Kaše byl zvolen první hvězdou utkání v NHL, Hanzal se po deseti měsících dočkal gólu

Do nočních zápasů zámořské NHL zasáhlo také dvanáct českých hráčů. Nejvýrazněji se do statistik zapsal útočník Anaheimu Ondřej Kaše, který svému týmu pomohl gólem a dvěma asistencemi k výhře nad New Jersey po samostatných nájezdech. Gólově se prosadil také Martin Hanzal, který do sestavy Dallasu vrací po dlouhém zraněná zad.

Anaheim Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše, Antoine Vermette a střelec čtvrté branky Anaheimu Nick Ritchie

Útočník Kaše byl v zápase s New Jersey zvolen první hvězdou zápasu | Zdroj: Reuters

Anaheim i s Kašem nastoupil na domácím ledě proti New Jersey Devils, v jejichž dresu nastoupil útočník Pavel Zacha. Diváci v hale Honda center byli svědky utkání, které nabídlo velké množství branek. Ve 14. minutě našel Kaše u pravého kruhu Brandona Montoura, který si sjel blíže k brance a razantní střelou vyrovnal stav utkání na 3:3.

Běžela 48. minuta a Kaše se mezi přihrávající zapsal znovu. Český hráč přihrál na modrou čáru Pontusi Abergovi, který vystřelil, těsně před brankářem jeho střelu tečoval rukou jeden z bránících hráčů a puk zapadl do branky. Stav utkání byl 4:4.

O šest minut později se Kaše dočkal i branky. Kaše vystřelil na brankáře Coryho Schneidera, ale puk se odrazil vysoko do vzduchu. Obránce Ďáblů Andy Green ho chtěl odpálit, ale místo toho ho k překvapení všech uklidil do vlastní branky. I přesto se hostům nakonec podařilo vyrovnat, když se minutu před koncem základní hrací doby prosadil Marcus Johansson.

We get by with a little help from our...enemies?

04:30 – 10. 12. 2018

25 84

Zápas tak za stavu 5:5 dospěl až do samostatných nájezdů, kde o výhře domácího Anahaimu 6:5 rozhodl vítězným nájezdem Ryan Getzlaf. Ondřej Kaše byl za svůj výkon vyhlášen první hvězdou zápasu.

Branku Calgary hájil proti Edmontonu český brankář David Rittich. Ten byl v zápase překonán pouze jednou, když se trefil hvězdný Connor McDavid. Byl to zároveň jediný gól zápasu. Rittich kryl 29 z 30 střel a stal se třetí hvězdou zápasu.

Prohře svého Chicaga nezabránil ani útočník David Kämpf, který nastoupil ve čtvrté formaci proti Montrealu. Chicago prohrálo 2:3.

Český center Martin Hanzal nastoupil do druhého zápasu od února a v sedmé minutě se radoval i z první branky zápasu, když tečoval střelu Mira Heiskanena.  Dallas, v jehož dresu nastoupil také obránce Roman Polák, ale vedení neudržel. Z výhry 4:2 se radovalo Las Vegas i s českým útočníkem Tomášem Noskem, který v zápase nebodoval.

České trio Michal Neuvirth, Radko Gudas a Jakub Voráček nastoupilo ta Philadelphie. Kromě Voráčkovy branky na 1:2 ale příliš radosti čeští hráči neměli. V zápase prohráli 1:7. Po třetím gólu byl Neuvirth střídán.

Boston Bruins zavítali na led Ottawy. V sestavě nechyběli ani čeští útočníci David Pastrňák a David Krejčí. V zápase padly tři góly a na dvou z nich měli podíl čeští hráči. Ve 28. minutě se k tvrdé ráně dostal Pastrňák a jeho střelu do branky tečoval Bryan Marchand a vyrovnal na 1:1. Zápas pokračoval prodloužením, když Krejčí objel branku a předložil kotouč Toreymu Krugovi. Ten už neměl problém doklepnout puk do odkryté branky a rozhodl o výhře Bruins 2:1 v prodloužení.

NHL:
St. Louis - Vancouver 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 49. Kyrou - 3., 15. a 49. Boeser, 13. Pettersson, 32. Horvat, 34. Goldobin. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.841. Hvězdy zápasu: 1. Boeser, 2. Pettersson, 3. Markström (všichni Vancouver).

Winnipeg - Philadelphia 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: 12. Connor, 15. Morrissey, 28. B. Tanev, 35. Byfuglien, 36. Wheeler, 42. Little, 49. T. Myers - 18. Voráček. Střely na branku: 35:37. Gólman Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 27:31 minuty, inkasoval tři branky z 10 střel a úspěšnost zásahů měl 70 procent. Diváci: 15.321. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Morrissey, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Ottawa - Boston 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 13. Mark Stone - 28. Marchand (Pastrňák), 64. Krug (Krejčí). Střely na branku: 28:24. Diváci: 13.148. Hvězdy zápasu: 1. McKenna (Ottawa), 2. Krug, 3. T. Rask (oba Boston).

Chicago - Montreal 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 20. a 33. P. Kane - 7. Domi, 8. S. Weber, 59. Tatar. Střely na branku: 39:28. Diváci: 21.057. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Montreal), 2. P. Kane (Chicago), 3. S. Weber (Montreal).

Anaheim - New Jersey 6:5 po sam. nájezdech (3:3, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 3. Silfverberg, 3. Sherwood, 14. Montour (Kaše), 49. Aberg (Kaše), 54. Kaše, rozhodující sam. nájezd Sprong - 2. a 11. Palmieri, 14. Severson, 29. Seney, 60. Marcus Johansson. Střely na branku: 38:35. Diváci: 16.470. Hvězdy zápasu: 1. Kaše, 2. Montour (oba Anaheim), 3. Palmieri (New Jersey).

Edmonton - Calgary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 13. McDavid. Střely na branku: 30:24. Gólman David Rittich odchytal celé utkání, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Rittich (Calgary).

Vegas - Dallas 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 17. Carpenter, 32. W. Karlsson, 39. Tuch, 60. R. Smith - 7. Hanzal, 49. Lindell. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.240. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Carpenter, 3. Schmidt (všichni Vegas).

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít