Nikdy jsem nepřestal být hráčem Třince, říká Polanský. Po roztržce s trenérem se vrací do Slezska

Povedená základní část, pokažené play off a roztržka mezi trenérem Kýhosem a dlouholetým útočníkem klubu Jiřím Polanským. To byly tři hlavní motivy uplynulé hokejové sezony Ocelářů Třinec. Po vyhazovu trenéra Kýhose se legenda třineckého klubu Jiří Polanský vrací ze Švýcarska.

Třinec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Polanský | Zdroj: ČTK

„Je to dávno, jsem rád, že už je tady Venca Varaďa," nechce se k slovní roztržce s bývalým trenérem Vladimírem Kýhosem služebně nejstarší hokejista Třince Jiří Polanský vracet.

Možnost návratu do Třince pod novým trenérským vedením Václava Varadi a Marka Zadiny silně prožívá. „Jsem strašně rád. Nikdy jsem nepřestal být třineckým hráčem, Třinečákem v dobrém slova smyslu. Jsem šťastný a udělám všechno, abych týmu pomohl," slibuje.

Chomutovský obránce Rutta míří do NHL, podepsal smlouvu s Chicagem

Číst článek

Brněnský rodák Jiří Polanský přišel do Třince v juniorském věku v roce 1998 a až na krátké výjimky v začátku extraligové kariéry klub opustil až loni před Vánocemi po 19 sezonách. Vzhledem k napjaté situaci dokončil sezonu v druholigovém švýcarském Oltenu.

„Byla to změna po dlouhé době v Třinci. Bylo to oživení, ale člověk si uvědomí, které věci jsou pro něj v hokeji i v životě důležité, z toho pohledu to bylo výborné," přemýšlí Polanský.

A které věci mu ve Švýcarsku chyběly nejvíce? „Určitě červenobílý dres, zázemí v Třinci, kamarádi a známí. Bylo toho strašně moc, to se asi do rozhovoru nevejde," usmál se pro Radiožurnál.

Ve Švýcarsku se však třinecký mistr extraligy ze sezony 2010/2011 i přiučil, přestože šlo jen o druhou ligu. Jako cizinec poznal, co by každý hokejista měl svému týmu odevzdávat.

„Je to větší zodpovědnost jednotlivce vůči týmu. Individualita musela jít příkladem na každém tréninku, nesměla být vylučovaná, to u mě po letech v Třinci ustoupilo do pozadí, tady je výborný kádr každý rok, je lehčí se schovat v davu, kdežto ve Švýcarsku jste museli v každém zápase zaujmout pozornost," říká Jiří Polanský.

V příští sezoně by Jiří Polanský v dresu třineckých Ocelářů mohl zaznamenat osmisté utkání v extralize.

David Procházka, vm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme