Rutta bodoval podruhé za sebou, Tampa ale podlehla Washingtonu 3:4. Ovečkin zaznamenal 1400 bodů

Hokejový obránce Jan Rutta bodoval v NHL podruhé za sebou, ale asistencí nezabránil porážce Tampy Bay 3:4 ve Washingtonu. V dresu vítězů zazářil bek John Carlson, který byl u všech gólů domácích a připsal si dvě branky i dvě asistence. Jeho spoluhráč Alexandr Ovečkin překonal 773. trefou jako 21. hráč v historii soutěže hranici 1400 bodů.

Washington/Winnipeg Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Alexandr Ovečkin překonal hranici 1400 bodů

Útočník Alexandr Ovečkin překonal hranici 1400 bodů | Zdroj: Reuters

Washington vedl už v 8. minutě trefami obránců Martina Fehérváryho a Carlsona. Brzy snížil Nikita Kučerov, který o chvíli později připravil gól Ondřeji Palátovi, ale rozhodčí branku neuznali kvůli přihrávce rukou.

Domácí odskočili střelou Ovečkina a za 81 sekund vstřelil z mezikruží kontaktní gól Nick Paul po akci Rutty, který posunul ve středním pásmu puk na útočnou modrou čáru Stevenu Stamkosovi. Český bek, jenž minule skóroval do sítě Toronta, si vylepšil bilanci v sezoně na 3+13.

Carlson zvýšil ve 37. minutě v přesilové hře a v utkání skóroval celkem třikrát, ale jeden gól mu byl v závěru úvodní třetiny za stavu 3:2 po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolán.

Tampa Bay zdramatizovala zápas trefou Rosse Coltona při hře bez gólmana. Vyrovnat ještě mohl Palát, ale nepřekonal Ilju Samsonova, který dostal v brance přednost před Vítkem Vaněčkem.

Detroit zvítězil ve Winnipegu 3:1 i díky dvěma brankám Sama Gagnera, který nejdříve otevřel v 19. minutě skóre a při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru.

Jedinou branku Jets vstřelil Mark Scheifele a v polovině utkání se ještě prosadil i Blake Wheeler, ale rozhodčí jeho trefu vzali po trenérské výzvě zpět kvůli ofsajdu. Za stavu 1:1 trefil Jakub Vrána ve druhé třetině tyč. Zápas rozhodla až branka Michaela Rasmussena z 50. minuty.

NHL

Washington - Tampa Bay 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)
Branky: 8. a 37. Carlson, 6. Fehérváry, 16. Ovečkin - 9. Kučerov, 17. Paul (Rutta), 58. Colton. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Colton (Tampa Bay).

Winnipeg - Detroit 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Scheifele - 19. a 60. Gagner, 50. Rasmussen. Střely na branku: 33:35. Diváci: 13 484. Hvězdy zápasu: 1. Greiss (Detroit), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. Rasmussen (Detroit).

St. Louis - Seattle 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. Thomas, 28. Faulk, 43. Kyrou, 59. R. O´Reilly - 30. Eberle. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Thomas, 2. Faulk, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).

Vegas - Vancouver 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 13. Eichel - 37. a 42. E. Pettersson, 17. Horvat, 17. Richardson, 32. Pearson. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18 113. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. J.T. Miller (oba Vancouver), 3. Eichel (Vegas).

Anaheim - Calgary 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 39. Zegras, 52. Henrique - 13. E. Lindholm, 31. Toffoli, 51. Michael Stone, 60. M. Tkachuk. Střely na branku: 28:28. Diváci: 13 417. Hvězdy zápasu: 1. Markström (Calgary), 2. Henrique (Anaheim), 3. Michael Stone (Calgary).