Krejčí, Pastrňák a Zacha bodovali při výhře Bostonu. Nečas v NHL překonal Ritticha

David Krejčí a David Pastrňák gólem pomohli Bostonu k výhře 5:3 na ledě Tampy Bay. Krejčí k brance přidal asistenci a potřetí v sezoně zaznamenal alespoň dva body v jednom zápase. Jednou nahrávkou se do statistik zapsal také Pavel Zacha. Devátý gól v sezoně vstřelil Martin Nečas, Carolina i přes to podlehla Winnipegu 3:4 v prodloužení.

Video New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Krejčí dostává gratulaci po gólu v zápasu Boston Bruins proti Tampa Bay Lightning

David Krejčí dostává gratulaci po gólu v zápasu Boston Bruins proti Tampa Bay Lightning | Foto: Kim Klement | Zdroj: Reuters, USA TODAY Sports

Tampa Bay - Boston 3:5

Boston na ledě obhájců Stanley Cupu od deváté minuty prohrával, pěti góly za sebou ale utkání zlomil na svou stranu a vyhrál sedmnáctý z 19 zápasů.

Hlavní podíl na obratu měl Krejčí, jenž se podepsal pod první dvě trefy Bruins. V 16. minutě tvrdou ranou prostřelil Vasilevského a svým šestým gólem v sezoně srovnal na 1:1. Druhou trefu ve spolupráci se Zachou připravil pro dorážejícího Nicka Foligna a rozšířil svou sbírku na 14 kanadských bodů.

Na 5:1 v přesilovce zvýšil Pastrňák, jenž se do statistik zapsal posedmé za sebou a potvrdil své postavení v elitní pětce ligové produktivity. S 29 zápisy (12+17) drží havířovský rodák pátou pozici s dvoubodovou ztrátou na druhého Leona Draisaitla. Vedoucí Connor McDavid je o další čtyři body vpředu.

Tampa v závěru dvěma góly zkorigovala skóre, první prohru po čtyřech zápasech ale neodvrátila. Boston vyhrál posedmé v řadě a nadále vládne celé NHL.

New Jersey - Edmonton 5:2

Ještě delší sérii než Bruins táhnou hokejisté New Jersey, kteří porazili Edmonton 5:2 a vyhráli třináctý zápas za sebou. Devils tak vyrovnali klubový rekord ze sezony 2000/2001, v níž došli až do finále, kde v sedmém zápase podlehli Coloradu. Osmadvaceti zásahy se blýskl gólman Vítek Vaněček, jenž natáhl svou sérii výher na deset zápasů.

Winnipeg - Carolina 4:3

Potřetí v sezoně se radoval také brankář David Rittich, jenž 24 zákroky pomohl Winnipegu k výhře nad Carolinou. Jets zdolali Hurricanes 4:3 v prodloužení a vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. Carolina potřetí za sebou padla.

K protržení nepříznivé série Hurricanes nepomohl ani skvělý závěr třetí třetiny, ve kterém během čtyř minut a devíti sekund vstřelili tři góly a srovnali na 3:3. Vyrovnávací trefu obstaral v čase 19:21 Nečas.

VÝSLEDKY NHL

Tampa Bay - Boston 3:5 (1:1, 0:3, 2:1)
Branky: 10. a 51. Paul, 45. Balcers - 16. Krejčí, 26. N. Foligno (Zacha, Krejčí), 26. Coyle, 36. Marchand, 44. Pastrňák. Střely na branku: 35:30. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron (Boston), 2. Paul (Tampa Bay), 3. Krejčí (Boston).

New Jersey - Edmonton 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 3. Bratt, 26. Mercer, 29. Severson, 48. Tatar, 55. Šarangovič - 14. Draisaitl, 45. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 28:30. Vítek Vaněček za New Jersey odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 30 střel a úspěšnost zákroků měl 93,3 procenta. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Vaněček, 2. Hischier, 3. Tatar (všichni New Jersey).

Winnipeg - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 44. a 63. Morrissey, 19. Dubois, 27. Eyssimont - 56. Slavin, 57. A. Svečnikov, 60. Nečas. Střely na branku: 23:28. David Rittich za Winnipeg odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zákroků měl 89,3 procenta. Hvězdy zápasu: 1. Morrissey (Winnipeg), 2. A. Svečnikov (Carolina), 3. Eyssimont (Winnipeg).