Nováček zlobil, Sparta ale Jihlavu porazila. Třinec si poradil s Plzní

Nováček favorita pořádně trápil, ale tři body nakonec zůstaly v Praze. Hokejisté Sparty zdolali Jihlavu 4:3 a po dvou kolech hokejové extraligy zůstávají stoprocentní. Vítěznou domácí premiéru slaví také Třinec, který si poradil s Plzní.

Praha (Aktualizováno: 20:48 10. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Jakub Škarek se pouze ohlédl, od modré inkasoval třetí gól. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Sparta Praha – Dukla Jihlava 4:3

Hokejisté Sparty navázali na první ligové kolo, ve kterém dokázali zvítězit v Pardubicích. Proti Jihlavě se dostali brzy do vedení, už ve čtvrté minutě se prosadil Reichenberg.  Dukla ale do Prahy nepřijela jen bránit.

V první třetině stihl celek z Vysočiny vyrovnat, o což se postaral Lukáš Anděl. V polovině utkání dokonce Jihlava vedla. Žálčík uplatnil na brankovišti dostatečný důraz a překonal finského brankáře Aittokallia.

Spartě se podařilo vyrovnat v poslední minutě prostřední části Kumstátem. V poslední dvacetiminutovce poslal favorita do vedení ranou od modré Kalina a pojistku přidal v 54. minutě Forman. Jihlava se ještě jednou dostala do kontaktu. Tomáš Jiránek se krásně dostal přes obránce Zámorského a poté prostřelil brankáře Sparty. Po dvou bodech proti Mladé Boleslavi tak Jihlava poprvé padla.

Oceláři Třinec – Škoda Plzeň 5:2

Třinec v prvním kole ztratil body na ledě mistrovské Komety Brno, kde přitom vedl před poslední třetinou 4:2. Domácí premiéra vyšla Ocelářům mnohem lépe. V polovině utkání vedli proti Plzni už 4:0.

V sestavě Třince září v úvodu ročníku Tomáš Marcinko. Slovenský útočník se v prvním kole prosadil dvakrát a stejný počet branek přidal také v duelu s Plzní. Byl autorem prvního a čtvrtého gólu svého mužstva.

Plzeň se do zápasu dostala až v jeho druhé polovině. Kindl nejprve před koncem druhé třetiny vykřesal naději, kterou ve 43. minutě podpořil Milan Gulaš. Za stavu 2:4 z pohledu Západočechů se hosté odhodlali ke hře bez brankáře a právě Gulaš dokonce trefil horní tyč. Místo snížení tak potvrdil vítězství domácích střelou do prázdné branky bývalý hráč Plzně Martin Adamský.

Třinecká radost v podání Martinů Adamského (vlevo) a Růžičky. | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Mountfield HK – Kometa Brno 2:4

Ambice Východočechů jsou v letošní sezoně vysoké, ale úvod ročníku tomu úplně neodpovídá. Hradec v prvním kole nestačil na Liberec, kterému nedal ani gól a své první trefy v ročníku se dočkal až po 94 minutách a 21 sekundách, kdy využil dvojnásobnou početní výhodu Rudolf Červený.

Obhájce titulu měl skvělé vstupy do třetin. V první se prosadil už po 45 sekundách Vojtěchem Němcem, ve druhé potřeboval Tomáš Svoboda dokonce jen 22 vteřin. Brankářská posila Hradce Jakub Sedláček vydržela v brankovišti pouze čtyřicet minut, pak přenechala místo náhradníkovi Pavelkovi.

Kometa se může spolehnout na produktivní útok. Ve dvou kolech má na kontě devět vstřelených gólů. Němec, Svoboda a Jan Hruška se navíc prosadili v obou odehraných duelech.

Berani Zlín – Dynamo Pardubice 0:2

Zlínští hokejisté chtěli v domácí premiéře potvrdit zisk dvou bodů z Vítkovic. V Ostravě dali Berani pouze dva góly, ačkoli vyhráli. Tentokráte ale na horší produktivitu doplatili. Pardubicím před solidně zaplněným stadionem nedali ani gól.

