diváci: 18 465. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. J. T. Miller (Vancouver).

Washington - Florida 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)
Branky: 18. Ovečkin, 39. Pánik, 46. Eller (Vrána), 52. Leipsic (Gudas) - 32. Connolly, 40. Hoffman, 56. Trocheck. Střely na branku: 20:40. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Leipsic (oba Washington), 3. Trocheck (Florida).

Columbus - Philadelphia 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)
Branky: 5. N. Foligno, 20. S. Jones - 19. Pitlick, 24. Laughton, 37. Giroux. Střely na branku: 30:22. Diváci. 14 975. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Bjorkstrand (Columbus), 3. Elliott (Philadelphia).

Nashville - Vegas 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 28. Mikael Granlund, 32. Ellis, 42. Duchene - 8. Mark Stone, 27. R. Smith, 60. Pacioretty, 62. Stastny. Střely na branku: 34:30. Diváci: 17 326. Hvězdy zápasu: 1. Stastny (Vegas), 2. Mikael Granlund, 3. Josi (oba Nashville).

Arizona - Anaheim 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4., 19. a rozhodující sam. nájezd Dvorak, 51. Goligoski - 7. Guhle, 32. Steel, 50. Terry. Střely na branku: 29:34. Diváci: 14 741. Hvězdy zápasu: 1. Dvorak, 2. Goligoski, 3. Hinostroza (všichni Arizona).

Colorado - Edmonton 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 31. Kadri, 44. Nieto, 45. MacKinnon, 46. O'Connor - 14. Khaira. Střely na branku: 50:20. Diváci: 18 021. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. O'Connor, 3. Kadri (všichni Colorado).

Los Angeles - NY Islanders 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 10. D. Brown, 37. Carter, 51. Roy, 58. Iafallo - 9. Brassard. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16 082. Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. B. Hutton, 3. Quick (všichni Los Angeles).

San Jose - Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 10. M. Karlsson - 14. Laine, 19. D. Gustafsson, 24. Scheifele, 35. Roslovic, 55. Connor. Střely na branku: 33:26. Diváci: 16 008. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Scheifele, 3. Connor (všichni Winnipeg).