NHL vyhlásila válku agresivním trenérům. ‚Nebudeme tolerovat urážlivé chování‘, říká její šéf

Nejslavnější hokejová liga světa NHL zareagovala na skandální události z uplynulých týdnů. Několik trenérů bylo obviněno z rasistického nebo agresivního chování vůči svým svěřencům. Šéf NHL Gary Bettman má jasný plán, jak podobným prohřeškům v budoucnu předcházet.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman. | Zdroj: Reuters

V posledních týdnech otřásly NHL skandály trenérů Billa Peterse a Marca Crawforda, kteří podle výpovědí bývalých hráčů měli své svěřence rasisticky urážet, a v jednom případě dokonce fyzicky napadnout. Podle šéfa NHL Garyho Bettmana chce zámořská hokejová liga takovým případům předcházet a vysvětlil, jak toho chce dosáhnout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf NHL má jasný plán, jak se vypořádat s agresivními trenéry. Více si poslechněte v příspěvku

„Přichází příležitost k pozitivní změně, která by měla být urychlena,“ řekl Bettman po zasedání klubových majitelů. Vedení soutěže proto vyhlásilo válku agresivnímu a rasistickému chování v hokejových kabinách.

Kultura na prvním místě

„Jako jedna z předních profesionálních sportovních soutěží na světě a jako prominentní hokejová liga světa si uvědomujeme, že musíme jít příkladem. Samozřejmě víme, že dochází k jednání, které bylo a je nepřijatelné. Ať už se stalo před deseti lety, nebo před týdnem, odpověď musí být stejná: nebudeme tolerovat jakékoliv urážlivé chování.“

To prohlásil komisionář NHL Gary Bettman po zasedání Rady guvernérů. Majitelé klubů se na ní zabývali hlavně „hokejovou kulturou“, která se otřásla v základech po nedávných prohlášeních několika hráčů. Ti obvinili své trenéry z rasistických urážek a agresivního chování.

NHL otřásá tyranie trenérů i fanoušků. Rasismus a ponižování mají ve slavné lize dlouhou historii

Číst článek

„Vytvoříme povinný každoroční program poradenství, který by měl zvyšovat povědomí o diverzitě a inkluzi. Tento program bude povinný pro všechny hlavní trenéry, kouče v nižších soutěžích s kontrakty s klubem NHL, asistenty trenérů, generální manažery i asistenty generálních manažerů, “slíbil Bettman.

Horká linka

Program mají vypracovat profesionálové mimo NHL a vedení soutěže bude jeho podobu konzultovat s Trenérskou asociací i Hráčskou asociací. Pro samotné hokejisty by pak podobný program mohl vzniknout také.

„Vytvoříme platformu – pravděpodobně horkou linku – kde lze případy nevhodného chování spojeného s NHL nahlásit buď anonymně, nebo s uvedením zdroje, abychom mohli případ sledovat. Může je nahlásit kdokoli z týmu, ať je to spoluhráč, kustod, nebo hráč samotný,“ řekl komisionář NHL Gary Bettman s tím, že jakékoliv nahlášení bude vedení soutěže brát vážně a řešit. Zároveň vyhlásil nulovou toleranci k situacím, kdy se vedení soutěže o podobných případech nedozví. Ať už jedinec, nebo klub pak prý může očekávat přísné potrestání.

Tomáš Petr, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme