NHL šíří hokej po světě. Los Angeles s Vancouverem bojují v Číně, hrálo se i v Karibiku

Zápasy NHL už se hrály třeba v Praze, Londýně a v této sezoně zavítají nejlepší hokejisté i do Švédska. Daleko zajímavěji ale budou znít jiné země, kam už nejlepší soutěž světa zavítala. Hrálo se už třeba v Karibiku a dnes i v Číně.

Tento článek je více než rok starý.

Šanghaj/Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po každém tréninku LA Kings i Vancouveru čekali za ledem mladí fanoušci na podpis

Po každém tréninku LA Kings i Vancouveru čekali za ledem mladí fanoušci na podpis | Zdroj: www.nhl.com

„Mají tam výborné jídlo, to mě překvapilo a moc jsem si to užil,“ vzpomíná David Pastrňák. Nepopisuje zážitky z dovolené, ale destinaci, kam se podívali díky hokeji. V Číně totiž učil děti a snažil se zpopularizovat hokej.

Jágr by mohl příští týden nastoupit za Kladno. 'Na případný návrat krále jsme připraveni,' říká klub

Číst článek

„Do Číny bych nikdy jen tak nejel, ale byli jsme tam na propagaci a užili jsme si to. Byli jsme v Pekingu a klidně bych tam jel znova,“ dodává.

Peking a také Šanghaj - to jsou čínská města, která už znají atmosféru podobnou zápasu NHL. Vancouver a Los Angeles v jednom městě dohráli přípravný zápas, Kings vyhráli 5:2, v tom druhé se na ledě s reklamami v nečitelné čínštině teprve představí.

Nyní už bývalý hokejista Marek Malík si zpestřil kariéru i jednou velmi neobvyklou cestou s hokejem. Letadlo totiž přistálo v Karibiku, konkrétně v Portoriku. I tam se hrál v roce 2006 ten nejlepší hokej a Malík byl u toho na ledě.

„Užili jsme si Portorika i mimo led. Navštívili jsme i likérku na rum, byly tam i krásné pláže. Diváci o hokeji moc nevěděli, tak jsme se ho snažili hrát taky, abychom si udělali svojí práci,“ vzpomíná Marek Malík.

Teď poznávají Čínu i třeba novináři z NHL.com, kteří představují třeba stadion, ale také děti, které mohou vidět hvězdy NHL.  A dostat se do role hráčů, kteří dostávají otázky. Třeba jestli chtějí hrát v NHL.

Ano, samozřejmě chci hrát v NHL, přikývnul malý Čínan. Inspirovat ho mohou dva kluby. Vancouver a Los Angeles mají tentokrát delší „trip“ než ze západu na východ Spojených států nebo Kanady, vyměnily totiž kontinent.

Malí čínští hokejisté se učili od těch nejlepších | Zdroj: www.nhl.com

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme