Voráček v prodloužení trefil výhru Philadelphie proti nejlepšímu týmu ligy. Byl první hvězdou zápasu

Český hokejový útočník Jakub Voráček ukončil svůj desetizápasový gólový půst a rozhodl ve středečním utkání NHL o výhře Philadelphie v St. Louis 4:3 v prodloužení. Nejlepší tým ligy na vlastním ledě prohrál poprvé po devíti duelech a nepřekonal klubový rekord. Ve druhém středečním utkání vyhrálo Chicago v Montrealu 4:1 a uspělo potřetí v řadě. Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf v dresu vítězů nebodovali.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voráček zajistil třetí vítězství Flyers z posledních čtyř duelů v čase 63:33 poté, co jeho tým ve třetí třetině ztratil vedení 3:1. Za svůj výkon byl třicetiletý kladenský odchovanec vyhlášen první hvězdou zápasu.

Poprvé po šesti utkáních se bodově neprosadil útočník Chicaga Dominik Kubalík. Čtyřiadvacetiletý rodák z Plzně zůstává s 18 góly nejlepším střelcem mezi nováčky NHL.

NHL

St. Louis - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 5. Faulk, 51. R. O'Reilly, 54. Steen - 33. Pitlick, 36. M. Raffl, 41. Konecny, 64. Voráček. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Voráček (Philadelphia), 2. Steen (St. Louis), 3. M. Raffl (Philadelphia).

Montreal - Chicago 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Danault - 6. a 9. Z. Smith, 32. DeBrincat, 52. Caggiula. Střely na branku: 33:28. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Z. Smith, 2. J. Toews, 3. Crawford (všichni Chicago).