Hertl překonal Ritticha a poslal zápas San Jose s Winnipegem do prodloužení. To zvládli lépe žraloci

Hokejový útočník Tomáš Hertl v čase 59:49 překonal Davida Ritticha v brance Winnipegu a svým 17. gólem v sezoně vystřelil San Jose prodloužení. V tom dokonal obrat Sharks Logan Couture.

Video Winnipeg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

San Jose ve Winnipegu od 15. minuty vedlo, Jets ale zásluhou první branky Nina Niederreitera v novém působišti a trefy Natea Schmidta vývoj utkání otočili. Když už to vypadalo, že Rittich dovede svůj tým k těsné výhře, dostal se ke střele Hertl, jenž 11 sekund před koncem základní hrací doby srovnal na 2:2.

Devětadvacetiletý útočník získal 50. bod v aktuální sezoně a v tabulce produktivity českých hokejistů se dotáhl na třetího Davida Krejčího. Suverénním lídrem mezi Čechy zůstává David Pastrňák, jenž v 62 zápasech nasbíral 84 bodů.

Výhru Sharks 3:2 v prodloužení vystřelil Couture. Kapitán celku z jihozápadu USA v samostatném úniku překonal Ritticha bekhendovou kličkou a zařídil San Jose první vítězství po pěti prohrách. Winnipeg ztratil šestý z posledních sedmi zápasů a v tabulce Západní konference zůstává sedmý.

Výsledky NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 10. J. Skinner, 41. Cozens - 8. a 44. McDavid, 39. Ryan. Střely na branku: 39:37. Diváci: 17 634. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. S. Skinner (oba Edmonton), 3. J. Skinner (Buffalo).

Winnipeg - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 27. Niederreiter, 55. Schmidt - 15. Lorentz, 60. Hertl, 62. Couture. Střely na branku: 38:24. David Rittich odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 13 026. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter (Winnipeg), 2. Reimer (San Jose), 3. Barron (Winnipeg).

Chicago - Ottawa 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 22. a 26. S. Jones, 17. Kurashev, 31. Dickinson, 44. L. Reichel. Střely na branku: 21:35. Diváci: 15 049. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. S. Jones, 3. Bjork (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Branky: 32. J. Robertson, 36. Domi, 50. Hintz, 55. Jamie Benn - 4. N. Ritchie, 25. Zadorov, 38. E. Lindholm, 45. R. Andersson, 60. Toffoli. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18 164. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. R. Andersson (oba Calgary), 3. Jamie Benn (Dallas).

Vancouver - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. a rozhodující sam. nájezd E. Pettersson, 11. Podkolzin, 46. Joshua - 49. a 57. Evangelista, 5. Sissons. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18 525. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Evangelista (Nashville), 3. Joshua (Vancouver).

Los Angeles - Washington 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 34. Gavrikov, 40. Danault, 48. M. Anderson, 60. Kempe - 32. Sandin, 43. Ovečkin. Střely na branku: 42:22. Diváci: 17 577. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Doughty (všichni Los Angeles).