Nečas pomohl v NHL přihrávkou k výhře Caroliny, Tampě asistence Paláta nestačila

Hokejisté Caroliny vyhráli i díky přihrávce Martina Nečase doma nad Bostonem 5:1 a vedou v sérii 1. kola play-off NHL 3:2. Hostující útočník David Pastrňák nebodoval. Asistence Ondřeje Paláta nestačila Tampě Bay, která podlehla v Torontu 3:4 a prohrává 2:3 na zápasy. Vladimir Tarasenko zařídil čistým hattrickem ve třetí třetině vítězství St. Louis 5:2 na ledě Minnesoty a vedení 3:2 v sérii.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Caroliny vyhráli doma nad Bostonem 5:1

Hokejisté Caroliny vyhráli doma nad Bostonem 5:1 | Foto: James Guillory-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

S Carolinou nezamávalo, že ztratila v sérii dvouzápasové vedení, a od začátku směrovala za výhrou. Hurricanes si vypracovali v úvodní třetině dvoubrankový náskok trefami obránců Jaccoba Slavina a Tonyho DeAngela.

‚Cítím, že je správný čas.‘ Bývalý brankář Hašek bude kandidovat na post předsedy hokejového svazu

V dalším průběhu zvýšil dvěma góly Seth Jarvis na 4:0. Jediný úspěch Bostonu zaznamenal Connor Clifton v 51. minutě, ale při hře bez brankáře zpečetil výhru Vincent Trocheck, jehož vyslal na zteč Nečas chytrou přihrávkou o mantinel.

Hlavní hvězdou zápasu byl vyhlášen gólman Caroliny Antti Raanta, který zneškodnil 33 střel včetně šesti pokusů Pastrňáka. Havířovský rodák v sérii nezískal venku ještě ani bod, zatímco doma si ve dvou zápasech připsal dva góly a dvě asistence.

Palát si připsal druhou asistenci u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil Steven Stamkos, a bodoval potřetí za sebou (2+2). Victor Hedman zvýšil v sedmé minutě na 2:0, ale ve druhé třetině snížil John Tavares a na začátku třetího dějství otočili skóre během 73 sekund Morgan Rielly a William Nylander.

Tampa vyrovnala trefou Ryana McDonagha, ale z přečíslení dva na jednoho rozhodl z dorážky Auston Matthews v čase 53:54 o výhře Toronta.

Obě branky Minnesoty vstřelil Kirill Kaprizov, který odpověděl v úvodní třetině na trefu Ryana O´Reillyho a otočil na 2:1. Ruský útočník má v letošním play-off na kontě sedm gólů. St. Louis vyrovnalo v 36. minutě trefou Brandona Saada a ve třetí třetině vzal osud zápasu do svých rukou Tarasenko.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápasy:

Carolina - Boston 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 36. a 44. Jarvis, 7. Slavin, 13. DeAngelo, 57. Trocheck (Nečas) - 51. Clifton. Střely na branku: 38:34. Diváci: 19.163. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Jarvis, 3. DeAngelo (všichni Carolina). Stav série: 3:2.

Toronto - Tampa Bay 4:3 (0:2, 1:0, 3:1)

Branky: 24. Tavares, 44. Rielly, 45. W. Nylander, 54. Matthews - 6. Stamkos (Palát), 7. Hedman, 49. McDonagh. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.434. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Tavares, 3. Matthews (všichni Toronto). Stav série: 3:2.

Západní konference - 5. zápasy:

Minnesota - St. Louis 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)

Branky: 14. a 18. Kaprizov - 42., 43. a 59. Tarasenko, 5. R. O´Reilly, 36. Saad. Střely na branku: 32:32. Diváci: 19.197. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Binnington (oba St. Louis), 3. Kaprizov. Stav série: 2:3.

Edmonton - Los Angeles 4:5 v prodl. (0:1, 1:2, 3:1 - 0:1)

Branky: 53. a 56. Draisaitl, 23. Kassian, 43. McDavid - 30. a 62. Kempe, 4. Stecher, 34. Athanasiou, 52. Danault. Střely na branku: 28:43. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. McDavid, 3. Draisaitl (oba Edmonton). Stav série: 2:3.