Faksa dvěma góly zařídil výhru Dallasu nad Coloradem. Pastrňák bodoval potřinácté v řadě

Útočník Radek Faksa pomohl Dallasu dvěma góly k výhře 4:1 nad Coloradem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. David Pastrňák bodoval v NHL poprvé ve třinácti zápasech za sebou. Lídr tabulky střelců ale patnáctou trefou sezony neodvrátil prohru Bostonu 4:5 v Montrealu. San Jose, v jehož obraně nastoupil poprvé v ročníku Radim Šimek, porazilo Chicago i díky gólu a asistenci Tomáše Hertla 4:2.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ocenění pro nejlepšího hráče zápasu získal i David Rittich, který chytil 34 střel a dovedl Calgary k vítězství 4:3 v prodloužení nad Arizonou. Do bohatého úterního programu zasáhl i druhý český gólman Petr Mrázek, který kapituloval třikrát v poslední třetině a prohrál s Carolinou 1:4 ve Philadelphii. U jediné branky Hurricanes asistoval Martin Nečas. Mrázek si připsal 24 zásahů.

Dallas vedl už po devatenácti sekundách 1:0 a po gólech Faksy, který měl před utkáním na kontě v tomto ročníku dvě branky, zvýšil na 2:0 a 3:1. Český útočník se v obou případech prosadil z dorážek. Nejdříve natřikrát překonal v šesté minutě Philippa Grubauera a v polovině zápasu udeřil z prostoru před brankou podruhé. Pětadvacetiletý centr byl při střelecké chuti, vypálil celkem sedmkrát, ale hattricku se nedočkal.

Pastrňák se prosadil typickým způsobem: v levém kruhu byl v přesilové hře připraven na přihrávku a střelou z první vyrovnal v 15. minutě na 1:1. Havířovský rodák tím překonal osobní maximum z roku 2017, kdy mezi 22. listopadem a 18. prosincem bodoval ve dvanácti utkáních v řadě. Český útočník vede kromě tabulky střelců i produktivitu soutěže (15+15).

Boston v dalším průběhu smazal i ztrátu 1:3 a 3:4 a ve třetí třetině vstřelil i pátý gól, který ale rozhodčí po trenérské výzvě odvolali. Zápas rozhodl v 50. minutě Ben Chiarot a pokazil tím jubilejní 1500. utkání Zdena Cháry. Slovenský obránce je třetím Evropanem, který odehrál v NHL tolik zápasů. Stejnou metu překonali i Jaromír Jágr (1733) a Nicklas Bäckström (1564).

Hertl skóroval do půl minuty poté, kdy neuspěl na druhé straně Dominik Kubalík v sólovém úniku střelou mezi betony. Odchovanec pražské Slavie objel branku a střelou z otočky upravil skóre na 3:0. Chicago zápas dvěma góly zdramatizovalo, ale při hře bez brankáře inkasovalo počtvrté. U tohoto gólu si připsal přihrávku Hertl.

Rittich i přes tři inkasované góly udržel Calgary několika skvělými zákroky ve hře. Kanadský klub prohrával 0:2 a ještě v 57. minutě 1:3. Obrat odstartoval gólem Mattew Tkachuk, který zápas i v čase 64:26 rozhodl.

NHL:

NY Islanders - Ottawa 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 9. Clutterbuck, 36. Bardreau z tr. střílení, 50. Cizikas, 51. Josh Bailey - 8. Pageau. Střely na branku: 32:28. Diváci: 11 212. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Cizikas, 3. Bardreau (všichni NY Islanders).
Philadelphia - Carolina 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 4. Couturier, 42. Konecny, 53. Farabee, 58. Giroux - 27. Wallmark (Nečas). Střely na branku: 28:34. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 16 172. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Farabee, 3. Hart (všichni Philadelphia).
Columbus - Vegas 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 26. Jenner - 20. a 28. R. Smith. Střely na branku: 30:25. Diváci: 15 435. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. W. Karlsson (oba Vegas), 3. Korpisalo (Columbus).
Montreal - Boston 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 2. a 39. Mete, 17. Tatar, 18. Byron, 50. Chiarot - 15. Pastrňák, 28. Clifton, 39. Bjork, 44. Kuraly. Střely na branku: 31:25. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Mete, 2. Chiarot, 3. Tatar (všichni Montreal).
Toronto - Los Angeles 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Kerfoot, 53. Matthews, 54. W. Nylander - 26. Iafallo. Střely na branku: 23:25. Diváci: 19 195. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Kerfoot (oba Toronto), 3. Iafallo (Los Angeles).
Winnipeg - New Jersey 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 29. Copp - 5. Hischier, rozhodující sam. nájezd Gusev. Střely na branku: 33:32. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood (New Jersey), 2. Hellebuyck, 3. Roslovic (oba Winnipeg).
Dallas - Colorado 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 6. a 31. Faksa, 1. Dickinson, 47. Perry - 20. Compher. Střely na branku: 38:37. Diváci: 18 108. Hvězdy zápasu: 1. Faksa, 2. Dickinson, 3. Perry (všichni Dallas).
Calgary - Arizona 4:3 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 57. a 65. M. Tkachuk, 38. J. Gaudreau, 58. Giordano - 9. Keller, 25. Dvorak, 51. Hinostroza. Střely na branku: 43:37. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval tři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 91,89 procent. Diváci: 17 824. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. M. Tkachuk, 3. Giordano (všichni Calgary).
Vancouver - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 57. Q. Hughes - 24. Bozak, 64. Schwartz. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 789. Hvězdy zápasu: 1. Binnington (St. Louis), 2. Markström (Vancouver), 3. Schwartz (St. Louis).
Anaheim - Minnesota 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 22. Rakell, 22. J. Larsson - 30. Fiala, 42. Zuccarello, 45. E. Staal, 58. Parise. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15 526. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello (Minnesota), 2. Rakell, 3. Henrique (oba Anaheim).
San Jose - Chicago 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 22. Marleau, 33. E. Kane, 45. Hertl, 59. Meier (Hertl) - 57. Saad, 59. Keith. Střely na branku: 32:21. Diváci: 16 087. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Marleau, 3. Goodrow (všichni San Jose).