Nečas pomohl v NHL gólem k vítězství Caroliny nad Chicagem 3:0. V brance poražených nastoupil Mrázek

Hokejisté Caroliny porazili v NHL i díky gólu Martina Nečase doma Chicago 3:0 a devátou výhrou v řadě vyrovnali klubový rekord. Porážku neodvrátil ani spolehlivý výkon Petra Mrázka, který chytil 46 střel. Pavel Zacha ukončil 17 utkání trvající gólový půst a jeho trefa z 57. minuty pomohla Bostonu k zisku bodu v Ottawě za prohru 2:3 po nájezdech. V rozstřelu se neprosadil David Pastrňák, který neprodloužil bodovou sérii na 12 zápasů.

VIDEO New York (Aktualizováno: 7:45 28. 12. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nečas byl se šesti střelami nejpilnějším střelcem zápasu a ve čtvrté minutě otevřel skóre z bekhendové dorážky. V čase 8:53 překonal Mrázka spoluhráč Connor Murphy, od jehož brusle se puk odrazil do sítě. Gól byl připsán Jesperu Fastovi.

Výhru Caroliny pojistil na začátku třetí třetiny Jordan Martinook z další dorážky. Antii Raanta zastavil 24 střel a zaznamenal první čisté konto sezony.

Ottawa se ujala ve druhé třetině trefami Tima Stützleho a Alexe DeBrincata vedení 1:0 a 2:1, za Boston vyrovnal poprvé Jake DeBrusk. O další změnu skóre se postaral Zacha, který se trefil z levého kruhu mezi betony Cama Talbota a připsal si dvoustý bod v NHL (73+127).

Český útočník skóroval poprvé od 13. listopadu a počtvrté v sezoně. V dlouhé sérii 17 utkání bez gólu posbíral 11 asistencí.

Rozstřel rozhodl DeBrincat, zatímco Talbot nepustil žádný gól ze tří nájezdů a korunoval tím povedený výkon, když během 65 minut hry zastavil 49 střel. Vychytal i Pastrňáka, který vypálil šestkrát. Havířovský rodák na něj nevyzrál ani ve třetí sérii rozstřelu a v situaci, kdy musel dát gól, aby zápas pokračoval, minul branku.

VÝSLEDKY NHL

Carolina - Chicago 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Nečas, 9. Fast, 45. Martinook. Střely na branku: 49:24. Petr Mrázek odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval tři branky z 49 střel a úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Diváci: 18.814. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Fast, 3. Martinook (všichni Carolina).

NY Rangers - Washington 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 9. Johansson, 38. Gustafsson, 40. Eller, 57. Sheary. Střely na branku: 32:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Gustafsson, 3. Sheary (všichni Washington).

Ottawa - Boston 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd DeBrincat, 29. Stützle - 31. DeBrusk, 57. Zacha. Střely na branku: 32:51. Diváci: 20.016. Hvězdy zápasu: 1. Talbot (Ottawa), 2. Swayman (Boston), 3. Batherson (Ottawa).

NY Islanders - Pittsburgh 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 2. a 44. Lee, 21. a 37. Barzal, 32. Bailey - 16. Joseph. Střely na branku: 42:21. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Barzal, 2. Lee, 3. Bailey (všichni NY Islanders).

Nashville - Dallas 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 21. F. Forsberg, 29. Trenin - 23. a 60. Hintz, 2. Jamie Benn. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.768. Hvězdy zápasu: 1. Hintz (Dallas), 2. Saros, 3. Trenin (oba Nashville).

St. Louis - Toronto 4:5 v prodl. (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 8. Rosen, 28. O'Reilly, 30. Faulk, 46. Kyrou - 4. Holl, 20. Tavares, 26. Kerfoot, 36. Järnkrok, 65. W. Nylander. Střely na branku: 34:37. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok, 2. W. Nylander (oba Toronto), 3. O'Reilly (St. Louis).

Winnipeg - Minnesota 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Dubois - 6. Spurgeon, 7. Zuccarello, 29. F. Gaudreau, 58. Walker. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Spurgeon (oba Minnesota), 3. Dubois (Winnipeg).

Arizona - Colorado 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)
Branky: 4. Gostisbehere, 12. Crouse, 26. Schmaltz, 37. Moser, 44. Carcone, 60. Keller - 5. Rodrigues, 32. Makar, 46. Rantanen. Střely na branku: 33:31. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Crouse, 2. Chychrun, 3. Carcone (všichni Arizona).

Calgary - Edmonton 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Backlund - 25. Barrie, 48. McDavid. Střely na branku: 47:22. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Skinner, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Ritchie (Calgary).

Vancouver - San Jose 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 5. a 53. Horvat, 17. E. Pettersson, 25. Michejev, 27. Q. Hughes, 58. Boeser - 20. a 55. Meier. Střely na branku: 25:26. Diváci: 18.875. Hvězdy zápasu: 1. Horvat, 2. Michejev, 3. Martin (všichni Vancouver).

Los Angeles - Vegas 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 12. Vilardi, 34. Danault, 49. Iafallo, 60. Arvidsson - 14. Amadio, 31. McNabb. Střely na branku: 25:25. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Iafallo, 2. Danault, 3. Arvidsson (všichni Los Angeles).