Pastrňák nastartoval v NHL obrat Bostonu. Jeho tým nakonec zdolal Winnipeg 3:2

Hokejový útočník David Pastrňák odstartoval v NHL gólem a přihrávkou obrat Bostonu v zápase s Winnipegem z 0:2 na konečných 3:2. Havířovský rodák bodoval podesáté v řadě (8+5) a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Martin Nečas pomohl brankou k výhře Caroliny 4:3 v prodloužení na ledě Pittsburghu.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Bostonu

Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře Bostonu | Foto: Bob DeChiara/USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák byl na ledě u obou inkasovaných branek, které vstřelili v úvodních osmi minutách Mark Scheifele a Jansen Harkins. Po akcích českého útočníka ale Boston v prostřední třetině vyrovnal.

Hašek požaduje zákaz ruských sportovců v NHL, WTA a ATP. V dopise k tomu vyzval zástupce soutěží

Pastrňák nejdříve snížil po šťastném odrazu, po kterém se k němu dostal puk od zadního mantinelu mezi kruhy před prázdnou branku. Gólman Connor Hellebuyck mezitím vyjel za branku, aby pomohl obráncům zpracovat nahozený kotouč, a nestihl se vrátit.

Druhý bod si připsal v přesilové hře, když jeho prudkou přihrávku usměrnil do sítě Jake DeBrusk. Pastrňák si vylepšil bilanci na 22 gólů a 23 asistencí.

Zápas rozhodl Nick Foligno v čase 51:08 střelou z mezikruží. Boston se tak stal desátým týmem v historii NHL, který bodoval v každém z úvodních dvaceti domácích utkání v sezoně. Z toho osmnáct skončilo vítězstvím Bruins.

V Pittsburghu padly první tři góly zápasu v 18. minutě během 32 sekund. Skóre otevřel Sidney Crosby, ale rychle odpověděl Nečas, který pohotově doklepl puk do odkryté branky.

Jeho spoluhráč Jalen Chatfield vzápětí vsítil druhý gól Caroliny, ale domácí otočili v dalším průběhu trefami Brocka McGinna a Bryana Rusta. Zápas poslal Jordan Staal v 56. minutě do prodloužení, které ukončil Jaccob Slavin už po 23 sekundách.

Výsledky NHL:

Toronto - Philadelphia 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Branky: 37. Järnkrok, 40. Marner, 41. Bunting, 52. Nylander - 5. DeAngelo, 53. Frost, 54. Farabee. Střely na branky: 34:19. Diváci: 18.908. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. Marner, 3. Bunting (všichni Toronto).

Boston - Winnipeg 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 33. Pastrňák, 35. DeBrusk (Pastrňák), 52. Foligno - 2. Scheifele, 8. Harkins. Střely na branku: 39:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Foligno, 2. Pastrňák, 3. Swayman (všichni Boston).

NY Rangers - NY Islanders 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)

Branky: 18. Panarin, 26. J. Gauthier, 43. Goodrow, 58. Kakko, 59. Trocheck - 13. Lee, 23. Barzal, 29. Romanov. Střely na branku: 34:18. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu. 1. J. Gauthier, 2. Kakko, 3. Goodrow (všichni NY Rangers).

Ottawa - Washington 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 5. DeBrincat, 44. Batherson - 8. Kuzněcov, 26. Milano, 63. Johansson. Střely na branku: 25:40. Diváci: 17.231. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Talbot (Ottawa), 3. Johansson (Washington).

Pittsburgh - Carolina 3:4 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 18. Crosby, 40. McGinn, 53. Rust - 18. Nečas, 18. Chatfield, 56. J. Staal, 61. Slavin. Střely na branku: 27:36. Diváci: 18.075. Hvězdy zápasu: 1. Slavin, 2. J. Staal (oba Carolina), 3. Rust (Pittsburgh).

Vancouver - Seattle 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 1:3, 3:1 - 0:0)

Branky: 29., 59. a rozhodující sam. nájezd E. Pettersson, 18. Pederson, 46. Kuzmenko, 49. Boeser - 24. a 47. Sprong, 8. McCann, 24. Bjorkstrand, 34. Wennberg. Střely na branku: 37:36. Diváci: 18.794. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Sprong (Seattle), 3. Pederson (Vancouver).

Los Angeles - Calgary 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 17. Vilardi, 42. Danault, 42. Lizotte, 64. Kempe - 4. Huberdeau, 47. Toffoli, 54. Dube. Střely na branku: 32:30. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 16.731. Hvězdy zápasu: 1. Lizotte, 2. Vilardi, 3. Kempe (všichni Los Angeles).

San Jose - Minnesota 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky: 1. E. Karlsson, 12. Gregor, 33. Meier, 38. Lindblom, 60. Labanc - 3. Eriksson Ek, 40. Zuccarello. Střely na branku: 25:26. Diváci: 13.128. Hvězdy zápasu: 1. E. Karlsson, 2. Meier, 3. Bonino (všichni San Jose).