NHL: Pastrňák střílel, Krejčí nahrával. Frk dal gól na své narozeniny a Pittsburgh schytal desítku

Várkou dalších osmi zápasů začíná nová sezona NHL. První gól Bostonu v nové sezoně dal David Pastrňák po asistenci Davida Krejčího, který se ujal vedení v klubových statistikách. Skórovali i Martin Frk a Ondřej Kaše. Jakub Vrána se podílel na obratu Capitals dvěma asistencemi. Jan Rutta a Michal Kempný zase pomáhali Chicagu rozebrat Pittsburgh.

Boston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo)

Bostonští Davidové Pastrňák s Krejčím (vpravo) | Zdroj: Reuters

První gól Bostonu v sezoně dal David Pastrňák po 8 minutách a 37 sekundách zápasu s Nashvillem. Během přesilové hry si na modré čáře vyměnil puk s mladíkem McAvoyem a propálil gólmana Rinneho.

Druhou asistenci si připsal David Krejčí, který se ujal vedení v týmovém bodování. Během zápasu totiž přihrál na další dvě branky. Nebyl jen u té vítězné, po Marchandově gólu do prázdné branky na 4:1 totiž dokázali Predátoři snížit na rozdíl jediného gólu, vyrovnat ale nedokázali.

Velmi podařený vstup do sezony prožil v dresu Detroitu Red Wings Martin Frk. V den zahajovacího utkání proti Minnesotě totiž slavil narozeniny a k 24 svíčkám připsal svůj první gól a asistenci. V první třetině při přesilovce dorazil jeho střelu Anthony Mantha. Devět minut před koncem si oba spoluhráči roli vyměnili a Frk ranou od modré pojistil výhru Red Wings 4:2.

Brankář Petr Mrázek v zahajovacím utkání zůstal jen na lavičce.

Na začátku třetí třetiny prohrával Washington v Ottawě 1:3. Ale pak se probudil Alex Ovečkin, který hattrickem během šesti minut a 33 vteřin vyrovnal na 4:4. Dvakrát mu u toho asistoval Jakub Vrána. Definitivní obrat zařídili Rusové Ovečkin s Kuzněcovem v samostatných nájezdech.

Zapni teletext! Je to žlutý?

Na obratu se podílel i Ondřej Kaše. Jeho Anaheim doma prohrával s Arizonou dokonce 1:4. 21letý rodák z Kadaně snižoval čtyři minuty před druhou přestávkou na rozdíl jediné branky a po gólech Cogliana a Rakella nakonec Ducks zvítězili 5:4.

S pořádnou mistrovskou kocovinou se vrací Pittsburgh z Chicaga. Vítězové Stanley Cupu totiž na ledě Blackhawks dostali desítku. Gólmana Niemiho vyhnali červení už po devíti minutách a čtyřech gólech, u té první asistoval Michal Kepmný. Na sedmý gól pak přihrával Jan Rutta.

Zápas ale měl jiné hrdiny. Brandon Saad dal hattrick, 23letý Ryan Hartman si zapsal gól a čtyři asistence, o jednu přihrávku méně měl Patrick Kane.

Gólman Michal Neuvirth si v dresu Philadelphie zapsal v Los Angeles 25 zákroků, jenže dvakrát inkasoval a protože se Voráček a spol. v útoku prosadit nedokázali, vyhráli Kings 2:0.

NHL:
Boston - Nashville 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Branky: 9. Pastrňák (Krejčí), 26. DeBrusk (Krejčí), 36. McAvoy (Krejčí), 58. Marchand - 20. Arvidsson, 59. Hartnell, 60. Forsberg. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Krejčí, 2. Rask, 3. DeBrusk (všichni Boston).

Buffalo - Montreal 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 9. a 21. Pominville - 18. Pacioretty, 49. Danault, rozhodující sam. nájezd Drouin. Střely na branku: 45:40. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Pominville (Buffalo), 2. Price, 3. Plekanec (všichni Montreal).

NY Rangers - Colorado 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 18. a 20. Zibanejad - 6. Duchene, 11. Rantanen, 38. Barrie, 60. Landeskog. Střely na branku: 39:26. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Zibanejad (NY Rangers), 3. Barrie (Colorado).

Ottawa - Washington 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 27. a 47. Stone, 7. Wideman, 43. Brassard - 45., 46. a 51. Ovečkin (na druhou a třetí Vrána), 9. Connolly, rozhodující sam. nájezd Kuzněcov. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.009. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Brassard, 3. Stone (oba Ottawa).

Detroit - Minnesota 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 35. Mantha (Frk), 36. Larkin, 48. Zetterberg, 51. Frk - 42. Eriksson Ek, 43. Stewart. Střely na branku: 31:39. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. Howard, 3. Green (všichni Detroit).

Chicago - Pittsburgh 10:1 (5:0, 3:1, 2:0)
Branky: 8., 10. a 46. Saad, 8. a 31. Schmaltz, 7. Hartman (Kempný), 18. Sharp, 24. P. Kane, 30. Pánik (Rutta), 54. Seabrook - 23. Kessel. Střely na branku: 44:29. Diváci: 21.705. Hvězdy zápasu: 1. Saad, 2. P. Kane, 3. Schmaltz (všichni Chicago).

Anaheim - Arizona 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Branky: 10. a 36. Perry, 36. Kaše, 54. Cogliano, 57. Rakell - 5. Duclair, 9. Keller, 29. Domi, 34. Fischer. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Perry (oba Anaheim), 3. Keller (Arizona).

Los Angeles - Philadelphia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 27. Lewis, 58. Toffoli. Střely na branku: 27:35. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Laughton (Philadelphia), 3. Lewis (Los Angeles)

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít