Vejmelka porážku Arizony s Tampou neodvrátil, českého brankáře dvakrát překonal hvězdný Stamkos

Gólman Karel Vejmelka zastavil v NHL 28 střel hokejistů Tampy Bay, ale neodvrátil porážku Arizony 3:4. Dvakrát překonal českého brankáře kapitán Tampy Steven Stamkos, u jehož rozdílové trefy v 53. minutě asistoval obránce Jan Rutta. V utkání byl s pěti pokusy nejpilnějším střelcem Ondřej Palát, ale nebodoval.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steven Stamkos slaví gól v síti Karla Vejmelky

Steven Stamkos slaví gól v síti Karla Vejmelky | Foto: Joe Camporeale | Zdroj: Reuters

Vejmelka, který se stal minule první hvězdou zápasu, inkasoval dvakrát už v úvodní třetině. Obhájce Stanleyova poháru dostali do vedení 2:0 z rychlého protiútoku Brayden Point a z dorážky Corey Perry.

Alex Galchenyuk ve 20. minutě snížil a na další góly se čekalo do poslední třetiny, v níž Stamkos dvakrát vrátil hostům dvoubrankový náskok.

Kapitán týmu se nejdříve prosadil z dalšího kontru tvrdou ranou z pravého kruhu, poté přelstil Vejmelku z úniku střelou nad lapačku. Kontaktní branky Arizony vsítili Clayton Keller a Nick Schmaltz, který zápas zdramatizoval při hře bez gólmana v čase 58:22. Více ale domácí nestihli.

NHL:
Dallas - Winnipeg 4:3 v prodl., Arizona - Tampa Bay 3:4, Edmonton - NY Islanders 3:1, Anaheim - Seattle 3:4.