Petr Mrázek dostal dva góly během 13 sekund, Carolina prohrála s Ottawou

Petr Mrázek nezabránil v pátečním utkání NHL domácí porážce Caroliny 1:4 s Ottawou. Český gólman pustil všechny góly v úvodních 37 minutách a celkem kryl 22 střel. Z útočníků bodovali Dominik Simon a Vladimír Sobotka.

Carolina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek dostal od Ottawy 4 góly

Petr Mrázek dostal od Ottawy 4 góly | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Trenér Caroliny Rod Brind ́Amour označil výkon svých svěřenců za nejhorší v této sezoně. Mrázek inkasoval první gól z dorážky, další dva pustil ve 28. minutě během třinácti sekund.

David Krejčí zazářil třemi asistencemi, Chytil skóroval po sólu přes celé hřiště

Nejdříve neměl nárok na zakončení Bobbyho Ryana z předbrankového prostoru, při další akci ho překonal hned po vhazování Mark Stone. Domácí se štěstím snížili, ale v závěru druhé třetiny vrátil Christian Wolanin Ottawě střelou do odkryté branky třígólové vedení.

Z českých hokejistů bodoval Dominik Simon, který přispěl přihrávkou k výhře Pittsburghu 3:2 v prodloužení na ledě Arizony. Asistenci si připsal ještě Vladimír Sobotka, který s Buffalem prohrál ve Vancouveru 3:4.

Washington podlehl doma New Yorku Islanders 0:2. U obou branek, které padly ve 46. a 48. minutě, byl na ledě obránce poražených Michal Kempný. Český zadák ale jinak patří v NHL ve statistice +/- k nejlepším, aktuálně má na kontě 23 kladných bodů. Islanders vyhráli počtrnácté z posledních 17 utkání a vyhoupli se do čela Metropolitní divize.

NHL:
Florida - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. Hoffman, 15. Matheson, 59. Vatrano - 2. Hainsey. Střely na branku: 29:21. Diváci: 16.741. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Hoffman, 3. Matheson (všichni Florida).

Columbus - Montreal 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 46. Bjorkstrand - 7. a 29. Tatar, 58. a 59. Armia. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.892. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Price (oba Montreal), 3. Bjorkstrand (Columbus).

Washington - NY Islanders 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 46. Josh Bailey, 48. Clutterbuck. Střely na branku: 19:25. Diváci: 18.605. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (NY Islanders), 2. Holtby (Washington), 3. Josh Bailey (NY Islanders).

Carolina - Ottawa 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Foegele - 16. Pääjärvi, 28. B. Ryan, 28. Mark Stone, 37. Wolanin. Střely na branku: 34:26. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval čtyři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,62 procenta. Diváci: 15.598. Hvězdy zápasu: 1. Ceci, 2. Mark Stone, 3. Wolanin (všichni Ottawa).

Calgary - Detroit 6:4 (0:1, 2:1, 4:2)
Branky: 28. a 57. S. Bennett, 35. Monahan, 48. Neal, 55. Giordano, 60. Brodie - 34. a 49. D. Larkin, 20. Mantha, 45. Green. Střely na branku: 36:35. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. S. Bennett (Calgary), 2. D. Larkin (Detroit), 3. D. Ryan (Calgary).

Arizona - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 13. Keller, 55. Stepan - 25. Riikola (Simon), 26. Guentzel, 65. Kessel. Střely na branku: 33:35. Diváci: 14.757. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Keller (Arizona), 3. Guentzel (Pittsburgh).

Vancouver - Buffalo 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Branky: 13. Edler, 16. Bärtschi, 28. Boeser, 46. Eriksson - 9. Rodrigues (Sobotka), 23. Okposo, 33. S. Reinhart. Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.176. Hvězdy zápasu: 1. Demko, 2. Horvat (oba Vancouver), 3. S. Reinhart (Buffalo).