Zacha se v NHL trefil podruhé za sebou. Mrázek si připsal 31 zákroků, prohře Detroitu ale nezabránil

Hokejový útočník Pavel Zacha se v nedělním utkání NHL trefil podruhé za sebou a pomohl New Jersey k výhře nad Carolinou 3:2 v prodloužení. Devils uspěli počtvrté v řadě a drží první divokou kartu zaručující účast v play off. Gólman Petr Mrázek 31 zákroky nezabránil prohře Detroitu 2:3 proti Torontu, přesto byl zvolen třetí hvězdou večera.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Pavel Zacha (vlevo s číslem 37) oslavuje gól v síti Caroliny.

Hokejista Pavel Zacha (vlevo s číslem 37) oslavuje gól v síti Caroliny. | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Dvacetiletý Zacha posunul New Jersey v 36. minutě do vedení 2:1 poté, co mu obránce John Moore při přečíslení nahrál a brněnský rodák zakončil do odkryté branky. Hurricanes vyrovnali až v 59. minutě. O triumfu Devils rozhodl 23 sekund před koncem nastaveného času útočník Taylor Hall, jenž bodoval v osmnáctém zápase po sobě.

Petr Mrázek zářil při výhře nad Nashvillem. K výhrám pomohli Kaše, Nosek i Zacha

Mrázek se do branky Red Wings postavil podruhé ve dvou dnech, na vítězství 3:1 v Nashvillu, kde se dočkal ocenění pro největší hvězdu utkání, ale nenavázal. Detroit v 25. minutě otevřel skóre, Maple Leafs však odpověděli dvěma góly v rozmezí 18 sekund. Kapitán Henrik Zetterberg zařídil v polovině třetí třetiny vyrovnání, ale nejlepší nováček uplynulé sezony Auston Matthews 31 sekund před koncem základní hrací doby zajistil Torontu desátou výhru z posledních dvanácti duelů.

V odpoledním zápase uspěla Philadelphia v divoké přestřelce na ledě New Yorku Rangers 7:4. Po brankáři Brianu Elliottovi přišli Flyers i o Michala Neuvirtha, který odstoupil po úvodní části, v níž ze 14 střel inkasoval třikrát. Délka jeho absence je zatím nejasná. Náhradník Alex Lyon nestačil na jedinou z 25 střel a připsal si první vítězství v kariéře. Claude Giroux a Travis Konecny přispěli k výhře hostů shodně třemi body za gól a dvě asistence. Giroux vstřelil 200. gól v NHL.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
New York Rangers - Philadelphia 4:7 (3:3, 1:2, 0:2)
Branky: 2. K. Hayes, 11. Rick Nash, 18. Zuccarello, 26. Holland - 5. MacDonald, 13. Laughton, 15. Manning, 23. Patrick, 36. Konecny, 50. Giroux, 53. Lehterä. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 20 minut, inkasoval tři góly ze 14 střel a úspěšnost zásahů měl 78,57 procenta. Střely na branku: 40:37. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Konecny, 2. Giroux, 3. Lehterä (všichni Philadelphia).

Colorado - Edmonton 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Branky: 5. Jost, 34. Kerfoot - 32., 49. a 59. McDavid, 54. R. Strome. Střely na branku: 26:40. Diváci: 18.076. Hvězdy utkání: 1. McDavid (Edmonton), 2. Varlamov (Colorado), 3. R. Strome (Edmonton).

Carolina - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. Teravainen, 59. J. Skinner - 11. Hischier, 36. Zacha, 65. T. Hall. Střely na branku: 42:21. Diváci: 18.680. Hvězdy utkání: 1. J. Skinner (Carolina), 2. T. Hall, 3. Kinkaid (oba New Jersey).

Winnipeg - Florida 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Branky: 13. a 44. Connor, 25. Ehlers, 39. Scheifele, 47. Little, 56. Perreault, 60. Laine - 9. Malgin, 28. Barkov. Střely na branku: 34:27. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Connor, 3. T. Myers (všichni Winnipeg).

Detroit - Toronto 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 26. A. Mantha, 50. Zetterberg - 28. J. van Riemsdyk, 28. Marner, 60. Matthews. Střely na branku: 29:34. Petr Mrázek odchytal za Detroit 59:32 minut, inkasoval tři góly z 34 střel, úspěšnost zákroků měl 91,2 procenta a byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Matthews, 2. Marner (oba Toronto), 3. Mrázek (Detroit).

San Jose - Dallas 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)
Branky: 16. a 18. Boedker, 1. Pavelski, 6. M. Karlsson, 26. Braun - 46. Gemel Smith, 49. T. Pitlick. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Pavelski, 2. Boedker, 3. Braun (všichni San Jose).

Columbus - Pittsburgh 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 10. Panarin, 43. Wennberg - 2. a 12. Sheahan, 7. Dumoulin, 30. Aston-Reese, 55. Guentzel. Střely na branku: 37:23. Diváci: 19.100. Hvězdy utkání: 1. Sheahan, 2. Guentzel (oba Pittsburgh), 3. Panarin (Columbus).