Zacha se v NHL trefil podruhé za sebou. Mrázek si připsal 31 zákroků, prohře Detroitu ale nezabránil

Hokejový útočník Pavel Zacha se v nedělním utkání NHL trefil podruhé za sebou a pomohl New Jersey k výhře nad Carolinou 3:2 v prodloužení. Devils uspěli počtvrté v řadě a drží první divokou kartu zaručující účast v play off. Gólman Petr Mrázek 31 zákroky nezabránil prohře Detroitu 2:3 proti Torontu, přesto byl zvolen třetí hvězdou večera.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Pavel Zacha (vlevo s číslem 37) oslavuje gól v síti Caroliny.

Hokejista Pavel Zacha (vlevo s číslem 37) oslavuje gól v síti Caroliny. | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Zacha posunul New Jersey v 36. minutě do vedení 2:1 poté, co mu obránce John Moore při přečíslení nahrál a brněnský rodák zakončil do odkryté branky. Hurricanes vyrovnali až v 59. minutě. O triumfu Devils rozhodl 23 sekund před koncem nastaveného času útočník Taylor Hall, jenž bodoval v osmnáctém zápase po sobě.

Petr Mrázek zářil při výhře nad Nashvillem. K výhrám pomohli Kaše, Nosek i Zacha

Mrázek se do branky Red Wings postavil podruhé ve dvou dnech, na vítězství 3:1 v Nashvillu, kde se dočkal ocenění pro největší hvězdu utkání, ale nenavázal. Detroit v 25. minutě otevřel skóre, Maple Leafs však odpověděli dvěma góly v rozmezí 18 sekund. Kapitán Henrik Zetterberg zařídil v polovině třetí třetiny vyrovnání, ale nejlepší nováček uplynulé sezony Auston Matthews 31 sekund před koncem základní hrací doby zajistil Torontu desátou výhru z posledních dvanácti duelů.

V odpoledním zápase uspěla Philadelphia v divoké přestřelce na ledě New Yorku Rangers 7:4. Po brankáři Brianu Elliottovi přišli Flyers i o Michala Neuvirtha, který odstoupil po úvodní části, v níž ze 14 střel inkasoval třikrát. Délka jeho absence je zatím nejasná. Náhradník Alex Lyon nestačil na jedinou z 25 střel a připsal si první vítězství v kariéře. Claude Giroux a Travis Konecny přispěli k výhře hostů shodně třemi body za gól a dvě asistence. Giroux vstřelil 200. gól v NHL.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
New York Rangers - Philadelphia 4:7 (3:3, 1:2, 0:2)
Branky: 2. K. Hayes, 11. Rick Nash, 18. Zuccarello, 26. Holland - 5. MacDonald, 13. Laughton, 15. Manning, 23. Patrick, 36. Konecny, 50. Giroux, 53. Lehterä. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 20 minut, inkasoval tři góly ze 14 střel a úspěšnost zásahů měl 78,57 procenta. Střely na branku: 40:37. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Konecny, 2. Giroux, 3. Lehterä (všichni Philadelphia).

Colorado - Edmonton 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 5. Jost, 34. Kerfoot - 32., 49. a 59. McDavid, 54. R. Strome. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.076. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Varlamov (Colorado), 3. R. Strome (Edmonton).

Carolina - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. Teravainen, 59. J. Skinner - 11. Hischier, 36. Zacha, 65. T. Hall. Střely na branku: 42:21. Diváci: 18.680. Hvězdy utkání: 1. J. Skinner (Carolina), 2. T. Hall, 3. Kinkaid (oba New Jersey).

Winnipeg - Florida 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Branky: 13. a 44. Connor, 25. Ehlers, 39. Scheifele, 47. Little, 56. Perreault, 60. Laine - 9. Malgin, 28. Barkov. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Connor, 3. T. Myers (všichni Winnipeg).

Detroit - Toronto 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 26. A. Mantha, 50. Zetterberg - 28. J. van Riemsdyk, 28. Marner, 60. Matthews. Střely na branku: 29:34. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59:32 minut, inkasoval tři góly z 34 střel, úspěšnost zákroků měl 91,2 procenta a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Mrázek (Detroit).

San Jose - Dallas 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
Branky: 16. a 18. Boedker, 1. Pavelski, 6. M. Karlsson, 26. Braun - 46. Gemel Smith, 49. T. Pitlick. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. Boedker, 3. Braun (všichni San Jose).

Columbus - Pittsburgh 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 10. Panarin, 43. Wennberg - 2. a 12. Sheahan, 7. Dumoulin, 30. Aston-Reese, 55. Guentzel. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.100. Hvězdy utkání: 1. Sheahan, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. Panarin (Columbus).