Góly Pastrňáka a Krejčího pomohly Bostonu k vysoké výhře nad Floridou. Bruins dál vedou NHL

Čeští hokejoví útočníci David Pastrňák s Davidem Krejčím vstřelili gól při vysoké výhře Bostonu 7:3 nad Floridou a pomohli Bruins ke čtvrtému vítězství z posledních pěti zápasů. Bruins bodovali i v 19. domácím utkání v sezoně a nadále vládnou celé NHL.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas Boston Bruins a Florida Panthers. Uprostřed centr Bruins Patrice Bergeron (37)

Zápas Boston Bruins a Florida Panthers. Uprostřed centr Bruins Patrice Bergeron (37) | Foto: Paul Rutherford | Zdroj: Reuters, USA TODAY Sports

Boston na Floridu nastoupil a po první třetině vedl 3:0. Když Pastrňák ve 22. minutě dorazil za Spencera Knighta přesilovkovou ránu Patrice Bergerona a zvýšil už na rozdíl čtyř branek, zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto. Panthers se ale dokázali zvednout a třemi góly během pěti minut se vrátili do hry.

Pohodlnější dvougólový náskok zařídil Bruins ve 32. minutě Krejčí, jenž uklidil nikým nehlídaný puk do poloodkryté branky a vstřelil svůj desátý gól v sezoně. Vítězství Bostonu v závěrečné třetině pojistil dvěma góly kapitán Patrice Bergeron.

VÝSLEDKY NHL

Boston - Florida 7:3 (3:0, 2:3, 2:0)
Branky: 49. a 54. Bergeron, 11. Clifton, 15. Carlo, 17. Coyle, 22. Pastrňák, 32. Krejčí - 24. Reinhart, 26. E. Staal, 29. Verhaeghe. Střely na branku: 26:39. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Carlo (všichni Boston).

Washington - Detroit 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 36. a 36. Dowd, 46. E. Gustafsson, 65. Orlov - 8. Perron, 16. Sundqvist, 45. Raymond. Střely na branku: 42:19. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Orlov, 3. Gustavsson (všichni Washington).

Columbus - Dallas 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 60. K. Johnson - 21. W. Johnston, 59. J. Robertson. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16.402. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger (Dallas), 2. Tarasov (Columbus), 3. W. Johnson (Dallas).

Colorado - NY Islanders 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Rodrigues. Střely na branku: 46:26. Diváci: 18.110. Hvězdy zápasu: 1. Georgijev, 2. Rodrigues (oba Colorado), 3. Sorokin (NY Islanders).

Nashville - Edmonton 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 5. Ekholm, 23. Gross, 33. Duchene, 63. A. Carrier - 25. a 42. Nugent-Hopkins, 9. Puljujärvi. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17.558. Hvězdy zápasu: 1. A. Carrier, 2. Duchene, 3. Ekholm (všichni Nashville).

Arizona - Montreal 2:3 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 22. Schmaltz, 28. Maccelli - 21. Caufield, 25. Dvorak, 62. Hoffman. Střely na branku: 39:26. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 60 minut a 25 sekund, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 88,5 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Montembeault (oba Montreal), 3. Schmaltz (Arizona).

Vancouver - St. Louis 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branky: 33. Michejev - 31., 42. a 50. Kyrou, 34. Nathan Walker, 39. Thomas. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18.692. Hvězdy zápasu: 1. Kyrou, 2. Thomas, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Vegas - Buffalo 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)
Branky: 44. Stephenson, 58. Reilly Smith - 22. J. Skinner, 28. T. Thompson, 34. Pilut. Střely na branku: 43:18. Diváci: 17.808. Hvězdy zápasu: 1. Luukkonen, 2. T. Thompson (oba Buffalo), 3. Reilly Smith (Vegas).