Obtloustlá opora Pittsburghu, Subban parodující novináře. Finále NHL se neobejde bez legrácek

Když začal v roce 1997 hokejový klub z Nashvillu hrát v NHL, dostávali lidé na tribunách příručku s pravidly, aby v zemi whiskey a country pochopili, co se to na ledě děje. O dvacet let později budou tamní Predátoři bojovat o Stanleyův pohár ve finále proti Pittsburghu. A bude se hrát o trofej, která je někdy podávána i trochu recesisticky.

Pittsburgh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stabley cap, parodické znázornění NHL. | Foto: https://www.facebook.com/stableycap

Stabley Cap. Zkomolený název, úmyslně nepovedená, ošklivá replika a k tomu sarkastické popisky na úkor hokejistů. I to je recesistická stránka jednoho hokejového nadšence z New Jersey.

„Chtěl jsem vytvořit ten nejošklivější Stanley Cup. A dámy a pánové - tady je! Stabley Cap. Netušil jsem ale, že to bude později tak oblíbený," vysvětluje autor, jehož nápad nápadně připomíná stránku, kterou znáte z českého internetu - Opráski sčeskí historje.

Právě na stránce u nadšence, který vymyslel Stabley Cap, je i lákadlo na finále. Na jedné straně karikatura útočníka Pittsburghu Phila Kessela, který je považován za jednoho z nejtlustších hokejistů v NHL.

Na druhé straně je za Nashville PK Subban, známý vtipálek. který nepotřebuje, aby mu někdo recesi nutil, zvládá to sám. Třeba před prvním finálovým zápasem byl mezi novináři a hrál si na jednoho z nich.

"Dobře, chlapi, končíme, teď je řada na mě, abych se ptal," opustil své místo a cpal se mezi žurnalisty. „Potřebuju sem doprostřed. Jděte mi z cesty, prosím!"

"Díky, tohle je můj mikrofon. Funguje? Jaký je to pocit, být nejhezčí v celém Nashvillu, pravděpodobně v celé lize?" rýpl si do spoluhráče Mikea Fishera.

Platný je svojí náturou nejen v šatně, ale hlavně na ledě. A to budou hokejisté Predators potřebovat ve finálové sérii, která začne na ledě Pittsburghu, až pak se přesune po mapě Spojených států trochu na západ, na led Nashvillu.

František Kuna, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme