Vrána připravil proti Pittsburghu gól a pomohl k výhře. Ovečkinovi ale střelecký prach zvlhl

Český útočník Jakub Vrána pomohl asistencí k vítězství hokejistů Washingtonu v sobotním utkání NHL v Pittsburghu 5:2. Capitals zabrali po dvou porážkách za sebou. V dresu vítězů se neprosadil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin, který se s 47 góly dělí o vedení v tabulce střelců s Davidem Pastrňákem z Bostonu.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Washington Capitals Jakub Vrána

Útočník Washington Capitals Jakub Vrána | Zdroj: Reuters

Vrána ukončil čtyřzápasový bodový půst v 17. minutě, kdy v přečíslení našel Nicklase Bäckströma, který zvýšil na 2:0. Vrána tak vylepšil svou bilanci na 52 bodů za 25 branek a 27 asistencí z 67 utkání.

Sestřih ze zápasu Pittsburgh - Washington:

Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil výhru Capitals Nic Dowd. V sestavě vítězů chyběl obránce Radko Gudas, na ledě se tak vedle Vrány představil z českých zástupců jen další zadák Michal Kempný.

Carolina s útočníkem Martinem Nečasem zvítězila na ledě New York Islanders 3:2 v prodloužení.

NY Islanders - Carolina 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 26. Pulock, 56. Josh Bailey - 14. Williams, 47. Edmundson, 62. Trocheck. Střely na branku: 28:26. Diváci: 13 917. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Edmundson (oba Carolina), 3. Pulock (Islanders).

Pittsburgh - Washington 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Branky: 46. Crosby, 53. Malkin - 2. a 41. Dowd, 17. Bäckström (J. Vrána), 19. Pánik, 54. Oshie. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18 656. Hvězdy zápasu: 1. Dowd, 2. Pánik, 3. Oshie (všichni Washington).

Dallas - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 31. Ellis. Střely na branku: 23:37. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Ellis, 3. Josi (všichni Nashville).