Útočníci Kubalík a Kämpf si zastříleli proti Nashvillu, Pastrňák přidal sedmnáctý gól v sezoně

Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf pomohli v sobotním utkání NHL góly Chicagu k vysoké výhře na ledě Nashvillu 7:2. Jakub Vrána rozhodl v nájezdech o úspěchu Washingtonu v Bostonu. Za domácí Bruins se při porážce 2:3 posedmnácté v sezoně prosadil David Pastrňák a nadále vévodí pořadí střelců celé ligy.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím

David Pastrňák se raduje s Davidem Krejčím | Zdroj: Reuters

Kubalík, který se stal druhou hvězdou zápasu, skóroval popáté v sezoně. Prosadil se v 19. minutě, když se po přihrávce Kirbyho Dacha objevil sám před brankářem Pekkou Rinnem a po bekhendové kličce zvýšil na 2:0. Druhý český útočník ve službách hostů Kämpf o sobě vědět dal ve 32. minutě, kdy střelou z mezikruží navýšil náskok Blackhawks už na 4:0.

Gól Dominika Kubalíka do sítě Nashvillu na 2:0

Gólová trefa Davida Kämpfa znamenala pro Chicago už vedení 4:0

Domácí Nashville zasypal hostujícího brankáře Robina Lehnera 41 střelami, ale švédský gólman pustil za záda jen dvě ve třetí třetině a stal se hlavní hvězdou zápasu. Jediným hráčem Nashvillu, který překonal Lehnera, byl kapitán domácích Roman Josi.

Pastrňák sice přidal už 17. gól v tomto ročníku a nadále vede tabulku střelců před Leonem Draisaitlem z Edmontonu, jenž má na kontě o branku méně, ale na vítězství nad Washingtonem to Bruins nakonec nestačilo.

David Pastrňák se prosadil v letošní sezoně už posedmnácté

Český útočník skóroval ve 24. minutě po spolupráci s Davidem Krejčím a Charliem McAvoyem, kdy dorazil puk z velkého úhlu pod horní tyčku a posunul tak Boston podruhé v zápase do vedení. V poslední době skvěle hrající Capitals se ale přece jen dočkali vyrovnání, i když na poslední chvíli. Jen 59 sekund před vypršením základní hrací doby se při hře bez gólmana trefil T.J. Oshie.

Washingtonu pak navíc vyšly lépe nájezdy. Z vítězství se tak v zápase s hojnou českou účastí radovalo trio Vrána, Radko Gudas a Michal Kempný. Vrána navíc rozhodl gólem v páté sérii samostatných nájezdů.

„Měli jsme v zápase hodně šancí, ale domácí brankář Halák předváděl skvělé zákroky, takže jsme šťastní, že máme dva body. Máme hodně dobrých hráčů na samostatné nájezdy a já je dobře sleduju a učím se od nich. Měl jsem šanci vidět, jak brankář reaguje na předchozí pokusy. A také jsem toho využil,“ pochvaloval si Vrána, jenž elegantně oklamal brankáře Capitals.

Rittich si sypal popel na hlavu

Brankář David Rittich byl v brance Calgary, které prohrálo na ledě Arizony 0:3. Jihlavský rodák inkasoval dvakrát, třetí gól přidali Coyotes až při power play, ale ke třetí porážce svého týmu za sebou výrazně napomohl chybou při rozdílovém gólu. Ve 27. minutě čekal s rozehrávkou, pak zvolil riskantní řešení a nastřelil Dereka Stepana, který snadno otevřel skóre zblízka do prázdné branky.

„Tohle utkání jde za mnou, týmu jsem se už také omluvil. Musím si vyhodnotit, co jsem v té situaci udělal. Něco takového už se prostě nesmí příště opakovat. Hokej sice je o chybách, jenže já udělal vůbec tu nejhorší, kterou jsem udělat mohl,“ přiznal sebekriticky Rittich.

Střelcem dne byl Jack Eichel, jenž byl jediným střelcem Buffala v souboji s Ottawou. Sabres porazili Senators 4:2 a utnuli sérii šesti zápasů bez vítězství, třiadvacetiletý kapitán týmu tak prožil první čtyřgólový večer kariéry v NHL. Kvůli zranění chyběl domácím český útočník Vladimír Sobotka.

Trenér Joel Quenneville se díky výhře Floridy nad New York Rangers 4:3 dočkal významného zápisu do historie. Šlo o jeho 900. odkoučovaný vítězný zápas v NHL. Jednašedesátiletý Quenneville, který v letech 2010, 2013 a 2015 slavil zisk Stanley Cupu s Chicagem, na to potřeboval 1655 utkání. Před ním je v čele této statistiky pouze legendární Scotty Bowman, který dosáhl 1244 výher v 2141 zápasech. Hostující bek Libor Hájek se do průběhu zápasu zapsal asistencí.

Roman Polák s Radkem Faksou si připsali v dresu Dallasu shodně nahrávku, Stars i díky tomu vyhráli 5:4 v prodloužení v Edmontonu. Domácí kapitán Connor McDavid nasbíral tři asistence.

