Nečas rozhodl v prodloužení o vítězství Caroliny, Mrázek s Vaněčkem pomohli k výhrám

Útočník Martin Nečas rozhodl gólem v prodloužení o vítězství hokejistů Caroliny 3:2 nad Ottawou. David Kämpf, Ondřej Palát a Dominik Kubalík v úterním programu NHL zaznamenali shodně jednu asistenci a radovali se z výher. Uspěli také čeští gólmani: Vítek Vaněček 22 zákroky přispěl k vítězství New Jersey 5:1 nad Pittsburghem a Petr Mrázek zlikvidoval 33 střel Calgary při výhře Chicaga 4:3.

Aktualizováno New York (Aktualizováno: 9:31 5. 4. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Nečas oslavuje gól v prodloužení

Martin Nečas oslavuje gól v prodloužení | Foto: James Guillory | Zdroj: Reuters/USA TODAY Sports

Nečas v čase 64:19 vlétl do útočného pásma, na ose hřiště převzal přihrávku Bradyho Skjeie a z prostoru mezi kruhy vystřelil Carolině třetí výhru za sebou. „Když jsem viděl, že Jarvis je v útočném pásmu sám proti dvěma obráncům, věděl jsem, že na mě bude čekat. Udělal to skvěle, poslal mi puk pod sebe a mně už zbývalo jen trefit branku,“ popsal rozhodující akci Nečas.

Český útočník rozhodl čtvrté prodloužení v sezoně a vládne v této statistice celé lize. „Řekl bych, že hra tři na tři je pro něj jako dělaná. Je velmi rychlý a má dobrou střelu. Když dostane prostor, aby se rozjel, dokáže toho využít a procpat se až k zakončení. Většina jeho branek v prodloužení plyne z jeho rychlosti,“ řekl o čtyřiadvacetiletém rodákovi z Nového Města na Moravě trenér Rod Brind'Amour.

Nečas se prosadil po osmi zápasech, ve kterých vyšel naprázdno, a přiblížil se třicetigólové hranici. S 28 trefami je druhým nejlepším českým střelcem v sezoně a Carolinu jako nejproduktivnější hráč týmu vede do play off. Hurricanes pět zápasů před koncem základní části drží první místo v Metropolitní divizi a v celé NHL jsou druzí za suverénním Bostonem.

V závěsu za Carolinou se drží hokejisté New Jersey. V zápase s Pittsburghem až do 47. minuty dávali góly pouze oni, za stavu 5:0 výsledek zkorigoval Bryan Rust, jenž připravil brankáře Vaněčka o čtvrté čisté konto v sezoně. Dvaadvacátý bod v ročníku zaznamenal Palát, jenž pro beka Dougieho Hamiltona připravil úvodní branku utkání.

Třemi góly řídil výhru Devils Dawson Mercer. Kanadský útočník je čtvrtým hráčem v historii klubu, který dal hattrick před 22. narozeninami. Tím prvním byl v sezoně 1992/93 český útočník Bobby Holík.

O čtyři body víc než Palát nasbíral v dosavadním průběhu ročníku Kämpf, jenž se v úterý podílel na jedné brance Toronta při výhře 4:2 nad Columbusem. Český útočník si 26. bodem vyrovnal maximum z minulé sezony a má pět zápasů na to, aby ho vylepšil.

Na osobní rekord útočí také Kubalík, jenž asistoval u čtvrté branky Detroitu při výhře 5:0 na ledě Montrealu. S 45 body za 20 gólů a 25 nahrávek mu k vyrovnání maxima z nováčkovské sezony 2019/20 chybí jediný bod. Souboj nejhorších týmů Atlantické divize rozhodl třemi body David Perron (2+1).

Gólman Mrázek 33 zásahy zkomplikoval Calgary boj o play off. Chicago díky jeho spolehlivému výkonu vyhrálo 4:3 a protrhlo černou sérii osmi porážek. Calgary ztratilo po čtyřech zápasech a z devátého místa na osmý Winnipeg stále ztrácí dva body.

Účast ve vyřazovacích bojích si zajistili hokejisté Colorada, kteří díky dvěma gólům a jedné asistenci Nathana MacKinnona porazili San Jose 4:3 v prodloužení. Hvězdný Kanaďan díky tříbodovému večeru poprvé v kariéře překonal stobodovou hranici. Povedlo se mu to i přesto, že vynechal 11 zápasů kvůli zranění.

Důležitý krok k prvnímu postupu do play off v klubové historii udělal Seattle, jenž vyhrál ve Vancouveru 5:2 a na sedmém místě Západní konference má již sedmibodový náskok na deváté Calgary. Dvěma body se pod výhru Kraken podepsal Jordan Eberle.

