Hertl gólem a přihrávkou řídil výhru na ledě Dallasu, v soupeřově dresu odehrál premiéru v NHL Blümel

Hokejový útočník Tomáš Hertl vstřelil v NHL rozdílový gól a navrch na jednu branku přihrál při výhře San Jose 5:4 v Dallasu. Za poražené debutoval v soutěži Matěj Blümel. Torontu nestačila asistence David Kämpfa a podlehl doma Pittsburghu 2:4. V sestavě vítězů nescházel obránce Jan Rutta, který minulý zápas nedohrál po taku Alexandra Ovečkina.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl se raduje se spoluhráči

Tomáš Hertl se raduje se spoluhráči | Zdroj: Reuters

Hertl si první bod připsal za přihrávku, po které Alexandr Barabanov vyrovnal na 1:1, a už po 29 sekundách třetí třetiny zvýšil na 5:2.

Brankář Vejmelka vychytal v NHL první nulu v sezoně. Do sítě soupeřů se trefili Hertl, Hájek a Pastrňák

Český útočník se v rychlém protiútoku ocitl sám před gólmanem Jakem Oettingerem, s pukem zakvedlal a poslal jej bekhendem pod horní tyčku. Pražský rodák má formu, v posledních šesti utkáních nasbíral deset bodů (3+7).

Blümel strávil na ledě čtrnáct minut a sedm sekund, během kterých si připsal dvě střely a také dva záporné body za účast při inkasované brance. Jeho spoluhráč Radek Faksa vyšel naprázdno a v této sezoně má na kontě jen jednu asistenci ze čtrnácti utkání. Společně s Hertlem se radoval z výhry i Radim Šimek.

Kämpf si připsal druhou asistenci u gólu, kterým otevřel Zach Aston-Reese z dorážky skóre. Pittsburgh otočil na přelomu první a druhé třetiny trefami Jasona Zuckera a Jevgenije Malkina, který vstřelil v NHL 450. gól.

Toronto vyrovnalo brankou Williama Nylandera, ale vedení strhl na stranu Penguins Brock McGinn a výhru zpečetil při powerplay Jake Guentzel.

Rutta přešel zákrok Ovečkina s nadhledem a řekl, že zranění naštěstí nebylo vážné, a tak mohl nastoupit. V zápase si připsal dva kladné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance a celkově je v této statistice s devíti body nejlepší v sezoně mezi českými hráči.

Výsledky NHL:

Toronto - Pittsburgh 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 14. Aston-Reese (Kämpf), 38. W. Nylander - 20. Malkin, 22. Zucker, 42. McGinn, 60. Guentzel. Střely na branku: 30:23. Diváci: 19.229. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Zucker (oba Pittsburgh), 3. W. Nylander (Toronto).

Washington - Tampa Bay 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: 28. a 58. Milano, 11. Mantha, 35. Protas, 45. Sheary - 53. Perbix. Střely na branku: 23:29. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Carlson, 2. Milano, 3. Kuemper (všichni Washington).

Dallas - San Jose 4:5 (2:2, 0:2, 2:1)
Branky: 5. a 20. Jamie Benn, 47. Hintz, 53. Pavelski - 7. Barabanov (Hertl), 20. J. Svečnikov, 21. Meier, 22. Couture, 41. Hertl. Střely na branku: 29:18. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Meier, 2. Couture (oba San Jose), 3. Jamie Benn (Dallas).

Seattle - Minnesota 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 19. Zuccarello. Střely na branku: 28:21. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Fleury, 2. Zuccarello (oba Minnesota), 3. M. Jones (Seattle).