Po jedné asistenci si připsal další čeští hokejisté Martin Nečas z Caroliny, Pavel Zacha z New Jersey a Radim Šimek ze San Jose. Hurricanes bez Petra Mrázka v brance vyhráli 4:3 v prodloužení na ledě Minnesoty, Devils stejným výsledkem uspěli v Montrealu. Také hráči San Jose, v jehož sestavě nechyběl přes odstoupení z minulého utkání Tomáš Hertl, vyhráli 4:3, Detroit ale udolali až v nájezdech.

Výsledky NHL:

Minnesota - Carolina 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 25. Kunin, 36. Parise, 38. Soucy - 4. Edmundson (Nečas), 6. B. McGinn, 29. Foegele, 62. Svečnikov. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17 101. Hvězdy zápasu: 1. Svečnikov, 2. Foegele (oba Carolina), 3. Soucy (Minnesota).

Arizona - Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 27. Stepan, 29. Söderberg, 60. Crouse. Střely na branku: 24:37. David Rittich odchytal za Calgary 58:06 minuty, inkasoval 2 branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 91,3 procenta. Diváci: 13 534. Hvězdy zápasu: 1. nikdo, 2. Kuemper, 3. Söderberg (oba Arizona).

Tampa Bay - Winnipeg 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky: 20. Hedman, 58. Stamkos, 60. Cirelli - 2. Perreault, 28. Roslovic, 28. Ehlers, 59. Connor. Střely na branku: 34:27. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers (Winnipeg), 2. Stamkos, 3. Hedman (oba Tampa Bay).

Edmonton - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 10. a 24. Khaira, 20. Draisaitl, 39. Bear - 9. Dickinson (Polák), 21. Heiskanen, 46. Comeau (Faksa), 59. Seguin, 62. Jamie Benn. Střely na branku: 34:36. Diváci: 17 346. Hvězdy zápasu: 1. Khaira, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Heiskanen (Dallas).

Los Angeles - Vegas 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Branky: 11. Lizotte, 16. Doughty, 30. Prochorkin, 53. J. Carter - 28. Pacioretty, 35. Marchessault, 38. W. Karlsson. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17 282. Hvězdy zápasu: 1. J. Carter, 2. Doughty, 3. Prochorkin (všichni Los Angeles).

Buffalo - Ottawa 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 22. 30. 53. a 60. Eichel - 27. Duclair, 43. Ennis. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 555. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Reinhart (oba Buffalo), 3. Ennis (Ottawa)

Florida - NY Rangers 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky: 7. a 38. Dadonov, 3. Hoffman, 28. Connolly - 3. R. Strome, 9. Panarin (Hájek), 26. DeAngelo. Střely na branku: 30:33. Diváci: 16 512. Hvězdy zápasu: 1. Yandle, 2. Huberdau. 3. Dadonov (všichni Florida).

Pittsburgh - Toronto 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 21. a 25. Kahun, 7. Guentzel, 9. Malkin, 28. McCann, 44. Rust - 35. Spezza. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18 587. Hvězdy zápasu: 1. Kahun, 2. Rust, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).

Boston - Washington 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Coyle, 24. Pastrňák (Krejčí) - 15. Boyd, 60. Oshie, rozhodující sam. nájezd J. Vrána. Střely na branku: 23:44. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Coyle (oba Boston), 3. Oshie (Washington).

Philadephia - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:0, 0:3 - 0:0)
Branky: 2. Couturier, 20. Provorov, 33. Lindblom - 48. a 58. Beauvillier, 54. Barzal, rozhodující sam. nájezd Eberle. Střely na branku: 31:36. Diváci: 19 023. Hvězdy zápasu: 1. Beauvillier (Islanders), 2. Couturier, 3. Provorov (oba Philadelphia).

Montreal - New Jersey 3:4 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 19. Gallagher, 28. C. Fleury, 39. Suzuki - 20. N. Gusev, 40. Hischier (Zacha), 56. Simmonds, 62. Palmieri. Střely na branku: 34:43. Diváci: 21 016. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Gusev (oba New Jersey), 3. Kinkaid (Montreal).

St. Louis - Anaheim 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 24. Dunn - 6., 28. a 59. Grant, 4. Getzlaf. Střely na branku: 38:25. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Grant, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. Dunn (St. Louis).

Nashville - Chicago 2:7 (0:2, 0:2, 2:3)
Branky: 44. a 59. Josi - 55. a 58. A. Nylander, 7. E. Gustafsson, 19. Kubalík, 22. Seabrook, 32. Kämpf, 50. P. Kane. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17 393. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. Kubalík, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Vancouver - Colorado 4:5 v prodl. (1:1, 1:2, 2:1 - 0:1).
Branky: 19. a 40. Gaudette, 58. Edler, 59. Boeser - 28. a 61. MacKinnon, 7. Bellemare, 32. Kadri, 47. Burakovsky. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 409. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Gaudette (Vancouver), 3. Makar (Colorado).

San Jose - Detroit 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 19. Labanc (Šimek), 22. Vlasic, 33. E. Karlsson, rozhodující sam. nájezd Labanc - 22. a 56. Athanasiou, 32. Hirose. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17 552. Hvězdy zápasu: 1. Labanc, 2. Couture, 3. Jones (všichni San Jose).