Tomáš Hertl poprvé po zranění skóroval, Kaše přihrál na vítězný gól Anaheimu

Hokejový útočník Tomáš Hertl téměř po měsíci vstřelil gól v NHL, jeho přesilovková trefa ale nestačila San Jose Sharks na body v Torontu. V dresu Anaheimu Ducks si vítěznou asistenci připsal Ondřej Kaše.

Toronto (Aktualizováno: 7:05 29. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl | Foto: Darren Yamashita-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

‚Za chybu se hráčům omluvím a jde se dál.‘ Libor Suchánek odpískal 60 zápasů NHL a získává respekt

Poslední dvě branky Tomáše Hertla v NHL dělí téměř měsíc, český útočník se musel vyrovnat se zraněním hlavy po tvrdém hitu z Philadelphie na začátku listopadu, na šestou trefu si pak musel počkat až na výjezd do Toronta.

Na děle Maple Leafs se prosadil po deseti minutách zápasu. V přesilovce číhal před brankou, až mu přihrávku od Labanca téměř na hokejku zpracoval chybující domácí obránce Dermott. Hertl pak ukázal šikovné ruce a po rychlé otočce vyrovnal na 1:1.

Zápas ale měl jiné hvězdy. John Tavares a mladík Auston Matthews dali po dvou brankách a zařídili vítězství Toronta 5:3. Sharks prohráli už třetí zápas v řadě, Maple Leafs naopak drží při domácí sérii stejně dlouhou šňůru vítězství.

Po pozdním startu do sezony se do dobré formy dostává také Ondřej Kaše z Anaheimu, bodoval už popáté z posledních šesti zápasů. Minutu a půl před koncem základní hrací doby na ledě Floridy Panthers v nepřehledné situaci před brankou připravil střeleckou pozici pro Nicka Ritchieho, který rozhodl o vítězství Ducks 3:2.

Branku Calgary hájil proti Dallasu David Rittich a inkasoval už po 41 sekundách, kdy ho po přihrávce Radka Faksy překonal Jason Spezza. V dalším průběhu zápasu si ale připsal 23 úspěšných zásahů a utkání šlo za stavu 3:3 do prodloužení, kde o druhém bodu pro Dallas rozhodl Tyler Seguin.

NHL:

Detroit - St. Louis 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)

Branky: 32. a 54. Bertuzzi, 25. Vanek, 28. Athanasiou - 34. a 49. D. Perron, 36. Tarasenko. Střely na branku: 31:36. Diváci: 18.165. Hvězdy zápasu: 1. Bertuzzi (Detroit), 2. D. Perron (St. Louis), 3. Vanek (Detroit).

Florida - Anaheim 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 24. Ekblad, 30. Dadonov - 33. a 59. N. Ritchie (na druhou O. Kaše), 1. Manson. Střely na branku: 44:25. Diváci: 9078. Hvězdy zápasu: 1. N. Ritchie, 2. J. Gibson (oba Anaheim), 3. Dadonov (Florida).

Calgary - Dallas 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 17. Hathaway, 50. J. Gaudreau, 51. Giordano - 1. Spezza (Faksa), 39. Jamie Benn, 54. Bayreuther, 61. Seguin. Střely na branku: 33:28. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 60:10 minut, inkasoval čtyřikrát z 28 střel a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta. Diváci: 17.676. Hvězdy zápasu: 1. Giordano (Calgary), 2. Bayreuther, 3. Seguin (oba Dallas).

Toronto - San Jose 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Branky: 4. a 20. Tavares, 12. a 51. Matthews, 22. Marleau - 11. Hertl, 25. Pavelski, 59. M. Karlsson. Střely na branku: 29:41. Diváci: 19.362. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Matthews, 3. Andersen (všichni Toronto).

Colorado - Pittsburgh 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Branky: 12. S. Girard, 26. E. Johnson, 28. C. Wilson, 51. Landeskog, 60. MacKinnon, 60. Söderberg - 40., 40. a 45. Crosby (na třetí Simon). Střely na branku: 25:25. Diváci: 17.348. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon (Colorado), 2. Crosby (Pittsburgh), 3. Landeskog (Colorado).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít