Mrázkovi se v novém týmu v přípravě na NHL daří, gólman Toronta pomohl k výhře čistým kontem

Brankář Petr Mrázek pomohl hokejistům Toronta ve středečním přípravném utkání před startem NHL devatenácti zákroky k výhře 4:0 v Ottawě a připsal si v novém působišti po odchodu z Caroliny první čisté konto. David Kämpf vstřelil vítězný gól Maple Leafs. Skóroval také Dominik Kubalík, který s Chicagem podlehl doma Detroitu 3:4 po nájezdech.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Mrázek v brance Toronto Maple Leafs

Petr Mrázek v brance Toronto Maple Leafs | Zdroj: Reuters

Kromě Mrázka zasáhli do hry ještě tři čeští gólmani. Daniel Vladař odchytal celý zápas při prohře Calgary 3:4 po nájezdech se Seattlem. Také Lukáš Dostál dostal prostor ukázat, co umí, v kompletním utkání a s Anaheimem prohrál doma s Arizonou 1:4. Za vítěze nastoupil ve třetí třetině Karel Vejmelka a zneškodnil všech 14 střel.

Kane na vlastní zápasy nesázel, potvrdila NHL. Hokejistova manželka ale trvá na tom, že ji týral

Mrázek nastoupil za Toronto už minule, ve středu ale poprvé odchytal celý zápas a byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Skóre otevřel Kämpf, který byl s pěti pokusy nejpilnějším střelcem zápasu, ve 14. minutě z dorážky a v přípravě se gólové prosadil podruhé.

Zbývající tři branky Toronta dal shodně v přesilové hře Michael Bunting. U jeho první trefy si připsal asistenci Ondřej Kaše, který byl na ledě u všech vstřelených gólů týmu a v přípravě má bilanci 1+1. Nejvytíženějším hráčem Maple Leafs byl obránce Filip Král, na ledě strávil téměř 23 minut.

Kubalík se prosadil

Chicago v prvním utkání přípravy otočilo na přelomu první a druhé třetiny z 0:1 na 3:1. Vyrovnání zařídil Kubalík, který zůstal před brankou nehlídaný, a byť měl problémy se zpracováním, tak uspěl s bekhendovým zakončením.

Detroit ale smazal ztrátu i s přispěním Filipa Hronka. Po nahození českého beka vznikl před brankou závar, ze kterého vyrovnal v 59. minutě Bobby Ryan. Stejný hráč rozhodl ve čtvrté sérii rozstřel. Kubalík do nájezdů nezasáhl.

Vladař se po odchodu z Bostonu objevil v brance Calgary ve všech třech přípravných utkáních, poprvé ale odchytal celý zápas. Proti Seattlu nezačal dobře, v čase 6:02 lovil puk z branky už podruhé a s týmem prohrával 0:2.

Flames ztrátu smazali, ale v 53. minutě překonal českého brankáře zblízka podruhé v zápase Jaden Schwartz. Nováček soutěže vedení neudržel, ale v rozstřelu mu zařídil výhru Jordan Eberle. Vladař kryl 18 střel a jeden ze tří nájezdů.

Dostál pustil v úvodním utkání přípravy jediný gól za polovinu zápasu a proti Arizoně držel čisté konto až do 25. minuty. Coyotes ve druhé třetině otočili na 3:1 a v poslední části stanovil konečnou podobu skóre druhou trefou v zápase Lawson Crouse. Odchovanec brněnské Komety inkasoval čtyřikrát z 25 střel. Za vítěze nastoupil poprvé od přesunu z KHL Dmitrij Jaškin, ale nebodoval.

Jakub Voráček, který se v létě po deseti letech ve Philadephii vrátil do Columbusu, ve svém prvním startu v přípravě pomohl asistencí k výhře 5:2 nad St. Louis. Po jeho chytré přihrávce zvýšil v úvodu třetí třetiny na 4:1 Boone Jenner, se třemi body hvězda zápasu (2+1). Bez bodu zůstal Michael Frolík, který bojuje v St. Louis o smlouvu.

Michal Kempný, který vynechal poslední zkrácenou sezonu kvůli zranění achilovky, odehrál za Washington první zápas od play-off 2020. Český obránce zvládl téměř dvacet minut a připsal si asistenci u gólu na 3:3, ale Capitals i tak podlehli New Jersey 4:5.

Přípravné zápasy před NHL:

Washington - New Jersey 4:5 (1:1, 3:2, 0:2)
Branky: 10. a 24. Carlson, 33. Oshie (Kempný), 40. Vecchione - 6. Šarangovič, 21. J. Hughes, 33. Holtz, 46. Mercer, 59. Hischier.

Columbus - St. Louis 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 5. a 43. Jenner (na druhou Voráček), 25. Kukan, 27. Foudy, 57. Hoffman - 40. McGing, 57. Walman.

Ottawa - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 36., 38. a 59. Bunting (na první Kaše), 14. Kämpf. Brankář Petr Mrázek odchytal celý zápas a z 19 střel neinkasoval.

Winnipeg - Edmonton 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 2. a 37. Harkins, 23. E. Svečnikov, 28. Poganski, 50. Connor - 39. Malone.

Dallas - Florida 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 27. Radulov, 33. Robertson, 35. Jamie Benn - 60. a rozhodující sam. nájezd Noel, 4. Marchment, 23. Hutsko.

Chicago - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Kubalík, 23. Hagel, 24. Khaira - 59. a rozhodující sam. nájezd Ryan (na první Hronek), 7. Rasmussen, 25. Stephens.

Calgary - Seattle 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. M. Tkachuk, 32. Michael Stone, 58. Backlund - 7. a 53. Schwartz, 3. Giordano, rozhodující sam. nájezd Eberle. Brankář Daniel Vladař odchytal celý zápas, inkasoval tři góly z 21 střel a úspěšnost měl 85,7 procenta. V rozstřelu kryl jeden ze tří nájezdů.

Anaheim - Arizona 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 5. O´Regan - 25. a 52. Crouse, 34. Dineen, 39. Söderström. Brankář Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, inkasoval čtyři góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procenta. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu jednu třetinu a ze 14 střel neinkasoval.