Hertl zářil při výhře San Jose v Pittsburghu, Faksa pomohl ukončit sérii St. Louis

Tomáš Hertl byl díky dvěma gólům hlavní hvězdou zápasu mezi Pittsburghem a San Jose Sharks. 11zápasová vítězná série St. Louis Blues skončila v Dallasu i díky Radku Faksovi. Gólman Petr Mrázek vychytal Carolině výhru na Floridě.

Pittsburg (Aktualizováno: 7:10 22. 2. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl dal v sezoně už 28 gólů

Tomáš Hertl dal v sezoně už 28 gólů | Foto: Charles LeClaire-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

„Proti Pittsburghu se hraje strašně těžce, takže jsem prostě rád, že jsme vyhráli. Právě jsme vyrazili na trip a tahle výhra nám pomůže do dalších zápasů,“ řekl po zápase v Pittsburghu Tomáš Hertl poté, co byl vyhlášen jeho hlavní hvězdou.

Obránce Gudas bude pykat za seknutí do hlavy nejproduktivnějšího hráče NHL, nezahraje si dva zápasy

San Jose Sharks vyhráli osmý z posledních deseti zápasů. Na ledě Penguins se jim povedla první třetina, už ve 14. minutě vedli 3:0. První přesilovku využil český útočník už po 57 vteřinách hry, když si našel puk těsně před brankovištěm, Evander Kane v oslabení zvýšil v polovině třetiny v oslabení na 2:0.

Skvělý nástup do zápasu potvrdili Žraloci v druhé přesilovce. Trojice Kevin Labanc, Joe Pavelski a Tomáš Hertl vymíchala domácí obranu tak, že Hertl vstřelil svůj 28. gól v sezoně do prázdné branky.

Sharks vyhráli osmý z posledních deseti zápasů a v tabulce Západní konference jsou druzí, jen o bod za vedoucím Calgary. Tomáši Hertlovi se proti Pittsburghu velmi daří, za dva zápasy mu nasázel pět branek.

Vítězná série St. Louis po 11 zápasech skončila v Dallasu a v jedné z hlavních rolí u toho byl Radek Faksa.

Rozjetí Blues si v Texasu neohlídali začátek druhé třetiny, hlavně pak druhou útočnou formaci Stars. Ve 24. minutě založil Radek Faksa protiútok, po kterém otevřel skóre Jamie Benn, druhou branku dal o pět minut později český útočník sám, když si na brankovišti zpracoval skákavý puk a bekhendem zády k brance překonal gólmana Binningtona.

Třetí branku během deseti minut přidal Alexandr Radulov a i když se Blues podařilo snížit, prohráli v Dallasu 2:5.

Útočník Tampy Bay Nikita Kučerov jako první v sezoně pokořil hranici sta bodů, na kterou mu stačilo 62 utkání. Méně zápasů (61) naposledy potřeboval Mario Lemieux v ročníku 1996/1997. Gólem a proměněným nájezdem pomohl Kučerov Lightning k osmé výhře po sobě. Floridský celek zdolal Buffalo 2:1 po samostatných nájezdech.

NHL:
Toronto - Washington 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 45. Johnsson, 60. Tavares - 24. Ovečkin, 33. Connolly, 47. T. Wilson. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19.378. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. T. Wilson (oba Washington), 3. Johnsson (Toronto).

Florida - Carolina 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Branky: 27. Dadonov, 30. Barkov, 32. Huberdeau - 6. a 43. J. Williams, 25. Niederreiter, 41. Faulk. Střely na branku: 30:25. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval třikrát z 30 střel a měl úspěšnost zákroků 90 procent. Diváci: 10.750. Hvězdy zápasu: 1. J. Williams (Carolina), 2. Barkov (Florida), 3. Niederreiter (Carolina).

New Jersey - Ottawa 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 12. Zajac, 15. Santini, 24. Gabriel, 35. M. Wood. Střely na branku: 31:30. Diváci: 12.964. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Zajac, 3. Gabriel (všichni New Jersey).

NY Rangers - Minnesota 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 26. Bučněvič - 16. Spurgeon, 29. Mikael Granlund, 52. Parise, 58. Jordan Greenway. Střely na branku: 34:35. Diváci: 17.271. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Dubnyk, 3. Mikael Granlund (všichni Minnesota).

Pittsburgh - San Jose 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Branky: 1. a 14. Hertl, 11. E. Kane, 57. Burns. Střely na branku: 26:33. Diváci: 18.362. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Burns, 3. Martin Jones (všichni San Jose).

Vancouver - Arizona 2:3 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 10. Horvat, 57. Gaudette - 51. Chychrun, 56. Crouse, 62. Galchenyuk. Střely na branku: 32:38. Diváci: 18.568. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper (Arizona), 2. Markström, 3. Roussel (oba Vancouver).

Tampa Bay - Buffalo 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Kučerov, rozhodující sam. nájezd Stamkos - 19. Dahlin. Střely na branku: 40:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Vasilevskij (oba Tampa Bay), 3. C. Hutton (Buffalo).

Nashville - Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 9. Turris, 21. Josi - 50. Amadio. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.510. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Rinne, 3. Josi (všichni Nashville).

Dallas - St. Louis 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Branky: 24. a 36. Jamie Benn (na první Faksa), 29. Faksa, 30. Radulov, 60. Seguin - 33. Tarasenko, 40. Ryan O'Reilly. Střely na branku: 25:45. Diváci: 17.945. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Chudobin (oba Dallas), 3. Ryan O'Reilly (St. Louis).

Edmonton - NY Islanders 4:3 v prodl. (2:3, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 6. Draisaitl, 7. Gagner, 58. Klefbom, 62. McDavid - 13. Lee, 20. B. Nelson, 20. Clutterbuck. Střely na branku: 41:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. B. Nelson (Islanders), 3. Gagner (Edmonton).

Montreal - Philadelphia 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1., 11. a 23. Gallagher, 4. Kotkaniemi, 27. Tatar - 51. Raffl. Střely na branku: 40:30. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Tatar, 3. Kotkaniemi (všichni Montreal).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít