Chytil přispěl k výhře Rangers dvěma body, Vladař pomohl k vítězství Calgary

Český útočník Filip Chytil pomohl v NHL gólem a asistencí hokejistům New York Rangers k výhře 6:2 nad Floridou. Brankář Daniel Vladař odchytal druhé utkání za sebou a 20 zásahy přispěl k vítězství Calgary nad Columbusem 4:3 v prodloužení.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chytil si v souboji s Floridou schoval oba body do třetí třetiny. Ve 48. minutě našel Kaapa Kakka, jenž nadvakrát neuspěl. K puku se ale prodral Lafreniere a z dorážky vstřelil svůj šestý gól v sezoně. Podruhé se Chytil zapsal do statistik tři minuty před koncem zápasu, kdy trefil odkrytou branku Panthers a uzavřel skóre na 6:2.

Třiadvacetiletý český útočník v posledních devíti zápasech získal stejný počet bodů a vylepšil si sezonní bilanci na 13 gólů a 13 asistencí. Chytil je osmým nejproduktivnějším Čechem v lize a v polovině soutěže útočí na své osobní maximum z minulé sezony, k jehož vyrovnání mu zbývá pouhých pět bodů.

Rangers i díky příspěvku českého útočníka vyhráli třetí z posledních pěti zápasů a ve Východní konferenci drží šestou pozici. Florida je jedenáctá.

Vladař vychytal čtvrtou výhru z posledních čtyř startů a pomohl Calgary k posunu na sedmé místo tabulky Západní konference. Český brankář sbírá výhry i přes to, že jeho statistiky působí průměrně. Proti Columbusu inkasoval tři branky z 23 střel a potřetí za sebou nedostal úspěšnost zákroků nad 90 procent.

VÝSLEDKY NHL

Toronto - NY Islanders 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
Branky: 26. a 37. Nylander, 28. Tavares, 30. Järnkrok, 48. Matthews - 20. a 27. Lee. Střely na branku: 38:33. Diváci: 18.514. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Tavares, 3. Samsonov (všichni Toronto).

Calgary - Columbus 4:3 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 17. Duehr, 22. Kadri, 37. Mangiapane, 63. Dubé - 30. Marčenko, 30. Laine, 45. Jenner. Střely na branku: 49:25. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zákroků měl 88 procent. Diváci: 17.697. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane (Calgary), 2. J. Gaudreau (Columbus), 3. Backlund (Calgary).

Dallas - Buffalo 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 2. Ja. Benn, 46. J. Robertson - 12. Dahlin, 42. V. Olofsson, 61. Power. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.134. Hvězdy zápasu: 1. C Anderson (Buffalo), 2. Pavelski (Dallas), 3. Dahlin (Buffalo).

NY Rangers - Florida 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky: 18. a 49. Zibanejad, 4. Fox, 36. Vesey, 48. Lafreniere (Chytil), 57. Chytil - 6. Verhaeghe, 52. Barkov. Střely na branku: 26:35. Diváci: 17.121. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Panarin, 3. Fox (všichni NY Rangers).