České duo Krejčí, Pastrňák řídilo výhru Bostonu. Prosadil se také Chytil a Palát

V nočních zápasech zámořské NHL se mezi střelce zapsali čtyři čeští hokejisté. Radovali se Filip Chytil, Ondřej Palát či Davidové Pastrňák a Krejčí. Asistenci si připsal také Jakub Voráček, jehož Philadelphie ale klesla na poslední místo v celé NHL.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český útočník ve službách Bostonu David Pastrňák

Český útočník ve službách Bostonu David Pastrňák | Foto: John E. Sokolowski | Zdroj: Reuters

Zápas New Jersey a Philadelphie proti sobě svedl Pavla Zachu a Radka Gudase s Jakubem Voráčkem. V zápase se jako první radoval Zacha. V čase 6:32 se podílel asistencí na prvním gólu, který po vzhazování vstřelil Damon Severson.

Ďáblové si vedení hlídali celý zápas a těsně před koncem vedli 3:1. Flyers nepomohl ani gól Seana Couturiera na 3:2, ve kterém měl prsty i český útočník Jakub Voráček. Philadelphii tak po nedělních zápasech patří poslední místo celé NHL se ztrátou jednoho bodu na předposlední Las Angeles.

V dresu New Yorku Rangers se na ledě v zápase proti městskému rivalovi Islanders objevil také Filip Chytil. V 15. minutě druhé třetiny si najel do volného prostoru a z mezikruží vystřelil. Švédský brankář Robin Lehner na jeho střelu nedosáhl a stav byl 1:1. Pět minut před koncem zápasu obrat dokonal útočník Mats Zuccarello. Chytil byl po zápase zvolen jako druhá hvězda zápasu.

Čech na střelecké listině byl k vidění také v zápase Buffala a Tampy Bay. Postaral se o to Ondřej Palát, který ve 28. minutě zápasu z voleje vyrovnal na 2:2.

Buffalo, v jehož sestavě nechyběl Vladimír Sobotka, si ale z kraje třetí třetiny vzalo vedení zpět. Tampa ale zareagovala třemi góly a zvítězila tak 5:3. Sobotku může těšit alespoň asistence, kterou si připsal při gólu Tage Thompsona.

Boston přijel na hřiště Toronta i s českým duem Krejčí, Pastrňák. První jmenovaný se prosadil dvě minuty před úvodní přestávkou. Najel si na zpětnou přihrávku ke kruhu a vyslal na branku prudkou střelu. I díky špatnému výhledu puk skončil za zády Michaela Hutchinsona.

Patnáct sekund před koncem druhé třetiny byl stav nerozhodný 2:2. Poté se ale ke slovu dostal nejlepší střelec Bostonu David Pastrňák. Sean Kuraly vybojoval u mantinelu puk a předložil ho Pastrňákovi před branku. Ten z první vystřelil a překonal Hutchisona. Jelikož další gól už nepadl, rozhodl tak o vítězství Bruins 3:2.

Washington s Michalem Kempným a Jakubem Vránou prohrál s Columbusem 1:2 v prodloužení. Za hosty nastoupil také Lukáš Sedlák. O vítězství Columbusu rozhodl v přesilové hře Artemi Panarin.

Hokejisté Detroitu uspěli na ledě Minnesoty, na výhře 5:2 se podílel také český obránce Filip Hronek, který si připsal dvě gólové přihrávky.

V základní hrací době se nerozhodlo ani střetnutí Chicaga s Las Vegas. V prodloužení se nakonec radovali hosté z Las Vegas, kterým vítězství vystřelil Shea Theodore. Do zápasu nastoupili také Češi David Kämpf a Tomáš Nosek.

Dallas v sestavě s českými hokejisty Romanem Polákem a Radkem Faksou nestačil na St. Louis Blues, kterému podlehl 1:3.

Tomáš Hertl a Lukáš Radil pomohli San Jose k výhře nad Ottawou. Hertl se zapsal i do statistik zápasu, když v 18. minutě připravil první gól pro Joea Pavelskiho. Sharks v zápase vyhráli 4:1.

Z výhry se naopak nemohl radovat útočník Pittsburghu Dominik Simon. I přesto, že střelec hattricku z minulého zápasu Jake Guentzel dal opět dva góly, prohráli Tučňáci s Las Angeles 2:5.

V dalších zápasech zvítězil Montreal nad Coloradem 3:0. Hokejisté Edmontonu nestačili doma na Arizonou a prohráli s ní 2:3. Tyto zápasy proběhly bez české účasti.

NHL:
NY Islanders - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 29. Beauvillier - 35. Chytil, 55. Zuccarello. Střely na branku: 25:26. Diváci: 15.497. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Chytil (oba Rangers), 3. Beauvillier (Islanders).

New Jersey - Philadelphia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 7. Severson (Zacha), 26. Hischier, 42. M. Wood - 36. J. van Riemsdyk, 60. Couturier (Voráček). Střely na branku: 26:34. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Blackwood, 3. Severson (všichni New Jersey).

Buffalo - Tampa Bay 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky: 6. S. Reinhart, 20. T. Thompson (Sobotka), 46. Scandella - 1. B. Point, 28. Palát, 47. Kučerov, 55. Stamkos, 59. R. Callahan. Střely na branku: 33:30. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. S. Reinhart (Buffalo).

Toronto - Boston 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Branky: 28. Johnsson, 30. Marner - 19. Krejčí, 35. Kuraly, 40. Pastrňák. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.305. Hvězdy zápasu: 1. Kuraly, 2. T. Rask (oba Boston), 3. K. Kapanen (Toronto).

Montreal - Colorado 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 49. Kulak, 51. Kotkaniemi, 59. Jordie Benn. Střely na branku: 31:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Danault, 2. Price, 3. Drouin (všichni Montreal).

Los Angeles - Pittsburgh 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 11. Carter, 29. Iafallo, 37. Kopitar, 41. Leipsic, 60. Kopitar - 6. a 50. Guentzel. Střely na branku: 25:40. Diváci: 18.414. Hvězdy zápasu: 1. Carter, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Minnesota - Detroit 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Branky: 18. Kunin, 21. Niederreiter - 1., 41. a 49. Bertuzzi, 21. a 36. Vanek (na druhou Hronek). Střely na branku: 18:37. Diváci: 19.087. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi, 2. Vanek, 3. D. Larkin (všichni Detroit).

Chicago - Vegas 3:4 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 5. a 28. DeBrincat, 16. P. Kane - 22. Tuch, 40. Carpenter, 56. Stastny, 62. Theodore. Střely na branku: 23:33. Diváci: 21.760. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Tuch (oba Vegas), 3. DeBrincat (Chicago).

Dallas - St. Louis 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 49. Condra - 1. a 53. Tarasenko, 10. Maroon. Střely na branku: 22:28. Diváci: 18.124. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Sundqvist, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis).

San Jose - Ottawa 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. Pavelski (Hertl), 47. Burns, 56. Thornton, 59. M. Karlsson - 47. Dzingel. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Burns, 2. Pavelski, 3. M. Jones (všichni San Jose).

Edmonton - Arizona 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 7. McDavid, 38. K. Russell - 24. a 42. Garland, 22. Oesterle. Střely na branku: 25:29. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Galchenyuk (oba Arizona), 3. Nugent-Hopkins (Edmonton).

Washington - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 59. Kuzněcov - 2. Atkinson, 64. Panarin. Střely na branku: 33:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Columbus), 2. Kuzněcov (Washington), 3. Atkinson (Columbus).

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít