Voráčkův gól zařídil výhru Flyers nad Vancouverem. Palát se třemi body podepsal pod vítězství Tampy Bay

Český hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl gólem v 52. minutě o vítězství Philadelphie v pondělním utkání NHL nad Vancouverem 2:1. Navíc si připsal i asistenci u vyrovnávací branky Sean Couturiera a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hlavní postavou duelu Tamby Bay s Buffalem se stal Ondřej Palát, který k výhře Lightning 5:2 pomohl třemi body za gól a dvě asistence.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě Jakuba Voráčka zasáhli v dresu Chicaga do hry i David Kämpf a při své premiéře v NHL Dominik Kubalík. Ani jeden z Čechů se bodově neprosadil

Jakub Voráček rozhodl gólem v 52. minutě o vítězství Philadelphie v pondělním utkání NHL nad Vancouverem 2:1 (ilustrační foto). | Foto: DAVID W CERNY | Zdroj: Reuters

Philadelphia prohrávala od poloviny úvodního dějství po brance J.T. Millera a ztrátu smazala ve 26. minutě, kdy se Voráčkova zpětná bekhendová přihrávka od Millerovy hokejky odrazila před Couturiera, který z pozice mezi kruhy prostřelil Thatchera Demka. V čase 51:27 našel Justin Braun zpoza branky na levém kruhu Voráčka a ten se z úhlu trefil k protější tyči.

Palát asistoval hned po 13 vteřinách hry u úvodní branky Nikity Kučerova a ve 28. minutě po jeho další přihrávce vyrovnal v přesilové hře na 2:2 Michail Sergačov. V polovině závěrečné třetiny v oslabení po přečíslení Palát dovršil výsledek. Byla to druhá branka Tampy Bay při trestu Kevina Shattenkirka, protože o 49 vteřin dříve při něm upravil na 4:2 i Cedric Paquette.

Výsledky NHL:

Tampa Bay - Buffalo 5:2, NY Rangers - Minnesota 3:2 v prodl., Philadelphia - Vancouver 2:1, Pittsburgh - Calgary 3:2 v prodl., Columbus - Ottawa 1:0, Nashville - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech, Dallas - Vegas 4:2, Anaheim - NY Islanders 3:0. Zápas Los Angeles - San Jose se ještě hraje.