VÝSLEDKY NHL

Toronto - Columbus 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Aston-Reese (Holl, Lafferty), 28. Kerfoot (Abruzzese, Kämpf), 49. Aston-Reese (McCabe, Lafferty), 59. Matthews – 13. Roslovic (K. Johnson, L. Foudy), 53. E. Robinson
Střely na bránu: 50:26
Diváci: 18 597
Hvězdy zápasu: 1. Zach Aston-Reese (Toronto), 2. Jet Greaves (Columbus), 3. David Kampf (Toronto)

Montreal - Detroit 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Raymond (Perron), 11. Perron (Oesterle, Määttä), 28. Luff (Berggren), 39. Veleno (Walman, Kubalík), 48. Perron (Määttä, Oesterle)
Střely na bránu: 24:21
Diváci: 21 105
Hvězdy zápasu: 1. David Perron, 2. Joe Veleno, 3. Austin Czarnik (všichni Detroit)

Florida - Buffalo 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Ekblad (Montour, Barkov), 41. M. Tkachuk (Montour, Lundell) – 9. Cozens (Dahlin, Ta. Thompson)
Střely na bránu: 36:40
Diváci: 17 255
Hvězdy zápasu: 1. Matthew Tkachuk, 2. Brandon Montour, 3. Alex Lyon (všichni Florida)

New Jersey - Pittsburgh 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Hamilton (Palát, Bratt), 15. Mercer (Hischier, Tatar), 23. Meier (J. Hughes, Hamilton), 40. Mercer (Marino, Graves), 43. Mercer (Hischier, M. McLeod) – 47. Rust (P. Joseph, Petry)
Střely na bránu: 36:23
Diváci: 16 514
Hvězdy zápasu: 1. Dawson Mercer, 2. Vítek Vaněček, 3. Dougie Hamilton (všichni New Jersey)

Carolina - Ottawa 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Kotkaniemi (Skjei, Puljujärvi), 16. Skjei (Kotkaniemi, Noesen), 65. Nečas (Skjei, Noesen) – 31. Giroux (Greig, DeBrincat), 43. B. Tkachuk (DeBrincat, Batherson)
Střely na bránu: 37:28
Diváci: 18 680

Nashville - Vegas 3:2 v prodl. (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. Novak (Evangelista), 14. Novak (Glass, Tomasino), 64. Glass (Novak, Barrie) – 26. Pietrangelo (Marchessault, Kessel), 34. Pietrangelo (Marchessault, Eichel)
Střely na bránu: 27:32
Diváci: 17 420
Hvězdy zápasu: 1. Cody Glass, 2. Thomas Novak (oba Nashville), 3. Alex Pietrangelo (Vegas)

Calgary - Chicago 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Toffoli, 32. Hanifin (Coleman, Huberdeau), 54. Backlund (Hanifin, Dubé) – 6. Athanasiou (L. Reichel, J. Toews), 20. Khaira (Katchouk), 42. Athanasiou (L. Reichel), 44. A. Wagner
Diváci: 17 137
Hvězdy zápasu: 1. Andreas Athanasiou (Chicago), 2. Noah Hanifin (Calgary), 3. Jonathan Toews (Chicago)

St. Louis - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. Kyrou (Saad), 26. T. Pitlick (Toropčenko, N. Walker), 29. Faulk (Blais, Leddy), 60. Toropčenko (Faulk, B. Schenn) – 46. J. van Riemsdyk (Seeler, Laughton), 52. Frost (Allison, York)
Střely na bránu: 32:34
Diváci: 18 096
Hvězdy zápasu: 1. Jordan Binnington (St. Louis)2. Justin Faulk (St. Louis), 3. Jordan Kyrou (St. Louis)

San Jose - Colorado 3:4 v prodl. (0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Labanc (Couture, E. Karlsson), 46. Peterson (Guščin, Couture), 48. Labanc (Gregor, MacDonald) – 5. J. Johnson (Byram, Malgin), 7. Rodrigues (MacKinnon, Rantanen), 38. MacKinnon (Rantanen, D. Toews), 64. MacKinnon (D. Toews)
Střely na bránu: 31:42
Diváci: 11 067
Hvězdy zápasu: 1. Nathan MacKinnon (Colorado), 2. Kaapo Kähkönen (San Jose), 3. Erik Karlsson (San Jose)

Los Angeles - Edmonton 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 51. Arvidsson (Moore) – 32. Nugent-Hopkins (Draisaitl, Bouchard), 53. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins), 59. Nurse (Draisaitl)
Diváci: 18 230
Hvězdy zápasu: 1. Leon Draisaitl (Edmonton), 2. Viktor Arvidsson (Los Angeles), 3. Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton)

Vancouver - Seattle 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. E. Pettersson (Kuzmenko, Joshua), 14. Beauvillier (Garland, Aman) – 17. Gourde (Frödén), 26. B. Tanev, 31. Eberle, 37. Schwartz (Eberle, Sprong), 59. Beniers (McCann)
Střely na bránu: 16:28
Diváci: 18 722