Dallas přetlačil v úvodním utkání o finále Vegas 1:0, u jediného gólu asistoval Faksa

První zápas finále Západní konference NHL vyhráli hokejisté Dallasu, kteří porazili Las Vegas 1:0. U jediné branky utkání asistoval český útočník Radek Faksa.

Edmonton Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Faksa oslavuje se svými spoluhráči z Dallasu

Radek Faksa oslavuje se svými spoluhráči z Dallasu | Zdroj: Reuters

Hrdinou duelu se stal Anton Chudobin, který zneškodnil 25 střel a poprvé v kariéře vychytal v NHL nulu v play off.

Islanders zvládli sedmý zápas a zahrají si o finále, Philadelphia s Voráčkem končí

Chudobin předčil v brankářském duelu Marca-André Fleuryho, který dostal trochu překvapivě přednost před Robinem Lehnerem. Zkušený brankář startoval v letošním play off teprve počtvrté a inkasoval z první střely Dallasu.

Gólu předcházela ztráta Nicka Cousinse, který v sestavě nahradil suspendovaného Ryana Reavese. Puku se zmocnil v obranném pásmu u pravého mantinelu Faksa a založil rychlý kontr přihrávkou Jamie Bennovi.

Kapitán Dallasu zatáhl kotouč do útočné třetiny a vystřelil zpoza pravého kruhu. Jeho pokus zblokoval Zach Whitecloud ke Klingbergovi, který se pohotovou střelou z mezikruží nemýlil.

Oba týmy si místo ve finále Západní konference vybojovaly před dvěma dny v rozhodujícím sedmém utkání, ale v úvodu série ukázaly, že sil mají dost. Zápas plný osobních soubojů nabídl téměř dvakrát více střetů (96) než střel (50).

Pozadu nezůstávali ani oba čeští útočníci. Faksa zaznamenal tři srážky, na druhé straně Tomáš Nosek za necelých devět odehraných minut čtyři.