Hertl po úniku rozhodl o výhře San Jose, Rittich pomohl Calgary

Tomáš Hertl byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu San Jose Sharks proti Los Angeles. Český útočník vstřelil ve druhé třetině rozhodující gól. K vítězství přispěl i David Rittich v brance Calgary Flames.

Los Angeles (Aktualizováno: 7:41 8. 1. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl

Tomáš Hertl | Foto: John Hefti-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Úzké kluziště i na mistrovství světa a olympiádě. Šéf světového hokeje se nebrání zásadní změně pravidel

Tomáš Hertl si proti nejhoršímu týmu Západní konference připsal už 15. gól v sezoně. Zápas v San Jose se pomalu lámal do druhé poloviny, když český útočník dokázal zpracovat kolmou přihrávku od Erika Karlssona, odclonil si obránce a bekhendem překonal Campbella.

Žraloci už vedení udrželi, na konečných 3:1 uzavřel skóre až 20 sekund před koncem do prázdné branky Joe Thorton.

Zatímco Kings jsou po třetí porážce z posledních čtyř zápasů na dně divize i celé Západní konference, Sharks se díky třem výhrám v řadě dotahují na její čelo. S 55 body ztrácejí jen tři na vedoucí Calgary Flames.

Jenže i Plameny mají formu. Čtvrtou výhru z posledních pěti utkání získali hokejisté Calgary na ledě Chicaga, tentokrát zvítězili 4:3 a v jejich brance opět úřadoval David Rittich.

Českého gólmana sice v první třetině nachytal domácí kanonýr Patrick Kane ranou na první tyč, přesto Rittich 32 zákroky poddržel svou úspěšnost zákroků nad 90 procenty. Svůj tým podržel hlavně za stavu 2:1, když zastavil šanci Roba Saada.

Philadelphia podlehla St. Louis 0:3 a neuspěla v sedmém duelu po sobě, horší už je v tabulkách NHL jen Ottawa. Radko Gudas a útočník Jakub Voráček mají ve statistice +/- po jednom záporném bodu.

Toronto - Nashville 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Branky: 25. Ekholm, 34. P. K. Subban, 58. Colton Sissons, 60. Fiala. Střely na branku: 18:32. Diváci: 19 059. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Ekholm, 3. Fiala (všichni Nashville).

Philadelphia - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 21. B. Schenn, 52. Tarasenko, 59. D. Perron. Střely na branku: 25:37. Diváci: 19 021. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Binnington, 3. Schwartz (všichni St. Louis).

San Jose - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 18. Donskoi, 30. Hertl, 60. Thornton - 24. Kopitar. Střely na branku: 29:23. Diváci: 15 447. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Hertl, 3. Donskoi (všichni San Jose).

Chicago - Calgary 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 17. P. Kane, 26. DeBrincat, 60. Saad - 4. a 41. J. Gaudreau, 39. Monahan, 60. Hathaway. Střely na branku: 35:43. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 59:55 minut, inkasoval třikrát z 35 střel a měl úspěšnost zákroků 91,4 procenta. Diváci: 21 306. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. P. Kane (Chicago), 3. Monahan (Calgary).

Montreal - Minnesota 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 47. Mikael Granlund. Střely na branku: 32:25. Diváci: 20 601. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. Price (Montreal), 3. Mikael Granlund (Minnesota).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít