V NHL se nedařilo českým brankářům. Dostál inkasoval sedmkrát, Mrázek pětkrát

Po téměř dvou měsících si Lukáš Dostál zachytal v NHL, ale 37 zákroky neodvrátil prohru Anaheimu 3:7 s Buffalem a poprvé v kariéře inkasoval v soutěži sedmkrát. Petr Mrázek pustil pět gólů ze 42 střel při porážce Chicaga 2:5 v Torontu. V šesti zápasech středečního programu bodoval z českých hráčů jen Filip Hronek, který pomohl asistencí k vítězství Detroitu 5:4 po nájezdech v Edmontonu.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Anaheimu Lukáš Dostál nezabránil Dylanu Cozensovi vstřelit gól

Brankář Anaheimu Lukáš Dostál nezabránil Dylanu Cozensovi vstřelit gól | Foto: Kirby Lee-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Dostál chytal v šesti ze sedmi předchozích utkání této sezony s úspěšností nad 90 procent, ale Buffalo mu pokazilo čísla. V sedmé minutě jej nachytal Tyson Jost z nulového úhlu a Tage Thompson zvýšil v přesilové hře střelou mezi betony. Hosté tím zúročili střeleckou převahu 19:3.

Anaheim otočil skóre v rozmezí 27. až 34. minuty, ale z vedení se dlouho neradoval. Peyton Krebs rychle vyrovnal střelou z mezikruží a následně inkasoval Dostál třikrát nad lapačku. Postupně na něj vyzráli Casey Mittelstadt, Alex Tuch a Zemgus Girgensons.

Odchovanec brněnské Komety si vypil kalich hořkosti do dna v předposlední minutě, ve které si jej vychutnal bekhendovým blafákem Dylan Cozens.

Mrázek inkasoval už po devíti sekundách, když se za obranu dostal William Nylander a po forhendovém blafáku propasíroval puk u pravé tyčky do branky.

Vzápětí vyrovnal Sam Lafferty, ale v deváté minutě překonal českého gólmana spoluhráč Connor Murphy. Obránce Chicaga usměrnil přihrávku Rasmuse Sandina mezi betony Mrázka. Náskok Toronta zvýšil ve 12. minutě Auston Matthews střelou z levého kruhu.

Chicago snížilo po 46 sekundách druhé třetiny trefou Philippa Kurasheva, ale poté Mrázek daroval Torontu gól. Ostravský rodák nezpracoval za brankou nahozený puk a John Tavares po přihrávce Alexandera Kerfoota skóroval do prázdné. Poslední gól zápasu dal Conor Timmins střelou od modré. Posledních šest startů Mrázka tak skončilo prohrou.

Detroit ani jednou neprohrával a Hronek si připsal druhou asistenci u gólu na 3:1, který vstřelil v polovině utkání v přesilové hře Robby Fabbri. Edmonton ve třetí třetině smazal ztrátu 2:4, ale po penaltovém rozstřelu se radovali hosté. Nájezdy, které rozhodl Pius Suter, se protáhly na pět kol, ale Filip Zadina, Dominik Kubalík ani Hronek do něj nezasáhli.

NHL

Toronto - Chicago 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 1. W. Nylander, 9. Sandin, 12. Matthews, 28. Tavares, 37. Timmins - 2. Lafferty, 21. Kurashev. Střely na branku: 42:29. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval pět branek ze 42 střel a úspěšnost zákroků měl 88,1 procenta. Diváci: 18 882. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Sandin, 3. Matthews (všichni Toronto).

Arizona - Tampa Bay 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Keller. Střely na branku: 26:47. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Ingram, 2. Keller (oba Arizona), 3. Elliott (Tampa Bay).

Edmonton - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 22. a 32. Nugent-Hopkins, 44. Draisaitl, 46. Ryan - 5. Larkin, 18. Seider, 30. Fabbri (Hronek), 37. Määttä, rozhodující sam. nájezd Suter. Střely na branku: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Larkin (Detroit), 3. McDavid (Edmonton).

Minnesota - Colorado 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 28. Eriksson Ek, 55. Kaprizov - 16. Cogliano, 23. Malgin, 37. MacKinnon. Střely na branku: 43:19. Diváci: 17 965. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Georgijev (oba Colorado), 3. Kaprizov (Minnesota).

Anaheim - Buffalo 3:7 (0:2, 3:2, 0:3)
Branky: 28. a 34. Fowler, 27. Shattenkirk - 7. Jost, 16. Tage Thompson, 34. Krebs, 39. Mittelstadt, 47. Tuch, 52. Girgensons, 59. Cozens. Střely na branku: 22:44. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval sedm branek ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 84,1 procenta. Diváci: 15 165. Hvězdy zápasu: 1. Dahlin (Buffalo), 2. Grant (Anaheim), 3. Krebs (Buffalo).

Vancouver - NY Rangers 4:6 (2:3, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Lazar, 13. J.T. Miller, 30. Garland, 49. Kuzmenko - 4. a 59. Zibanejad, 8. a 16. Panarin, 21. Kreider, 34. K. Miller. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18 404. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (NY Rangers), 2. Kuzmenko (Vancouver), 3. Zibanejad (NY Rangers).