Pod oba pardubické góly se postaral Martin Kaut. První sám dal, navíc ve vlastním oslabení. Na druhý nahrál Francouzovi Perretovi, který při svém druhém startu v extralize dal svůj premiérový gól.

HC Olomouc – Vítkovice Ridera 2:4

Olomouc zatím nezná jiný výsledek než 2:4. Prohrála tak v Chomutově i doma s Vítkovicemi. Na přestřelku ale zápas dlouho nevypadal. Po druhé třetině vedli hosté jen 1:0. Domácí trochu složil třetí obdržený gól. Trenéru Venerovi se zdál neregulérní, protože rozhodčí měl vylučovat jednoho z hráčů.

Kohouti se dvakrát dotáhli na ztrátu jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepodařilo. V risku bez brankáře navíc inkasovali čtvrtou branku.

Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2

Stoprocentní zůstává také Chomutov, zatímco Mladou Boleslav nezastihl úvod sezony v nejlepším rozpoložení. Gólů padalo ve středočeském městě málo, ale ten první už v deváté minutě, kdy se prosadil hostující Poletín.

Bruslařský klub se dlouho snažil o vyrovnání a pochodil až ve 44. minutě, kdy využil přesilovou hru Pavel Musil. Rozhodující zásah si ale schoval do 54. minuty Marek Tomica. Domácí využili pouze jednu ze sedmi přesilovek, hostům na stejný počet zásahů stačily tři přesilovky.

Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 2:0

Litvínov dostal v prvním utkání pět branek od Plzně. V domácím prostředí předvedl proti silnému Liberci o mnoho lepší defenzivu. Na vítězství tak Vervě stačily dva góly.

Hostující problém se jmenoval disciplína. Bílí Tygři se nechali hned čtrnáctkrát vyloučit. Téměř polovinu duelu tak sehráli s menším počtem hráčů na ledě. Přesto na branku Petráska vyslali 34 střel. Litvínovský brankář ale zůstal stoprocentní.

2. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
16. Marcinko, 18. Polanský (Petružálek, M. Doudera), 28. Martin Růžička (Adamský), 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) – 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss). Rozhodčí: Kika, Hradil – Gebauer, Ganger. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 4 496.

HC Sparta Praha – HC Dukla Jihlava 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Reichenberg (J. Hlinka, T. Dvořák), 40. Kumstát (Klimek), 48. Kalina (T. Pavelka, Rousek), 54. Forman (Klimek) – 13. Anděl (Šidlík, Kajínek), 30. Žálčík (M. Hlinka), 56. Jiránek (De La Rose). Rozhodčí: Bejček, Pražák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 6 418.

Mountfield HK – HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 35. Červený (Bednář, Pavlík), 54. Köhler (Cibulskis, Koukal) – 1. V. Němec (Štencel), 21. T. Svoboda (Hruška, O. Němec), 26. Haščák, 39. Hruška (M. Erat). Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:3, navíc Gulaši (Brno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5 275.

Aukro Berani Zlín – HC Dynamo Pardubice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. M. Kaut (Trončinský), 52. Perret (Tomášek, M. Kaut). Rozhodčí: Šír, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 999.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 43. Holec (Jergl, Herman), 57. J. Knotek (Houdek, Buc) – 23. Olesz (Dej), 44. Kurovský (Š. Stránský, Hrbas), 54. Roman (Tybor, Sloboda), 59. Lev. Rozhodčí: Čech, Hejduk – Barvíř, Hanzlík. Vyloučení: 9:10, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 674.

BK Mladá Boleslav – Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Musil (Kotvan, Klepiš) – 9. Poletín (Flemming, Vondrka), 54. Tomica (Vondrka). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Kajínek, Kis. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3 571.

HC Verva Litvínov – Bílí Tygři Liberec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 31. Jánský (V. Hübl), 44. Trávníček (Nicholls, M. Hanzl). Rozhodčí: Petružálek, Hodek – Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:14. Bez využití. Diváci: 5 465.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 10. 9. 2017 20:19