Faksa po téměř dvou měsících skóroval. San Jose i díky Hertlově asistenci ale zápas otočilo

Radek Faksa zvyšoval v NHL vedení hokejistů Dallasu v San Jose ve 27. minutě už na 3:0, ale domácí i díky asistenci Tomáše Hertla zápas otočili a vyhráli 5:3. Faksa skóroval poprvé od 23. listopadu, v následujících 25 zápasech si připsal dvě přihrávky. David Pastrňák, David Krejčí a Pavel Zacha přispěli shodně asistencí k výhře Bostonu 4:1 na ledě New York Islanders.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Dallas Stars Jake Oettinger zasahuje proti centru San Jose Sharks Tomáši Hertlovi | Foto: Neville E. Guard | Zdroj: Reuters

Faksa ukončil gólový půst se štěstím. Český útočník nejdříve přihrál před branku, ale domácí mu ji zblokovali a jeho druhý pokus si do vlastní sítě srazil Timo Meier.

San Jose ale ještě v prostřední třetině vyrovnalo a u Meierovy branky na 3:3 si připsal druhou asistenci Hertl. Obrat dokonal v 51. minutě Erik Karlsson, který nasbíral čtyři body (1+3), a trefou do prázdné branky pojistil výhru Logan Couture.

Islanders vedli 1:0 do 28. minuty, v níž vyrovnal Charlie McAvoy. O chvíli později se Boston radoval po české akci: Pastrňák našel mezi kruhy Zachu a jeho střelu doráželi před brankou clonící Krejčí a Derek Forbort, jemuž byl gól připsán.

Na začátku třetí třetiny Pastrňák v přesilové hře naznačil střelu a křížným pasem uvolnil Brada Marchanda, jenž do odkryté branky zvýšil na 3:1. Po další povedené souhře zpečetil výhru Trent Frederic.

Steven Stamkos řídil hattrickem výhru Tampy Bay 5:2 ve Vancouveru a stal se 47. hráčem v historii NHL, který překonal hranici 500 vstřelených branek. Kapitán Lightning dosáhl této mety v jednom klubu, což se před ním povedlo jen 22 hokejistům. Hosté rozhodli o výhře už v úvodní třetině čtyřmi góly.

V Calgary, které doma podlehlo Coloradu 1:4, nedošlo k českému brankářskému souboji. Domácí Daniel Vladař i na druhé straně Pavel Francouz zůstali na střídačce.

Obhájce Stanleyova poháru položil základ úspěchu v rozmezí 7. až 13. minuty, během nichž dal první tři góly. Hlavními strůjci výhry byli Mikko Rantanen (2+1) a Artturi Lehkonen (2+0). Alexandar Georgijev přišel o nulu ve 43. minutě.

Ve středečním programu NHL zazářil čtyřmi body Brady Tkachuk. V základní hrací době asistoval u tří branek a v prodloužení rozhodl o výhře Ottawy 5:4 nad Pittsburghem. V sestavě poražených chyběl Jan Rutta, kvůli zranění v horní části těla s týmem na zápas ani neodcestoval.

NHL

Ottawa - Pittsburgh 5:4 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. DeBrincat, 10. Stützle, 30. Batherson, 51. Pinto, 61. B. Tkachuk - 7. Zucker, 16. Malkin, 24. Friedman, 53. Rakell. Střely na branku: 40:19. Diváci: 17 106. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk (Ottawa), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Batherson (Ottawa).

NY Islanders - Boston 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Parise - 28. McAvoy, 32. Forbort (Krejčí, Zacha), 46. Marchand (Pastrňák), 56. Frederic. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17 255. Hvězdy zápasu: 1. McAvoy, 2. Forbort, 3. Marchand (všichni Boston).

Calgary - Colorado 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 43. Toffoli - 7. a 60. Rantanen, 12. a 13. Lehkonen. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17 768. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen, 2. Lehkonen, 3. Georgijev (všichni Colorado).

Vancouver - Tampa Bay 2:5 (0:4, 0:0, 2:1)
Branky: 47. Kuzmenko, 50. Q. Hughes - 5., 15. a 59. Stamkos, 9. Kučerov, 14. Point. Střely na branku: 39:25. Diváci: 18 792. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos (Tampa Bay), 2. Kuzmenko (Vancouver), 3. Elliott (Tampa Bay).

San Jose - Dallas 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Branky: 30. Lorentz, 32. Bonino, 36. Meier (Hertl), 51. E. Karlsson, 60. Couture - 7. Dellandrea, 24. Robertson, 27. Faksa. Střely na branku: 28:36. Diváci: 12 315. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Bonino (oba San Jose), 3. Heiskanen (Dallas).