Krejčí třikrát asistoval u výhry Bostonu. Zacha skóroval proti Philadelphii, New Jersey ale nevyhrálo

Český hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL Bostonu třemi nahrávkami k výhře nad New York Islanders 3:2 v prodloužení. Na jedné brance Bruins se podílel také David Pastrňák. Pavel Zacha, jediný český střelec pondělního programu, brankou neodvrátil prohru New Jersey 2:4 na ledě Philadelphie.

New York (Aktualizováno: 7:09 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí vstřelil vítězný gól šestého zápasu

Český hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL Bostonu třemi nahrávkami k výhře nad New York Islanders 3:2 v prodloužení | Foto: Winslow Townson-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

K vítězství nevedly ani asistence českých útočníků Davida Kämpfa a Dominika Kubalíka, jejich Chicago podlehlo Dallasu 4:5 v prodloužení. Gólovou nahrávku si připsal také obránce Radko Gudas, který se podílel na vysoké výhře Floridy nad Tampou Bay 4:0.

V brance Caroliny se nedařilo Petru Mrázkovi. Český brankář inkasoval na ledě Nashvillu pět branek a Hurricanes v předehře prvního kola play-off podlehli Predators 0:5.

Boston v duelu o třetí místo ve Východní konferenci proti New York Islanders dvakrát vedl, ale Ostrované se v obou případech dokázali vrátit do hry.

Bruins otevřeli skóre v závěru první třetiny, kdy v přesilové hře našel David Krejčí Taylora Halla, který z ostrého úhlu prostřelil brankáře Semjona Varlamova. Minutu a osmatřicet sekund po začátku druhé třetiny srovnal Oliver Wahlstrom.

Druhou branku Bostonu vstřelil po výborném Pastrňákově zisku a přesné Krejčího přihrávce do brankoviště Islanders Brad Marchand. Newyorčané však dokázali opět rychle zareagovat, branku na 2:2 vstřelil po dvou minutách Mathew Barzal. V prodloužení rozhodl o výhře Bruins povedenou individuální akcí Hall.

NHL

Philadelphia - New Jersey 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Branky: 14. a 57. Farabee, 31. Couturier, 53. J. van Riemsdyk - 4. Zacha, 6. Kuokkanen. Střely na branku: 31:25. Diváci: 3882 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Farabee, 2. Giroux, 3. J. van Riemsdyk (všichni Philadelphia).

Montreal - Edmonton 3:4 v prodl. (1:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 10. Evans, 26. Byron, 54. Lehkonen - 10. Neal, 14. Nugent-Hopkins, 30. Kahun, 63. McDavid. Střely na branku: 28:35. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Evans, 2. Byron, 3. Lehkonen (všichni Montreal).

Boston - NY Islanders 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 20. a 63. Hall (na obě Krejčí), 27. Marchand (Krejčí, Pastrňák) – 22. Wahlstrom, 29. Barzal. Střely na branku: 38:18. Diváci: 4565 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Marchand (oba Boston), 3. Barzal (NY Islanders).

Florida - Tampa Bay 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 16. Weegar, 29. Lammikko, 43. Verhaeghe, 55. Wennberg (Gudas). Střely na branku: 30:30. Diváci: 5040 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Driedger, 2. Lammikko, 3. Verhaeghe (všichni Florida).

Nashville - Carolina 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 5. a 25. Duchene, 3. Grimaldi, 33. Johansen, 41. Jeannot. Střely na branku: 27:30. Diváci: 5700 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Duchene, 3. Jeannot (všichni Nashville).

Chicago - Dallas 4:5 v prodl. (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 1. DeBrincat, 2. Suter, 37. D. Strome (D. Kubalík), 49. Hinostroza (Kämpf) - 16. Pavelski, 40. Heiskanen, 51. Kiviranta, 53. Dickinson, 65. Robertson. Střely na branku: 23:50. Diváci: 3917 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Heiskanen (Dallas), 2. Delia, 3. DeBrincat (oba Chicago).

Winnipeg - Vancouver 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Connor - 4. a 51. Höglander, 8. Horvat. Střely na branku: 40:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Höglander, 2. Demko, 3. Horvat (všichni Vancouver).

Los Angeles - St. Louis 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 48. Iafallo - 42. Bozak, 61. Faulk. Střely na branku: 27:19. Diváci: 2154 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Faulk (St. Louis), 2. Wagner (Los Angeles), 3. R. O'Reilly (St. Louis).

Vegas - Colorado 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Pietrangelo - 28. Burakovsky, 52. Compher. Střely na branku: 37:21. Diváci: 7567 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Compher (Colorado), 2. Pietrangelo (Vegas), 3. Grubauer (Colorado).