Voráčkova Philadelphia si vynutila další zápas, hrozbu vyřazení z play off NHL odvrátil i Vancouver

Hokejisté Philadelphie s Jakubem Voráčkem v sestavě porazili ve 2. kole play off NHL New York Islanders 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 2:3. První hrozbu vyřazení odvrátil i Vancouver, který zdolal Vegas 2:1 a prohrává už také jen 2:3 na zápasy.

Edmonton/Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček

Jakub Voráček | Zdroj: Reuters

Philadelphia inkasovala v úvodu prostřední třetiny v oslabení první gól zápasu, ale v rozmezí 36. až 45. minuty otočila na 3:1. K obratu přispěl Claude Giroux svou první trefou od restartu NHL.

Islanders si trefami v 56. a 58. minutě vynutili prodloužení, které v čase 72:20 ukončil povedenou tečí Scott Laughton.

Voráček, který byl v 1. kole play off proti Montrealu nejproduktivnějším hráčem týmu, ještě v sérii s Islanders nebodoval.

Zachránil se i Vancouver

Hokejisté Las Vegas otevřeli skóre ve 36. minutě po nádherné individuální akci. Shea Weber se na cestě od modré čáry zbavil tří protihráčů a střelou pod břevno překonal Thatchera Demka, kterých nastoupil poprvé v letošním play off od začátku zápasu.

Už za 24 sekund ale vyrovnal Brock Boeser a zápas rozhodl v čase 43:19 šikovnou tečí Elias Pettersson.